מכבי חיפה חוזרת לנצח

מאת בן סער | מכבי חיפה רושמת לאחר חודש וחצי ניצחון בליגה בזכות 2 פנדלים שנשרקו לזכותה, הראשון הוחמץ. מולנסטיין: "היה קשה מאוד היום".

כאמור מכבי חיפה פגשה הערב (שני) את הפועל אשקלון ובמשחק בינוני משהו ניצחה 2:0 משערים של דאמרי ואלירן עטר, מולנסטיין העלה מערך התקפי כאשר החלוץ הנורווגי פאטים עזמי פתח לראשונה בהרכב לצידם של גילי ורמוט ועומר דמארי בחוד, קאמיל ואצק נעדר מהמשחק לאחר שאישתו ילדה כמה שעות לפני המשחק, אניס אלושי שהיה בספק עבר מבחן כשירות לפני המשחק ופתח בהרכב.

הפועל אשקלון עלתה למשחק ללא רגשי נחיתות וניכר היה שיובל נעים הגיע לנצח את המשחק, לעומתם, מכבי חיפה המשיכה להיות חסרת ברק ולהראות רע כמו במשחקים לפני מכבי ת"א. בדקה ה-26 משום מקום, כדור חופשי למכבי חיפה מצד שמאל, ורמוט הגביה, השופט בר נתן הבחין בלפיתה של רודי חדד על סן מנחם ברחבה ושרק לכדור עונשין מ-11 מטרים, החלטה אמיצה של השופט. עומר דמארי שניגש לבצע את הבעיטה, בעט חלש, איינוגבה הדף לקורה אך דמארי עט על הריבאונד בנגיחה וכבש 1:0 למכבי. בדקה ה-40 מושיקו לוגסי לקח כדור ובעט מחוץ לרחבה כדור חזק שפגע במשקוף השער של לויטה ויצא החוצה אך חוץ מזה, לא נרשמו הזדמנויות מיוחדות במחצית הראשונה הדי משעממת.

המחצית השניה המשיכה באותו קו של בינוניות רק שאשקלון יזמה יותר ועשרים דקות לסיום כמעט השוותה כאשר כדור של המארחים הורחק מהקו על ידי סן מנחם, אשקלון הגיע לעוד שתי הזדמנויות בתוך הרחבה אך במזל הכדור לא נכנס. אומרים שמי שלא כובש סופג ואכן, אשקלון שילמה על כך ביוקר כאשר בדקה ה84 אלירן עטר( נכנס כמחליף ובלט) מסר כדור מצוין לעזמי מול השוער, הנורווגי עקף את איינוגבה שהכשיל אותו, שוב פנדל. הפעם עטר ניגש לבעוט את הכדור ודייק 2:0, תוצאה שנשמרה עד הסיום. הכניסה של עטר בדקה ה74 הפיחה רוח חדשה בקבוצה אך עדיין, הירוקים לא הביאו במשחק היום בשורה חדשה, נראו כבויים לפרקים לעומת אשקלון שרצתה יותר.

רנה מולנסטיין מאמן הירוקים אמר בסיום המשחק: "סוף סוף ניצחנו, זה היה קשה מאוד, שמח בשביל השחקנים, המשחקים הבאים שלנו יהיו סופר חשובים ובכל אחד מהם נצטרך להוציא את מקסימום הנקודות, אני שמח עבור השחקנים כי אנחנו עובדים קשה, לקחנו את שלושת הנקודות שהיינו צריכים ושגם הגיעו לנו לדעתי, אנחנו מתייחסים רק למשחק הבא ומתייחסים אליו​ כגמר גביע, אני חושב כל פעם על המשחק הבא ושמח שניצחנו, אמרתי תמיד ניצחון נותן ביטחון, השחקנים עבדו קשה ואני שמח בשבילם."

מכבי חיפה: אוהד לויטה, מארק ואליינטה, הולמר איולפסון, סאן מנחם, גארי קגלמאכר, אניס אלושי, נטע לביא, פיטים אזמי, עמית זנטי (רועי קהת, 59), גילי ורמוט (רוקביצה, 90) ועומר דמארי (אלירן עטר, 75).
צילום: ג'ו הירש - האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.