לתת- התנדבות בקהילה

מאת בן סער | במקביל ליום המעשים הטובים החל היום במדינתנו ואם חשבתם שפעילויות של קבוצות למען הקהילה הן רק נחלתן של קבוצות ליגת העל, אז הנכם טועים

ידוע שקבוצות הכדורגל המובילות של חיפה בליגת העל, מכבי והפועל מתנדבות בקהילה בפעילויות שונות ומגוונות, אך האם ידעתם שגם קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה וקבוצות כדורגל נוספות מהליגות הנמוכות מוצאות זמן כדי לתרום מזמנן? זאת על אף העדר משאבים רבים. הכתבה הזאת מספרת את סיפורם של אנשים מקבוצות בליגות שונות חלקן נמוכות, חלקן קבוצות שאין להן בהכרח רבבות אוהדים ואפילו מאות ובכל זאת, אנשים מתוך המועדונים הנרתמים על חשבון זמנם הפרטי ומתנדבים במקומות השונים, חיפה ספורט לוקחת הפסקה מהסיקור היומיומי ומביאה לכם פה נישה קצת שונה ומרגשת:

אלדד שביט( מאמן עירוני נשר), נבחר למאמן הסיבוב בליגה הלאומית- אלדד החל לפני מספר שבועות להתנדב בקבוצת כדורגל הנקראת "ניצן יונייטד"- הקבוצה, שהוקמה לפני שלוש שנים ע"י רונה סלם, שחקנית ומאמנת כדורגל אשר עובדת כמדריכת שיקום בעמותת שיקום ניצן חיפה, מורכבת מאנשים עם צרכים מיוחדים וכבר היום אפשר לומר שמדובר בהצלחה בלתי רגילה, מקצועית (מקום שני בתחרות ארצית של ספישל אולימפיק) וחברתית.
צילום: פייסבוק רונה סלם.
רונה סלם הגיבה בנושא: "אני משלבת את הטיפול בכדורגל כמשהו שמשפר אצלם את הביטחון העצמי, מוציאים אותם לטורנירים,חלק מהשחקנים הגיעו כשהם יודעים רק להחזיק כדור ביד וכיום יש להם ביצועים מדהימים. אני גם מנסה להטמיע אותם בחברה בכל דרך אפשרית במסגרת המשפט "לקבל את השונה", חלק מהחבר'ה גרים בבתים משלהם."

השידוך בין הקבוצה לאלדד נוצר מחברת ילדות משותפת של אלדד ורונה העובדת במשרדי ניצן, אלדד ראה את הפוסט שרונה פרסמה, סוקרן ובא לאימון. בהמשך צירף אלדד גם את מאמן השוערים של עירוני נשר אריק שמואלי והשאר כבר היסטוריה. אגב, גילאי השחקנים מתחיל מ-22 כשהבוגר הוא בחור בן 48 שלפי התיאורים הוא פשוט שחקן אימתני שלא נופל משחקנים צעירים יותר המשחקים בליגות הבכירות.


צילום: פייסבוק רונה סלם.
הפועל רובי שפירא הינה קבוצה אוהדים שקיימת רק כמה שנים ומשחקת העונה בליגה א', לקבוצה יש מטרות להעפיל העונה לליגה הלאומית והיא מדברת חזק בצמרת הליגה אך כל זאת לא מונע מהמועדון להתפנות לדברים לא חשובים פחות, עזרה וחיבור לקהילה:
צילום: פייסבוק הפועל רובי שפירא.
בחג פורים  האחרון התארחו נציגי המועדון, במועדון לקשיש "גאולים", אשר נמצא בקריית ביאליק, חילקו משלוחי מנות והשתתפו בפעילות פורימית של הדיירים עם נכדיהם שבאו לביקור. יום לפני, הגיעו נציגי הקבוצה לביקור  בבית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט במרכז הרפואי רמב"ם. במהלך הביקור השחקנים והצוות שיחקו ודיברו עם הילדים ועם הוריהם, וחילקו להם משלוחי מנות ואוזני המן.

צילום: פייסבוק הפועל רובי שפירא.

מועדון הכדורסל מכבי Hunter חיפה פועל רבות למען הקהילה ומבצע פעילויות קהילתיות שונות כמעט כל שבוע. בתחילת מרץ, שחקני מכבי Hunter חיפה, וויל גרייבס, ג'ון דיברתולומאו ונתנאל ארצי, הגיעו לאולם הספורט של בית הספר ליאו-בק בחיפה והשתתפו בטורניר הכדורסל של עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל. ארגון ספיישל אולימפיקס (SOI) נוסד מתוך אמונה כי אנשים עם לקות שכלית יכולים בעזרת הנחיות נכונות ותמיכה, ליהנות ולהיטיב עם עצמם מהשתתפות בספורט יחידני וקבוצתי ללא קשר למוגבלותם ולמגבלותיהם. העמותה הוקמה בשנת 1987 וחגגה בחודש שעבר שלושים שנים של פעילות.

"זה באמת אירוע מיוחד, קיבלו אותנו פה מאוד יפה ואני מאוד שמח שיצא לנו לקחת בו חלק", אמר הגארד, ג'ון דיברתולומאו. "היה מאוד יפה לראות את הספורטאים של הספיישל אולימפיקס משחקים וגם אפשר היה לראות כמה הטורניר הזה חשוב להם".

בהמשך החודש, ביקרו כל שחקני הקבוצה והצוות המקצועי בבית הספר התיכון במועצה המקומית טורעאן לביקור במסגרת פרויקט "כדורסל למען הקהילה" של מפעל הפיס ומנהלת הליגה. האולם המקומי התמלא בכ-400 ילדים, כאשר גם תלמידי בתי הספר היסודיים במועצה הצטרפו כצופים.

"תמיד כיף להגיע לפעילויות האלו, הן תורמות רבות לחיבור של המגזר הערבי בישראל, לא רק לספורט כמובן", אמר הקפטן עוז בלייזר, "האירוח שלהם תמיד יוצא מן הכלל, הם דואגים שהכל יתקתק ואי אפשר שלא ליהנות. היה אירוע פנטסטי, אנחנו בקבוצה כבר מחכים לפעילות הבאה למען הקהילה ורואים בזה ערך עליון".

בחג הפורים, ארבעה שחקנים בירוק (עוז בלייזר, ג'ון דיברתולומאו, ווילי וורקמן ונתנאל ארצי) הגיעו לבית החולים לילדים "רות רפפורט" בחיפה, מחופשים לדרדסים, בכדי לשמח את ילדים בית החולים. השחקנים ביקרו במחלקות הילדים השונות וחילקו לילדים ולהורים חולצות מיוחדות לרגל החג ואביזרי עידוד מתנפחים, בכדי להנעים את זמנם ולשמח אותם לרגל החג.

"ביקרנו בבית החולים, מחופשים לדרדסים, אני הייתי דרדסאבא. ביקרנו במחלקות הילדים השונות כדי לחגוג את החג עם הילדים באשפוז פה ברמב"ם", אמר קפטן בלייזר. "חילקנו חולצות ירוקות מיוחדות לכבוד פורים והכי חשוב זה ששימחנו אותם קצת בזמן קשה מבחינתם".

צילום: מועדון כדורסל מכבי "הנטר" חיפה.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.