קאלה:"הצעתי לניר שיקח אותי להפועל"

מאת אבישי עזר | קאלה דרשלר שוער העבר של הפועל חיפה בראיון לחיפה ספורט, יורה לכל הכיוונים, "שחקנים בהפועל עושים שכונה", "רואש ידוע כאחד שעושה בעיות למאמנים" וגם מספר על הפנייה האישית שלו לניר קלינגר 

קאלה דרשלר הגיע אלינו בשנת 2006 מקבוצת נשאטל גזמאקס ישירות אל הרכבה של מכבי תל אביב, ממנה עבר לבית"ר ירושלים, הפועל באר שבע והפועל חיפה שם מסתבר מצא בית חם והתאהב בעיר ובקבוצה, אפשר לומר עליו דברים רבים עצבני, קשוח אימת החלוצים, כל זה אולי נכון לגבי קאלה השחקן, אך בראיון לחיפה ספורט מתגלה קאלה כאדם רגוע ונינוח אך גם דעתן גדול.

איפה אנחנו מוצאים אותך בימים אלה?

אני כבר שישה חודשים מאמן שוערים במחלקת הנוער של טוברוק, יש לי שישה עשר שוערים שאיתם אני עובד ואני משתדל להפוך אותם לשוערים ברמה גבוהה, אני נהנה מאוד למרות שזה קשה כי כשאתה עובד עם נוער אתה עובד גם עם ההורים שלהם, אבל בסך הכל טוב לי. אני יכול לומר לך שיש כאן כמה שוערים מוכשרים מאוד שיכולים וצריכים להיות בנבחרת ישראל נערים ונוער, גם ככה הרמה פה לא גבוהה".

שיחקת בהרבה קבוצות מובילות בישראל, מכבי ת"א, ביתר ירושלים, הפועל באר שבע והפועל חיפה שם שיחקת ארבע עונות, אתה מרגיש קירבה למועדון?

שחקנים עוברים הרבה קבוצות אבל שהגעתי לחיפה מצאתי בית חם, ארבע שנים זה המון זמן, הפכתי להיות כמו מנהיג במרגש וגם מחוץ למגרש, נהנתי מאוד המקום הזה נתן לי הרבה ואני החזרתי על המרגש, אני יכול לומר שלא תמיד היו תנאים ברמה של ליגת על אבל בסך הכל אני אוהב מאוד את המקום.

היום שאתה כבר לא משחק אתה עוקב אחרי הפועל חיפה?

אני עוקב אחרי כל ליגת העל אבל בעיקר אחרי הפועל חיפה, יש לי מטרה לאמן שוערים בליגת העל.
צילום: מתוך פייסבוק.
אתה מרגיש קשור אל הפועל חיפה היום?

ברור שאני מרגיש קשור אני אוהב מאוד את המועדון, נתתי לקבוצה הזו לא מעט שנים, זכיתי איתם בגביע הטוטו כמעט לבד, נכון שזה נשמע לא צנוע אבל במשחק הגמר עצרתי פנדל והחזקתי את הקבוצה לבד, באותה עונה אימן אותנו ניר קלינגר.

אפרופו ניר קלינגר, מה דעתך על למינוי שלו להפועל חיפה?

לפי מה שאני יודע יואב כץ מאמין מאוד בניר, אל תשכח שניר גדל בעיר חיפה ויודע להתמודד עם הדברים שקורים שם, מעבר לזה ניר אימן את מכבי ת"א והצליח מאוד שם ויש לו המון ניסיון ויכולת אז אני מאמין שהוא יצליח שם, המצב של המאמנים לא טוב לא נותנים כבוד למאמנים בכלל, אבל קלינגר שונה מאחרים והוא מתאים מאוד למערכת, אני חושב שהוא יצליח מאוד, אני גם יכול לומר לך שפניתי אליו כדיי שאגיע לעמדת מאמן השוערים , אך ניר סרב בנתיים בטענה שאין מקום כרגע ואני מכבד אותו מאוד ולדעתי הוא יעשה עבודה מצוינת כמנהל מקצועי, אני יגיד לך עוד דבר - בעלים של קבוצות לא מכבדים מאמנים ועושים מה שהם רוצים בלי להתחשב במאמן, אבל ניר מנוסה ויצליח, אני חושב שיואב הביא את קלינגר גם כדי שיעשה סדר יש הרבה שחקנים במועדון שמתנהגים כמו שכונה וקלינגר חזק מאוד ויודע לטפל בשחקנים כאלה.

מה הבעיה בהפועל חיפה לדעתך?

תראה יואב כץ משקיע המון כסף, כל המדינה אומרת שהוא חוסך על שטויות אבל תדע שיואב כץ לא מקבל אפילו שקל בעיריית חיפה ועושה הכל לבד אז הוא לא הבעיה, הבעיה היא מגרשי האימון שהם פשוט זוועה וגם צריך להפסיק את כל השכונה הזאת שיש שם, הרבה שחקנים עושים דברים בלי לחשוב ואין שם שקט עכשיו נקווה שניר יביא את השקט, ניר בהחלט יכול.

אין הרבה שקט בהפועל חיפה ראית מה קרה עם אלי כהן, מה אתה חושב על כל מה שקרה בינו לבין אושרי רואש?

יואב כץ החליט להיפרד מאלי כהן ואנשים אומרים שזה בגלל אושרי, תעזוב שטויות מה אלי כהן תינוק? תראה את האווירה במועדון הכל לחוץ שם מי אשם בזה? יואב? אושרי? אני לא חושב ככה שים לב שאלי כל הזמן כועס כל הזמן לחוץ זה מקרין על השחקנים ומוריד להם את הביטחון, אני לא כל כך מכיר את אלי כהן אבל לי זה נראה כאילו הוא לא יודע לדבר עם תקשורת ולא יודע להתמודד מול שחקנים, הוא היה צריך לחשוב על דרך לסגור את הסיפור בלי הרבה רעש.

מה דעתך על הגיבוי שקיבל אושרי רואש?

תראה אושרי רואש ידוע כמי שעושה הרבה בעיות למאמנים הוא עשה את זה גם בעבר, אבל הפועל חיפה שייכת ליואב כץ שהעניש אותו ובזה נגמר הסיפור, אושרי הבין את המסר וגם התנצל, ברגע שאלי כהן הבין שאושרי מקבל גיבוי הוא היה צריך לחשוב על עונש סביר לאושרי ולא לזרוק אותו, שחקנים אמרו לי שאלי לא היה צדיק.

שאלה לסיום, איפה נראה אותך בשנים בקרובות?

אני מאמין שאני אהיה מאמן שוערים בליגת העל, זו השאיפה שלי לשנים הבאות.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.