ניצחון מרשים למכבי נווה שאנן אלדד

מאת מערכת האתר | ניצחון מרשים וחשוב ל"מכבי נווה שאנן אלדד" שגברה בביתה 1:2 על "הפועל קריית חיים" 

לאחר ניצחון החוץ בשבוע שעבר (3:0) נגד הפועל עוספיא, "מכבי נווה שאנן אלדד" עמדה בלחץ ובמבחן האופי כאשר התייצבה ביום שישי 6.1.2017, למשחק בית חשוב ומסקרן במסגרת ליגה ג' במחוז שומרון של ההתאחדות לכדורגל בו אירחה למעין דרבי פנימי את קבוצת "הפועל קריית חיים לייבוביץ", משחק שהתקיים במגרשה הביתי ע"ש "אבי רן" בכניסה הדרומית לחיפה.


החיפאים מנווה שאנן, עלו למשחק בידיעה שזה לא עומד להיות משחק קל מול קבוצה עיקשת וגם מסוכנת כמו קריית חיים, אך נווה שאנן מצידה רצתה להוכיח שמיקומה בטבלה הוא זמני בלבד והיא ראויה להיות בחלקה העליון של הטבלה.

פתיחת המשחק הייתה מהוססת עם יתרון קל של המארחת מנווה שאנן ולאחר מספר דקות של גישושים שהיו שקולים מצד שתי הקבוצות שעשו התקפות מסודרות ומסוכנות, היו אלה דווקא האורחים מקריית חיים שהצליחו במקצת להשתלט על המשחק כשלחצה על שערו של עדי שי, שהיה מצויין ברוב שלבי המשחק, אך לא הגיעה למצבים קורצים, ההזדמנות הראשונה במשחק הגיעה אחרי למעלה ממחצית השעה, כשרק בדקה ה - 34 היה זה דווקא שי ארפי מקריית חיים שבבעיטה ישירה לשער הכניע את עדי שי שוערה של נווה שאנן. הקבוצות ירדו למחצית ולהפסקה, 1:0 לקריית חיים.


בתחילת המחצית השנייה ביצע רוצ'ינסקי מספר חילופים כאשר לירן סבג הוכנס למשחק, המחצית השנייה הייתה סיפור אחר לגמרי, שחקני נווה שאנן יצאו מחדר ההלבשה ופתחו את החצי השני מצוין, כשהגיעה למספר מצבים נוחים לכיבוש שערים אך ללא רגל מסיימת.

חילוף נוסף ביצע מאמן נווה שאנן כשהכניס לראשונה אל כר הדשא בדקה ה-50 גם את שחקן הרכש החדש שלה ארתור פוס. הלחץ של נווה שאנן נמשך כשהיא נהנת גם מהצגת הבכורה של שחקן הרכש שלה, כשרק בדקה ה-78 קיבל פוס כדור מוגבה לעברו וממש ליד השער הבקיע בנגיחת ראש ישירה לשער והישווה את התוצאה ל 1:1.

עד לסיום המשחק המשיכה נווה שאנן לתקוף גלים גלים את שער היריבה מקריית חיים והגיע למצבים רבים כשרק בדקה ה-90 היה זה קפטן הקבוצה אופיר טובול שהגביה כדור לרחבה ישירות אל נתנאל (נתי) לוי שבמבצע אישי עצר את הכדור על החזה ובבעיטה חזקה שבעט ברגלו השמאלית, טיווח ישר לרשת העליונה אל בין חיבורי הקורות, שהכניעה את אסף סרוסי שוערה של קריית חיים שרק היה יכול להוציא את הכדור מן השער. מאותו הרגע כל שחקני קריית חיים עלו להתקפה במטרה להשיג את השיוויון בתוך תוספת הזמן, אך היה זאת ללא הצלחה ושערו של לוי קבע גם את תוצאת הסיום של המשחק - ניצחון ענק 1:2 לנווה שאנן, שהוכיחה כי היא ראויה ומגיעה לה ובצדק להיות בחלק העליון של הטבלה.

יש לציין כי שופט המשחק איתיי פיינשטיין שלט במשחק, שפט מצויין ובדייקנות רבה, כשבמהלך המשחק אף הזהיר ושלף מכיסו 6 כרטיסים צהובים, בהם 3 לכל קבוצה.

שוב היה זה עוד ניצחון מרשים לנווה שאנן עם הרבה רוח לחימה והקרבה עיקשת של כל אחד ואחד מהשחקנים, כשעל הקווים היא מנוהלת ביד רמה ע"י המאמן אלכסנדר רוצ'ינסקי.


חניכיו של אלכסנדר רוצ'ינסקי מאמנה החדש והזמני של הקבוצה המנצחת מנווה שאנן שיחקו כדורגל יפה לעין ברוב שלבי המשחק ועם סיומו אמר רוצ'ינסקי: "במחצית הראשונה היינו בלחץ, ואילו במחצית השנייה עשיתי מספר חילופים, כך ירד הלחץ מהשחקנים והם עשו בדיוק את מה שביקשתי ונשמעו להוראות שלי, הובלת כדור פשוט עם מסירות פשוטות, כך גם שלטנו לאורך כל המחצית השנייה, הבקענו וגם ניצחנו, אין ספק שנתי לוי עשה את עבודתו מצויין, זה ניצחון 0:1 מאוד מתוק שלנו, הניצחון נותן לנו הרבה אמונה וביטחון, הגענו אחרי מספר הפסדים קשים והיה חשוב לנו לנצח את המשחק, אנו נמשיך לעבוד קשה באימונים, כל הכבוד לבחורים שנתנו פייט חזק ולא ויתרו על הרצון והשאפתנות שלהם לניצחון עד לדקת הסיום. משחק זה כבר מאחורינו ואנחנו כבר חושבים על משחק החוץ הבא והחשוב שלנו שיתקיים ביום שישי הקרוב 13.1.2017 בקיבוץ ברקאי במגרשה הביתי של "מועדון ספורט הפועל מנשה", הניצחון היה חשוב מאוד לקראת המשך מאבקי הליגה".
נתנאל (נתי) לוי כובש השער השני בדקה ה-90 לזכות נווה שאנן, אמר בסיום המשחק: "אני שמח מאוד להבקיע גול בדקה ה-90 של המשחק, במיוחד שזהו גול ניצחון חשוב לנו ביותר לקבוצה. כל הכבוד לשחקנים שלנו, לאחרונה, היתה לנו תקופה פחות טובה, ואני מאמין וכולי תקווה שהניצחון היום כאן בבית שלנו, יוציא אותנו ויוביל את קבוצת "נווה שאנן" לדרך חדשה".

*צילומים: דוברות "מכבי נווה שאנן אלדד" / אדיר יזירף

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.