ניקיטה לפסח

מאת בן סער | מכבי חיפה רושמת ניצחון גדול על בית"ר ירושלים לאחר שפיגרה פעמיים, הקבוצה הרוויחה מחדש את ניקיטה רוקאביצה שכבש צמד

גיא לוזון ממשיך כנראה להביע אמון בשחקני הנוער והעלה הרכב מפתיע כאשר הוא המשיך לתת  קרדיט לשי בן דוד בהגנה, ליניב בריק בקישור והפתעת היום- מוחמד עוואד בחוד, למרות חזרתם של דמארי ועטר לסגל- אותו עוואד, החזיר ללוזון עם שער ובישול.

המחצית הראשונה נפתחה עם לחץ של מכבי חיפה וניכר היה שהיא רוצה יותר מבית"ר למרות מספר הבלחות מול השער של גלזר אך הכדורים עפו החוצה. ורמוט ורוקאביצה היו פעילים מאוד כאשר לאחרון היה זה מפגש פיקנטי מול קבוצתו בעונה שעברה. בדקה ה-21 האורחים עלו על לוח התוצאות- שי בן דוד איבד ברשלנות כדור שהיה כבר אצלו ובריהון חטף , התקדם עם הכדור ומסר לעזרא שנכנס לרחבה בדרך הטיפוסית שלו ושלח את הכדור לפינה, 1:0. בדקה ה27 רואביצה מסר כדור נהדר לואצק שהתקדם מול השער אך בעט חלש לגופו של קליימן. בדקה ה32 זה הגיע- ורמוט מצא במסירה גאונית את מוחמד עוואד שנתן צ'יפ מעל השוער וכבש את שער הבכורה שלו בבוגרים, 1:1. בדקה ה-38 קימן ביצע גליץ' מיותר ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה. איתי שכטר שלח את הכדור לרשת2:1. בדקה ה-41 כדור חופשי קצר שהגיע בחזרה לורמוט שהגביה לרחבה הבית"רית, הכדור הורחק והגיע לרוקאביצה שבעט וולה חלש יחסית שאיכשהו פגע בקליימן והצליח להיכנס פנימה, 2:2.
צילום: ראובן כהן - האתר הרשמי.
חיפה פתחה את המחצית השניה בסערה ובדקה ה50 עלתה ליתרון ראשון במשחק- ואצק שלח כדור ארוך לעוואד שהתקדם נכנס לרחבה ומסר כדור מדויק לרוקאביצה שמקרוב שם את השני שלו והשלישי של חיפה, 3:2. בדקה ה-70 גילי ורמוט בסלאלום חדר לרחבה ובעט לקורה והחוצה. בדקה-71 בית"ר נשארה בעשרה שחקנים-  אלושי קיבל כדור ארוך ודהר לבדו לכיוון השער אך הוכל מאחור על ידי דילמוני שראה את הכרטיס האדום. עטר בעט את הכדור סנטימטרים מהמשקוף. למרות החסרון המספרי בית"ר ניסתה ליזום מספר מצבים אך לא מעבר לכך והשליטה הייתה בעיקר של הירוקים שמנצחים את המשחק באחת התצוגות הטובות שלהם העונה.

גיא לוזון מאמן הקבוצה אמר בסיום המשחק: "עבדנו כל השבוע על מהלכיים התקפים, שתהיה הצטרפות ולייצר אפשרויות מסירה בהתקפה, אני שמח שיש שיפור, אני מקבל החלטות לפי האימונים לא לפי שחקן בית או שחקן זר אין אצלי שיקול כזה, שהגעתי לכאן אחד הדברים הכי חשובים שרציתי לשנות הוא משחק ההגנה הדבר השני והחשוב ביותר היה לדעת לשחק נכון עם הכדור ולא לאבד אותו כל שתי שניות, הסיבה שנצחנו היום הייתה ששחקנו נכון שהכדור היה אצלנו ולא איבדנו אותו, המחמאות לשחקנים, מושלם זה לא, יש מה לשפר."

עוד הוסיף המאמן: "אזמי לא היה הסגל היום בגלל החלטה מקצועית, אין לי בעיה עם זרים או ישראליים אין לי חלוקה כזאת, ברוקביצה אני מאוד מאמין ובגלל זה אני נותן לו לשחק, הכרטיס לאירופה או המיקום לא מעניין אותי, מה שמעניין אותי זה להשתפר ולשחק טוב משבוע לשבוע."

מכבי חיפה: עומרי גלזר, גארי קגלמאכר, הולמר איולפסון, דקל קינן, שי בן דוד, קמיל ואצק, יניב בריק (איתן וולבלום, 64), אניס אלושי (עמית זנטי, 80), גילי ורמוט, ניקיטה רוקאביציה ומוחמד עוואד (אלירן עטר, 56).
צילום: ראובן כהן - האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.