אוסטוינד לב אדום - ראיון

מאת אבישי עזר | הוא הוגדר כהבטחה גדולה ובשיאו היה מועמד למכבי חיפה, אור אוסטוינד אקס הפועל חיפה עוד לא בן 29 מקווה לחזור ובגדול 

בשיחה אישית פותח אור אוסטוינד את הלב ומדבר על הכל, הבית ברמת השרון היחסים עם איזי שרצקי ויואב כץ ועל האהבה העצומה למועדון הפועל חיפה ולקהל שעדיין מחבק ותומך, על הפועל רובי שפירא והרצון לשוב לבמה המרכזית.

ספר קצת מה קורה איתך בימים אלה?

היום אני ברמת השרון לאחר שעברתי תקופה מאוד קשה עם איזי שרצקי, הוא לא רצה אותי בקריית שמונה שזה בסדר זו זכותו, אבל נהוג שמפרים חוזה לשלם, איזי אמר שהוא לא מוכן ואז בעצם הפכתי למנודה, נאלצתי להתאמן עם הנוער בזמן שכולם היו במחנה אימון.

איך זה נגמר?

נלחמתי על העקרונות שלי ועל הפרנסה שלי, אמרתי לאיזי אם אתה לא רוצה אותי זה בסדר, אבל עבדתי קשה בשביל החוזה אז תשלם לפחות חלק ממנו, בסופו של דבר הגענו לעמק השווה ואני חיפשתי קבוצה בליגת העל ודברים לא הסתדרו אז לבסוף חזרתי אל רמת השרון.


רמת השרון זה הבית בו גדלת, שמח לחזור?


נכון שחזרתי הביתה אבל עם יד על הלב אומר לך שבתוכי אני מאוד מאוכזב ואפילו עצוב, רציתי לחזור לרמת השרון כדי לגמור את הקריירה אבל לא בגיל הזה, התנאי לחתימה היה שאם בינואר תגיע הצעה מליגת העל אני משתחרר ללא תמורה, אני רק בן 28 ומרגיש בשיא הכושר והיכולת.

אם מדברים על יכולת אז לפניי כשבועיים כבשת שלושער כבוד גדול, איך זה מרגיש?

זה הרגיש מצוין היה שם משחק מטורף, היינו בפיגור של שני שערים ופתאום בחצי השעה האחרונה הכל התחבר, כבשתי שלושער ובישלתי אחד, בסוף ניצחנו את המשחק 4-2.

אפשר לומר שהיום אתה בעצם סמל ברמת השרון?

אני חושב שכן, אני שחקן הבית היחיד בקבוצה, כל החיים אני גר בעיר והתחלטי לשחק שם בגיל 6 אז אפשר לקרוא לי סמל.

אחרי שעלית ליגה עם רמת השרון הגעת להפועל חיפה, ספר על ההתאקלמות שלך במועדון?

האמת שהיה שם בינגו, אתה יודע כל שחקן חולם וששיחקתי בעבר מול הפועל חיפה אמרתי לעצמי שאני מת לחתום שם, ברגע שהגעתי שלומי דורה חיבק אותי וגם השחקנים שנשארו חברים טובים עד היום, אושרי רואש ויובל אבידור גרמו לי להרגיש טוב והקהל תמיד היה לצידי ותמך בי, היינו קבוצה של כוכבים והייתה חוויה לשחק עבור הקהל. אגלה לך גם סוד קטן הייתה לי הצעה מהפועל ת"א לשלוש שנים שזו קפיצת מדרגה, אבל הלב בחר הפועל חיפה, פשוט עפתי על הקבוצה ועד היום אני בקשר טוב עם כולם.

לאחר שנתיים מרשימות בהפועל חיפה, פתאום אתה מועמד למכבי חיפה, למה זה נפל?

לא אשקר לך בהחלט היו דיבורים, זה היה באמצע העונה אמרתי לסוכן שלי תעשה מה שאתה רוצה ואותי תשאיר מחוץ לתמונה, הראש שלי היה אך ורק בהפועל חיפה.

אז אפשר לומר שלא הבשילה עיסקה בגלל הסוכן שלך?

אני לא חושב לדעתי במכבי חיפה לא היו רציניים מספיק.

לבסוף אתה חותם לשנתיים בקרית שמונה ואיתה אתה נשאר בליגה במחזור האחרון, היום בדיעבד תאכל לומר שזו היתה טעות?

ברק כבר רצה אותי בק"ש וכשעזב הוא רצה שאבוא לבאר שבע היו דיבורים וזה לא הבשיל, איזי מאוד רצה שאגיע לק"ש ואני לא חושב שזו הייתה טעות כי אני ראיתי כאן הזדמנות לעשות קפיצת מדרגה אל המועדונים הגדולים מהדלת הראשית.

איזי שרצקי בעלים מאוד דומיננטי ביחס ליואב כץ, הרגשת שוני בין שני בעלי הבית?

על יואב אני יכול לומר שהוא איש נהדר, מבחוץ אנשים אוהבים לדבר עליו אבל הוא מאוד מסודר ונותן את התנאים הטובים ביותר, תמיד משלם בזמן יש הרבה בעלי קבוצות שצריכים ללמוד ממנו. בניגוד ליואב איזי מאוד מעורב מקצועית וחי את המשחק, הבעיה אצלו שהוא מפטר הרבה מאמנים, ולפעמים הוא מסיים התקשרות עם מאמן או שחקן בצורה לא יפה בדיוק כמו שקרה איתי, לזכותו של איזי יאמר שלמרות הכל הוא גם עושה הרבה דברים טובים למען קרית שמונה.

דיברנו מוקדם יותר על הקהל של הפועל חיפה וההתנהלות, מה אתה חושב על התמיכה לה זוכה אושרי רואש?

הקהל של חיפה מחבק את השחקנים שנלחמים עבור המועדון זה לא מתפקידי לקחת צד במה שקרה עם אלי כהן, אבל התמיכה של הקהל מובנת הוא גדל שם ומשמש כקפטן ובעצם אושרי רואש זה הפועל חיפה, מאמנים באים והולכים ואושרי הוא סמל אז מגיעה לו הרבה אהבה ותמיכה.

מה דעתך על איך שהמועדון מתנהל בימים אלה?

מקצועית זה נראה בסדר גמור, היה דרבי טוב ועכשיו יש להם שני ניצחונות בליגה ובגביע הטוטו וזה כיף לראות כי אני אוהב את המועדון והקהל, לגביי המצב מול רואש אני מעדיף לא לקחת צד.

חלק גדול האוהדים כועס על הדרך בה מתנהלת הקבוצה ועל הדרך בה יואב כץ מטפל בדברים, וכמחאה קמה קבוצת הפועל רובי, זה צעד נכון לדעתך?

הזמן יגיד אם זה צעד נכון, כרגע זה נראה כמו בזבוז של כספים מיותר, החלק שעזב לא מבין את המשמעות של יואב כץ האיש מביא כסף מהבית והרבה, אבל שוב תלוי איך רואים את הדברים הפועל חיפה לא מצליחה להתקדם וכמו שאמרת הרבה רואים בכץ כאשם.

איך אתה מסביר את זה שהפועל חיפה שורדת רק במחזורים האחרונים כבר מספר שנים?

יש דברים שהם מעבר לכדורגל הקהל שם מלא מרמור וזה פוגע בשחקנים, אולי גם מביאים שחקנים מיותרים שעולים הרבה כסף ומורידים את רמת הקבוצה, אולי זה גם מתסכל את הקהל.

אור לסיום נראה אותך חוזר לליגת העל?

אני מקווה ומאמין שכן, אולי כבר בינואר אני מביא מספרים יפים ברמת השרון ומקווה שיבוא המועדון שיראה את הדברים, אני חושב שיש לי מקום ברוב קבוצות ליגת העל.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.