מהפך: הפועל חיפה מנצחת

מאת אבישי עזר | ניצחון ומהפך מרשים להפועל חיפה - מחצית שנייה נהדרת של האדומים, גולן: "נראה הפועל חיפה חזקה"

הרבה אוויר השתחרר הערב (שני) בהפועל חיפה, ניצחון 3:1 על הפועל אשקלון לאחר פיגור מוקדם ומחצית שנייה נהדרת לחניכים של דני גולן המאמן וניר קלינגר המנג'ר, מהסגל החיפאי נעדר כזכור חיים מגרלשוילי בשל עבירת משמעת, את המשחק ראו סך-הכל כ-1600 צופים שהטריחו עצמם בערב הקר הזה לסמי עופר.


המחצית הראשונה נפתחה בסערה מצד הפועל אשקלון וכבר בדקה ה-2 רז מאיר כמעט העלה את האורחת ליתרון לאחר שמצא את עצמו באחד על אחד מול פלטהאוזן שעצר, בדקה ה-13 ברונו פיניירו בעט כדור חזק מהאוויר, אך איינוגבה עצר ללא קושי. בדקה ה-19 אשקלון עולה ל-1:0, ערבוביה בתוך תיבת ה-5 של פיט פלטהאזון ואיסמועילה לינגאנה נגח מקרוב והעלה את האורחים ליתרון, בדקה ה-26 ניסה פיליפ יאזביץ להשוות את התוצאה כאשר בעט בסיבוב נהדר בתוך הרחבה וכמעט כבש, אשקלון הצליחו לשמור על היתרון עד לסיום המחצית הראשונה.


במחצית השנייה קיבלנו הפועל אחרת שפתחה בסערה, בדקה ה-59 שלומי ארבייטמן שנכנס כמחליף הסתובב מצוין על בלם אשקלון אנדריי מישצ'נקו אך היה זה איינוגבה שמנע מהכדור להיכנס, בדקה ה-67  1:1, פנדל לזכות הפועל חיפה, מאהרן לאלה החמיץ אך השתלט על הכדור החוזר וכבש.

הפועל חיפה המשיכה ללחוץ ובדקה ה-76 הצליחה להשיג את המהפך המיוחל, 2:1 הפועל חיפה, חנן ממן הגביה כדור מאגף שמאל ומאהרן לאלה נגח את הכדור אל המשקוף ומשם אל הרשת, דקה בתוך תוספת הזמן כדור קרן הגיע לראשו של שלומי ארבייטמן, שסגר את הסיפור עם נגיחה וקבע 3:1. בסיום ניצחה הפועל חיפה, והצמד קלינגר את גולן רושמים ניצחון ליגה ראשון.

הרכב הפועל חיפה: פיט פלטאהוזן, לירן סרדל, ניסו קפילוטו, ברונו פיניירו, דור  מלול, מקסים פלקושצ’נקו, חנן ממן, ז'וליו סזאר, פיליפ יאזביץ’ (שלומי ארבייטמן, 52), אדילסון בהייה (הישאם כיוואן, 74) ומהראן לאלה (אושרי רואש, 87).

דני גולן מאמן הפועל חיפה אמר בסיום המשחק: "ברגע שעברנו לארבע לארבע שתיים המשחק השתנה וניצחנו, חזרנו מפיגור, לאלה כבש וגם ארבייטמן וזה משמח מאוד, יש עוד הרבה עבודה לאט לאט נראה הפועל חיפה טובה וחזקה."

בסיום המשחק אמר שלומי ארבייטמן: "אני לא רוצה להתעסק במה לא היה טוב עם אשקלון אלא רק בהפועל חיפה שלטנו מהרגע הראשון והלך קצת קשה, ברגע שהמערך שונה הצלחנו גם לכבוש, אנחנו קבוצה מציינת ויש לנו חלק קדמי מצוין, שיחקתי 40 דקות הייתי טוב ואני מאמין שאחזור בקרוב להרכב."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.