נתנו כבוד לאשדוד

מאת בן סער | מכבי "האנטר" חיפה מפסידה למכבי אשדוד מתחתית הטבלה במשחק בו הייתה צריכה וחייבת לנצח. עוז בלייזר ועמית שמחון במשחק חלש היום, הטבעה נדירה לבלייזר. רחימי: "לא היינו מספיק אגרסיביים" 

מכבי חיפה פספסה הערב (חמישי) הזדמנות מצוינת לעוד ניצחון ביתי וביסוס מעמדה במקום החמישי בטבלה כאשר פגשה את מכבי אשדוד שעל הנייר קבוצה חלשה ממנה אך על הפרקט זה היה אחרת - אשדוד ביום אדיר באחוזים מהשדה ומחוץ לקשת ואילו מכבי במשחק התקפי חלש מאוד.
צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל.
מכבי "האנטר" חיפה פתחה עם: עמית שמחון, ג'ון די ברתולימיאו , עוז בלייזר, גרגורי ורגאס וקווין פינקני.

מכבי פתחה טוב את הרבע הראשון בריצה של 6-0 אך לא סגרה טוב בהגנה ואשדוד ניצלה זאת ל-4 שלשות שקלעה ברבע הזה שהסתיים בתוצאה 21:20 לאורחים. ראוי לציון ברבע הזה מהלך בו עוז בלייזר נתן בלוק אדיר לשחקן של אשדוד ומהצד השני הטביע ריבאונד לאחר ניסיון שלשה של שמחון שלא צלח. בלט ברבע הראשון ג'ון דיברתולמיאו. את הרבע השני פתחה מכבי את הרבע לא טוב, כאשר אשדוד עושה ריצה של 6-0.  מכבי המשיכה להטיא וכבר פיגרה ב-14 הפרש כאשר שחקני אשדוד ממשיכים ללהוט מחוץ לקשת. המחצית הסתיימה ב 44:34 לאשדוד, בלט בחיפה, ורגאס.

ברבע השלישי מכבי ניסתה לחזור למשחק וההגנה התעוררה סוף סוף אך צ'יים סימון המשיך ללהוט מחוץ לקשת והאחוזים של אשדוד בכלל היו גבוהים היום מכל מקום. הרבע הסתיים ב66:57 לאשדוד, בלטו, מנדז ולדז וקווין פינקני. ברבע האחרון, המשיכה המגמה שהייתה ברוב המשחק בה אשדוד מנצלת הזדמנויות ואילו חיפה מרבה להחטיא. המשחק הסתיים בניצחון של אשדוד 82:77.

מכבי עדיין נשארת במקום החמישי בטבלה אבל ניצחון של הפועל ירושלים במשחק החסר שלה יורד את מכבי מקום אחד למטה, במחזור הבא יוצאים הירוקים למשחק חוץ קשה מול מכבי ת"א.

קלעים מובילים במכבי: ורגאס 17 נקודות, גרייבס 16 נקודות ופינקני 15 נקודות.

עופר רחימי מאמן הקבוצה אמר בסיום המשחק: "שיחקנו לא טוב מההתחלה, לא היינו אגרסיביים, מיהרנו בהתקפה ולא לקחנו את הזריקות הנכונות, זה נכון שעשינו ריצה יפה בשבועות האחרונים אבל שופטים אותך לפי המשחק האחרון."

בנוגע לחיזוק והאם ההפסד הזה יגרום לדרגים הגבוהים להנחית כאן זר אמר המאמן: "אני לא יודע, אני מתעסק בלהוציא מהשחקנים שיש לי את המיטב וכמה שיותר, האחריות על היכולת של השחקנים היא שלי."

שחקן הקבוצה עוז בלייזר אמר בסיום המשחק: "חבל שהפסדנו, היינו יכולים להבטיח את המקום שלנו יותר בקלות, היה משחק חלש של כולנו לא היינו עם האנרגיות הנכונות, אבל אני מאמין שאנחנו נעשה את העבודה, יש עוד מספיק משחקים בסיבוב השלישי ואני מאמין שנעשה את זה."

צפו בהטבעה המטורפת של בלייזר


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.