"הליגה הלאומית היא תחנת מעבר עבורי"

מאת בן סער | דניס צ'ין חלוצה של עירוני נשר מהליגה הלאומית בראיון מיוחד, על השאיפות המטרות וגם בזכות איזה שחקן ישראלי הוא הגיע לישראל? דניס צ'ין, חלוץ בן 29 שנולד בג'מייקה לאב סיני ואם ג'מייקנית, שיחק בליגות נמוכות בארה"ב בקבוצות סנטרל פלורידה קרייז, אורלנדו סיטי, אריזונה יונייטד ואוטווה פיורי, אה כן ובינתיים והוא "מלך השערים" של הקבוצה עם 2 שערים.


שיחקת בליגה השנייה והשלישית בארה"ב ולקחת שתי אליפויות, מדוע החלטת לבחור ביעד פחות פופולרי כמו ישראל ועוד הליגה השנייה?

צריך להבין שהליגות בארה"ב לא מדורגות כמו בשאר העולם אין עולות או יורדות הMLS ממותגת בדיוק כמו הNFL והNBA - זה תלוי בהסכמי חסות עצומים, ולכן קבוצה כמו הניו יורק רד בולס למשל לא תרד ליגה. הליגה השניה והשלישית מחליפות בדירוג ביניהן כל שנה כך שמבחינת הרמה, אין הבדל משמעותי.

בעונה האחרונה שיחקתי באוטווה עם עידן ורד והסוכן שלנו הוא איתמר קינן שהוא גם חיפאי, עידן סגר בקיץ בבית"ר י-ם והסוכן שלי שהכיר את המאמן של עירוני נשר סיפר לו עלי, המאמן של נשר אמר לאיתמר שהוא בדיוק מחפש שחקן בעמדה שלי עם היכולות שלי, ואז הקבוצות סגרו ביניהם והנה אני פה.איך השילוב שלך בינתיים מקצועית וחברתית בקבוצה?

אני מנסה ללמוד עברית, לפחות את הבסיס על המגרש השתלבתי מצוין וכבשתי כמה שערים לאחרונה, מחוץ למגרש אני לוקח את הדברים באיזי ומשתדל להתרכז בכדורגל, אני רק חודש פה אז עוד לא מכיר כל כך מקומות או אנשים מניח שעם הזמן זה ישתנה.

מהם לדעתך ההבדלים בין הכדורגל בארה"ב לכדורגל בארץ?

בארה"ב יש שמות גדולים שמגיעים לשחק בליגות יחד עם הסכמי החסות והסכומים הגבוהים שמשלמים שם, השחקנים בארה"ב יותר אתלטיים ופיזיים כאשר פה הם יותר טקטיים.

בארה"ב סגנון המשחק מהיר יותר כולם רצים ועושים לחץ ובגלל זה רוב הקבוצות משחקים בשיטת הדיירקט סטייל, בישראל זה יותר משחק על הדשא השחקנים פחות פיזיים מבארה"ב, יותר דריבל פה, בישראל מספיקים 2-3 שחקנים ברמה גבוהה כדי לקחת אליפות כאשר בארה"ב גם 8 שחקנים ברמה גבוהה לא יבטיחו אליפות בגלל סגנון המשחק.

מהן השאיפות שלך לעתיד? ומה הציפיות שלך עם עירוני נשר העונה?

המטרה שלי לשחק ברמות הכי גבוהות, כמובן שהליגה הלאומית זו רק תחנת ביניים לליגות בכירות יותר שהכיוון הוא אירופה.

לגבי העונה הנוכחית, מבחינתי אני עולה לכל משחק על מנת לנצח, תמיד שואף גבוה ורוצה להשיג את המטרות, זה יכול להיות בכיבוש שערים, בבישול ואף במשחק טוב שתורם לניצחון קבוצתי אנחנו קבוצה שרק עלתה העונה לליגה הלאומית למרות שאנחנו עד עכשיו מפתיעים אפילו את עצמנו ומשחקים ברמה גבוהה צריך להיות ריאליים, לסיים בין 8 הגדולות תיחשב כעונה טובה עבורנו.

מה אתה אוהב/ לא אוהב בישראל?

אני בקושי חודש וקצת פה אז אוכל רק להגיד שהקשיים כרגע הם רק קשיי השפה והקטע החברתי, למרות שכפי שציינתי קודם אני חי חיים ספורטיביים וכרגע מתרכז בכדורגל. מה שכן, נולדתי בג'מייקה וחייתי הרבה שנים בפלורידה ככה שאני אוהב את מזג האוויר פה שמזכיר לי מאוד את הבית.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.