עוף מוזר / אבישי עזר

יואב כץ הגיע אל תודעת אוהדי הכדורגל ב 2004 לאחר שרכש את קבוצת הפועל חיפה שהייתה על סף פרוק לאחר התאבדותו המצמררת של רובי שפירא ז"ל. מאז ועד היום בכל מסיבת עיתונאים טרום פתיחת עונה, מספר כץ על מטרות הקבוצה להגיע למקומות 1-6.

עונה אחר עונה, שורדת הקבוצה האדומה מהכרמל ומצליחה להישאר בליגת העל רק במחזורי הסיום. סיפורים על חשבונות מים שלא משולמים, גרמו לעגמת נפש אצל שחקניו שלא יכלו לבצע פעולה בסיסית כמו מקלחת לאחר אימון, עוזר מאמן אשר נדרש לאסוף ציוד ברכבו הפרטי הדביקו לכץ את תדמית ה"קמצן".

לזה נוסיף את התעקשותו של כץ לצרף מידי שנה שחקני נוער שלחלקם אין מקום בליגת העל, והחתמת זרים שלעתים נראים זרים לענף, רק בגלל היותם כוח זול ונקבל הצדקה לתדמית הקמצן.

כץ נשאר עיקש ובכל ראיון מספר לנו כי הוא משקיע מיליוני שקלים מכיסו הפרטי עבור המועדון, לנו נותר רק לשאול אם דבריך נכונים אז היכן הכסף? אם יש אמת בדבריך, איך גם העונה הנוכחית נפתחה כאשר אתה מאבד שחקן בית בדמותו של אלי אלבז שנאלץ לעזוב בעקבות פיצוץ המשא ומתן.

עם כל הכבוד לאלבז הצעיר, הוא עדיין לא שחקן שמרוויח מאות אלפי דולרים בשנה וסביר להניח ששדרוג קל בשכרו היה משאיר אותו במועדון בו גדל.

אבל גם במקרה הנ"ל בפעם המי יודע כמה מוכיח יואב כץ שמדיניות הבונקר היא ערך עליון, ושאין בכוונתו להשתנות.
עם השנים התנהלותו הכלכלית של כץ גרמה לכאוס ולפילוג בקרב אוהדי הקבוצה, אם נחזור קצת לאחור בעונת האליפות הראשונה והאחרונה עד עתה של האדומים, מילאו אוהדי הקבוצה את יציעים באצטדיון קרית אליעזר ז"ל ובשנים האחרונות למרות השיפור הניכר בתנאים בעקבות המעבר למתכן החדש והמפואר "סמי עופר" כמות הצופים במשחקיה של הפועל חיפה הולך ופוחת.

צילום: פייסבוק


חלק בלתי מבוטל מאוהדי הקבוצה אשר הרגישו כי הגיעו מים עד נפש, החליטו לקחת את היוזמה ולהקים קבוצה חדשה בדמות הפועל רובי שפירא חיפה שמשחקת בליגה א' צפון. מעניין באיזו ליגה תצטלבנה דרכיהן של שתי הקבוצות, אם ימשיך כץ לנסות להצטדק כי דרכו היא הנכונה ולא ישנה את גישתו סביר להניח שהדרבי הטעון יערך בליגה הלאומית.

יואב כץ בן ה-72 בעל המראה של הסבא החביב חי בארה"ב שם מתנהלים עסקיו, האם גם שם הוא משליט כץ טרור ופוגע ביכולתם לעבוד? סביר מאוד שהתשובה לכך היא שלילית. אז המסקנה היא ברורה שנה את גישתך לפניי שיהיה מאוחר ורק אז אולי תוכל באמת לחלום על מקום בפלייאוף העליון.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.