מלחמה בירוק

מאת בן סער | מכבי חיפה משיגה ניצחון חוץ יקר על בית"ר, בשבת רעננה בבית, לוזון: "חייבת להיות המשכיות"

מכבי חיפה משיגה ניצחון חוץ לא פשוט 1:0 על בית"ר ירושלים שעד הערב הייתה במומנטום נהדר. בלט בחיפה עומרי גלזר עם מספר הצלות והקשר אניס אלושי שנתן את משחקו הטוב ביותר מאז הגיע למכבי. הירוקים שומרים לעצמם כעת סיכוי לסיים בפלייאוף העליון וימתינו למחזור הסיום שיערך בשבת (20:30), מכבי צריכה לנצח ולצפות למעידות של סכנין או קריית שמונה. לוזון החליט להחזיר אל בין הקורות את עומרי גלזר על חשבונו של אוהד לויטה, שי בן דוד פתח במקום סאן מנחם המורחק ו-ורמוט שחזר מפציעה על חשבונו של רועי קהת שירד לספסל כאשר ורמוט משחק מאחורי רוקאביצה ועטר.

בדקה ה-12 חן עזרא במבצע אישי כמעט הכניע את גלזר אך הכדור פגע בקורה. בית"ר הגיעה לעוד כמה הזדמנויות אך גלזר בתצוגה נפלאה עצר שני שערים בטוחים. בדקה ה27 הכדור הגיע ברחבה לרוקאביצה שבעט, אוילפסון המשיך עם העקב והכדור פספס בסנטימטרים את הקורה. בדקה ה36 בניגוד למהלך המשחק, קיבל גארי קגלמאכר את הכדור בצד ימין, הרים את הראש ומסר לורמוט שמחוץ לרחבה סובב כדור באומנות לפינה הימנית של קליימן, 1-0.

חיפה ערכה חילוף במחצית והכניסה את איסמעיל ריאן במקום רוקאביצה, מכבי החלה ללחוץ את בית"ר בחצי שלה ובעקבות כך חטפה מספר כדורים מההגנה. מהדקה ה60 בית"ר החלה ללחוץ על השער של חיפה אך העורף של מכבי נלחם בשיניים וטירפד כל ניסיון ביתרי, בדקה ה88 זגורי המחליף כמעט השווה בבעיטה מהאוויר שחלפה ליד הקורה. בדקות שנשארו חיפה לא ממש ניסו להשיג את השני השני למרות המתפרצות.

גיא לוזון מאמן הקבוצה אמר בסיום המשחק: "הגענו במצב לא פשוט, היינו מזעזעים נגד אשדוד, היום הגענו אגרסיביים, היינו מאורגנים, הרבה קרדיט ללא מעט שחקנים ששותפו, מי שיהיה ראוי באימונים ישחק, חייבת להיות המשכיות נגד רעננה אחרת לא עשינו כלום, גלזר באימונים היה טוב ואני בוחן ומחליט על-פי האימונים".

מכבי חיפה: עומרי גלזר, גארי קגלמאכר, הולמר איולפסון, דקל קינן, שי בן דוד, קמיל ואצק (יניב בריק, 64), נטע לביא, אניס אלושי, גילי ורמוט, ניקיטה רוקאביציה (איסמעיל ריאן, 46) ואלירן עטר (עמית זנטי, 66).
צילום: ערן לוף - האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.