מצווה - מכבי נו"ש דאגה לחבילות מזון

מאת מערכת האתר | מועדון מכבי נווה שאנן על עובדיו ושחקניו במחלקות השונות נרתמו לסייע ולעזור באריזת חבילות המזון לנזקקים לחג הפסח

לאלפי נזקקים בעיר חיפה אין עדיין מזון לחג הפסח שכבר עומד לו בפתח דלתות ביתנו ויגיע אלינו בתחילת השבוע הבא. לקראת חג הפסח תשע"ז פתחה ועמלה עמותת "יד עזר לחבר" המשכנת למעלה מ-120 ניצולי שואה, במבצע ענק נרחב וחסר תקדים כהרגלה במסורת רבת השנים מיום היווסדה. העמותה עובדת לילות כימים וכבר זמן רב לפני חג הפסח החלה בהתארגנות לוגיסטית מקיפה ונרחבת באריזת וחלוקת חבילות מזון לניצולי שואה, משפחות נזקקות, אמהות חד הוריות, דיירי רחוב חסרי בית, קשישים ועוד אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן חג הפסח. עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה היא אחת מעמותות הצדקה מהגדולות בארץ, שהחלה כבר לפני כחודש, עם מאות מתנדביה, באריזת חבילות מזון שיחולקו לאלפי ניצולי שואה ולנזקקים בחיפה והצפון.


והשבוע, החליט הצוות הניהולי של מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" על עוצר מוחלט באימוני כל קבוצות המועדון וזאת על מנת לאפשר לשחקני המועדון להתייצב ולהגיע אל ה"בית החם של ניצולי השואה" הנמצא בקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" שברחוב קסל בחיפה. למבצע הגדול הגיעו שחקני המועדון הכוללים גם את שחקני קבוצת הנוער של המועדון "מכבי נווה שאנן יוסף שריקי" וכל הצוות הניהולי והמקצועי של המועדון אל קריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה וזאת על מנת לסייע ולעזור באריזת חבילות המזון לנזקקים לחג הפסח.

נוכל לגלות לכם כי שחקני הכדורגל של המועדון ארזו רק במשך כשעתיים למעלה מ-100 חבילות מזון שהרכיבו מכל מצרכי היסוד הרבים שיחולקו כבר השבוע לניצולי שואה, משפחות נזקקות, אמהות חד הוריות, דיירי רחוב חסרי בית, קשישים ועוד אשר ידן אינה משגת לערוך את שולחן חג הפסח.

מנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" ומייסדה, מר שמעון סבג, נפגש עם שחקני הכדורגל במהלך מבצע אריזת חבילות המזון ואמר היום בהתרגשות רבה ל"חיפה ספורט": "אני מודה לכל השחקנים של מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" על שבאו והקדישו מזמנם החופשי לבוא ולעזור לנו במבצע הענק והחשוב הזה של אריזת חבילות המזון לחג הפסח וזה דבר שכלל לא מובן מאליו. לא זכור לי מזה למעלה מ–30 שנה אריזות וחלוקות של חבילות מזון גדולות כאלה ובהיקף אדיר ועצום כזה והשנה אנחנו מתכוונים לחפש בנרות בית־בית, ניצול שואה אחרי ניצול שואה ולהגיע אליו הביתה. העמותה מחלקת שנים רבות חבילות מזון לנזקקים בחג הפסח ובראש השנה וזה כלל לא דבר חדש עבורנו, אך השנה המימדים עלו מאוד. עד כה ארזנו אלפי חבילות מזון והביקוש עדיין רב ביותר, אני ממש מופתע גם השנה מהמספר ההולך והעולה של נזקקים מידיי שנה, כולי תקווה שאכן נצליח לעזור לכולם עוד לפני כניסת חג הפסח בתחילת השבוע הבא ועמותת "יד עזר לחבר" תעשה כל שביכולתה על מנת לעזור לנזקקים, כך היא חרטה על דיגלה מיום היווסדה ועד שלא ישאר רעב אחד בארץ שלנו ילד, אישה וזקן, עמותת "יד עזר לחבר" תהיה כאן כדי להושיט יד, סיוע, עזרה ותמיכה". עוד הוסיף מר סבג וציין בדבריו כי הוא ימשיך לעזור ולתמוך כמיטב יכולתו לטובת רווחתה של קבוצת הכדורגל של "מכבי נווה שאנן אלדד" וישמח לשתף במהלך השנה את שחקני הקבוצה בעוד פרוייקטים מגוונים בה העמותה עומלת ועושה לאורך כל ימות השנה לטובת רווחתם של ניצולי השואה ומשפחות נזקקות רבות בחיפה והצפון."

מנהל מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" מר אלי פסו הודה למר סבג ואמר בתום מבצע אריזת חבילות המזון: "אנו מודים לך מר שמעון סבג על כי נפלה בחלקנו הזכות הגדולה והקדושה לעזור ולסייע לעמותה, לעזור ולסייע לניצולי השואה ולנזקקים לקראת חג הפסח. קבוצת "מכבי נווה שאנן אלדד" היא אחת הקבוצות הוותיקות ביותר בהתאחדות לכדורגל, ושנים רבות היא דוגלת בכך שהאדם תמיד לפני השחקן ובמשפט "ואהבת לרעך כמוך", אני מבטיח לך מר סבג, כי שיתוף פעולה ברמה ההומנית יימשך לעד, כל שחקני הנוער והבוגרים של המועדון יקיימו שוב בקרוב עוד מספר ביקורים ב"בית החם לניצולי השואה" וכמו כן נבוא לסייר בקריית החסד ונגיע לבקר ב"מוזיאון השואה" החדש עליו עומלת העמותה בבנייתו בימים אלה".


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.