הצלחה לשחמטאי מכבי חיפה

מאת מערכת האתר | קבוצת צעירי מכבי- חיפה בשחמט ( גילאי-13 ומטה)  הביסו במחזור העשירי בליגה ג צפון את "אלפא" צפת גבריאל בוכמן, מ"הירוקים", שטרם מלאו לו גיל-13 ניצח את בכיר שחקני צפת- ארקדי בומשטיין בן ה-77

קבוצת צעירי מכבי- חיפה בשחמט, שרובם בגילאי-13 ומטה, השתלבו בצורה מצוינת בליגה ג צפון. יש לציין ששחקני הקבוצה זכו העונה באליפות ליגת הנוער מחוז צפון והעפילו לליגה ארצית. יש לציין שהם שחקני השחמט הצעירים ביותר בליגה ג צפון מה עוד שזו הפעם הראשונה שהם משחקים מול שחקנים שבוגרים מהם הן בגיל והן בניסיון המקצועי.

לאגודת מכבי- חיפה יש עוד ייצוג בליגה ג צפון- קבוצת הבוגרים, בא בולט במיוחד- יוסי ברקאי- עם 94 אחוזי הצלחה מפתיחת העונה ואשר בנו- אלון ברקאי משחק בקבוצת הצעירים של מכבי- חיפה, כאמור בליגה ג, הכול נשאר במשפחה.
במחזור העשירי, התחרו צעירי מכבי- חיפה מול קבוצת "אלפא" צפת, במסגרת ליגה ג צפון, במשחק שהתקיים באולם הישיבות "הירוק", במרכז הספורט מכבי- חיפה בכרמל.

מאמן צפת, החליט להרכיב למשחק את השחקן הבכיר ביותר שלו-ארקדי בומשטיין, ב-77, בעל רקורד מקצועי עשיר ומרשים, כדי לזכות בניצחון קבוצתי. "הירוקים מהכרמל", בניצוחו של המאמן- אביגדור ביחובסקי, עלו למשחק חדורי מוטיבציה ונחושים לנצח את המשחק.

גבריאל בוכמן, שטרם מלאו לו-13 שנה (28/7/2004), התייצב למשחק מול ארקדי בומשטיין שגדול  מימנו ב-64 שנים ובעל רקורד וניסיון מקצועי עשיר. בוכמן הצעיר, הגיע למשחק מפוקס ומרוכז וניצח את יריבו מצפת, דבר שנתן דחיפה מוראלית  ומוטיבציה לשאר שחקני מכבי- חיפה, כאשר בסיום, המחזור העשירי, הביסה מכבי- חיפה את צפת בתוצאה:3.5- 0.5
צעירי מכבי- חיפה                                  "אלפא" צפת
גבריאל בוכמן          1                      0    ארקדי בומשטיין
איתן קוגן                1                      0     בן צובור
דוד סנטו                 1                      0    בניה קרופניק
צור חי- לוין          0.5                    0.5   מקסים סטפננקו

צעירי מכבי- חיפה, מדורגים , אחרי המחזור העשירי, במקום הרביעי בטבלת ליגה ג צפון.

יעקב ברנע, מנהל מחלקת שחמט באגודת מכבי- חיפה: " זה היה ניצחון מפתיע  לטובה ומרשים והוכיח לכולם את הפוטנציאל הטמון בשחקנים הצעירים והמבטיחים של קבוצת הצעירים מכבי- חיפה. הם בכיוון הנכון והעתיד המקצועי עוד לפניהם".
צילום: דוברות אגודת מכבי חיפה.
אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.