לא כוחות

מאת בן סער | מכבי חיפה מובסת בטוטו טרנר במשחק שהיה בשליטה כמעט מלאה של ב"ש ובקלות היה יכול להסתיים גם בחמש ושש למארחים, פגיעה קשה לסאן מנחם, לוזון: "נעבוד בפגרה על מנת להשתפר"

מכבי חיפה פגשה הערב (ראשון) את הפועל באר שבע וספגה תבוסה כואבת של 4:0, הירוקים עוד ניסו במחצית הראשונה, אבל הערב הייתה רק קבוצה אחת על המגרש, סאן מנחם נפגע בדקה ה-60 ובלע את לשונו ולאחר טיפול הובהל לבית החולים כאשר הוא שב להכרה, לוזון סבל מהרכב חסר מאוד ועלה במערך של 4-3-3 כשסאן מנחם וזנטי תומכים ברוקאביצה בחוד ולביא, ובריק במרכז השדה עם ורמוט יותר קדימה.

הפתיחה הייתה כולה של ב"ש שהסתערה על שערה של מכבי חיפה אך דווקא ההזדמנות המסוכנת הראשונה הייתה של חיפה כאשר בדקה ה-13 ורמוט הגביה כדור מאגף שמאל לימין שמצא את קגלמאכר שהרים את הרגל ובעט כדור חזק מזווית קשה שפגע בקורה והורחק. דקל קינן הציל שער חמש דקות לאחר מכן כאשר מיכאל אוחנה בעט כדור אותו גלזר הדף לרגליו של וואקמה שמקרוב בעט, אך הבלם השתטח והרחיק את הכדור לקרן. גם היום גלזר הוכיח שהוא ראוי לאפודת השוער הראשון כאשר מנע שער בטוח באחד על אחד מול בן שהר, זאת בעקבות איבוד כדור חובבני של אוילפסון שממשיך להעלות סימני שאלה לגבי הבאתו לקבוצה.  בדקה ה40 הלחץ של ב"ש השתלם, הובאן קיבל כדור, התקדם ומ30 מטר בעט פצצה לחיבורים, גלזר נותר חסר אונים מול כדור כזה, 1:0 למארחים.

במחצית השנייה הלחץ המשיך ולאחר עוד הצלה הירואית של גלזר והרחקה מהקו של קגלמאכר, הגיע השני של ב"ש בדקה ה55 כשמיכאל אוחנה קיבל כדור מוואקמה, התקדם ובעט לחיבור פנימה,2:0. בדקה ה-60 נפגע סאן מנחם בראשו לאחר שעלה לכדור גובה עם שחקן באר שבעי, האצטדיון עצר את נשימתו לכמה רגעים לאחר שהשחקן איבד את הכרתו, אך למרבה המזל הצוות הרפואי הצליח להחזיר אותה והשחקן פונה לבית החולים כאשר מארק ואליינטה שחזר מפציעה החליף אותו. לקראת הסיום באר שבע  עם השער השלישי, שי בן דוד הכשיל את מליקסון ברחבה, בן שהר ניגש לבעוט את הפנדל והפעם גבר על גלזר, 3:0. בתוספת הזמן( תשע דקות), בן שהר קיבל כדור ברחבה הסתובב והשאיר את ראדי המחליף שמול השער נעץ את הרביעי. קונצרט של באר שבע, עוד מפח נפש לירוקים.

בסיום אמר מאמן מכבי חיפה גיא לוזון: "לא חושב שהיינו מפורקים, הפועל באר שבע רצתה יותר ורצה יותר, הם שיחקו מצוין תחת לחץ ועל כך אני מפרגן להם, בחצי הראשון לחצנו טוב אבל האיכות שלהם ביטלה אותנו במחצית השנייה, לא שחקנו רגוע, יש לנו לעבוד שבועיים בפגרה עם השחקנים החסרים, על מנת שנראה טוב יותר".

על הפציעה של סאן מנחם אמר לוזון: "הבנתי שהוא בלע את הלשון ואיבד את ההכרה, אבל לשמחתי הוא חזר להכרה ואומרים שהוא יהיה בסדר".

בעקבות פציעתו של סאן מנחם המועדון הוציא הודעה רשמית בה נאמר: "השחקן נפגע בראשו במהלך המשחק, כתוצאה מכך בלע את לשונו ואיבד הכרה. השחקן זכה לטיפול ראשוני על ידי הצוות הרפואי של מכבי חיפה שחילץ את לשונו והובהל לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בבדיקות ראשונות לא נמצא ממצא חריג והשחקן שב להכרתו. במהלך הלילה הוא אמור לעבור בדיקת CT ראש . השחקן שוחח עם בני משפחתו . אנשי הקבוצה נמצאים בקשר ישיר איתו והוא זוכה לליווי של אנשי הצוות הרפואי שלנו . תודה לצוות הרפואי של הפועל באר שבע שסייע בטיפול במגרש ובבית החולים."
צילום: ערן לוף - האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.