עדיין "בחיים" - ניצחון ענק למכבי

מאת רובי לוי | ענק, הירואי, אדיר, אלו המילים שיכולת לתאר את המהפך של מכבי חיפה במשחק השלישי בסדרת גמר הפלייאוף, מכבי מצמקת את הסדרה ל-2:1. חיים קסל: "הלב הירוק ידע שננצח היום" 

ניצחון ענק והירואי למכבי חיפה במשחק השלישי של סדרת גמר הפלייאוף, הבנות בירוק כבר היו בפיגור 2:0 במערכות, אבל בשלושת המערכות הבאות, הראו אופי ויכולת מעוררת התפעלות. מכבי צימקה את ההפרש בסדרה ל-2:1 ותארח ביום שני את כפר סבא ברמת אלון למשחק הרביעי בסדרה.

המערכה הראשונה הייתה כבר בידיים של מכבי, אך טעויות לא מחויבות גרמו להן להפסיד את המערכה, למערכה השנייה רק כפר סבא הופיע וניצחה בקלות יתרה, למערכה השלישית הבנות בירוק עלו פשוט מלוע של תותח, שיחקו נהדר בהתקפה, השתטחו על כל כדור בהגנה, ועשו את המהפך המיוחל, עם 3:2 (29/27 25/14 14/25 23/25 12/15). חנה קירשצ'נקו עם 20 נקודות ומכות פתיחה חשובות במערכה החמישית הצטיינה במכבי, גם ליוליה אנדרושקו עם 15 נקודות ודבוגפליוק עם 17 נקודות היה משחק מצויין, לצידן השתטחה על כל כדור אדווה "קוקי" זינובר והצילה כדורים חשובים ברגעים מכריעים.

המערכה הראשונה הייתה המשך ישיר לשני המשחקים האחרונים, כפר סבא שלטה ועלתה ליתרון 9:4 כבר בהתחלה,  מכבי הצליחה להרים את הרמה בהגנה ולהפוך את התוצאה בדרך להובלה 21:19, המערכה המשיכה צמודה ולמכבי היו הרבה הזדמנוית להכריע את המערכה אך לבסוף הייתה זו כפר סבא שניצחה בהפרשים 29:27. במערכה השנייה כפר סבא נעלה את המגרש שלה ושוב פתחה פער ממכבי 13:6, פער שהספיק לסגור גם את המערכה השנייה בניצחון 25:14 ו-2:0 לכפר סבאיות. מכבי פתחה את המערכה השלישית ב-5:1, כפר סבא הצליחה לצמק מיד ל-5:5, מכבי הצליחה להגדיל ולעלות ל-15:10, יתרון שנתן למכבי את הניצחון במערכה השלישית עם 25:14, וצימקה התוצאה ל-2:1.

גם את המערכה הרביעית מכבי פתחה טוב ועלתה ליתרון 11:6, בהמשך כפר סבא הצליחה להשוות את התוצאה ל-22:22,  ברוזר מכפר סבא קיבלה כרטיס אדום מהשופט לאחר שלא אהבה החלטה שלו, האדום נתן נקודת משחק נוספת למכבי ואנדרושקו סגרה את המערכה למכבי עם ניצחון 25:23 במערכה הרביעית ו-2:2 במערכות. המערכה החמישית נפתחה טוב למכבי שעלתה ליתרון 7:4, מכבי שמרה על ריכוז ועל הפער ומבצעת מהפך הירואי עם 15:12 במערכה החמישית, וכופה משחק רביעי ברמת אלון.

חיים קסל מנהלה המקצועי של הקבוצה אמר בסיום: "ידעתי שנבוא להלחם, הלב הירוק אמר את זה, היו לנו חמישה כדורים לסיים את המערכה הראשונה ופספסנו את זה, את המערכה השנייה פספסנו, קיבלתי החלטה היום שאני מטפל ועוזר לשני פחם ואני מקווה שזה עזר, השקענו המון התאמנו המון לא היה מתקבל שהסדרה הזאת תגמר 3:0."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.