זה לא היגיון, זה חוקים

מאת רובי לוי | הגעתי לנקודת ההפנמה, יש שריף(ים) חדש בעיר והוא מכתיב את החוקים. טור דעה.

חשבתי רבות מה עובר על מכבי חיפה, מה קורה לעזאזל שכל עונה מתחילה עם סוג של ציפיות והאכזבה לא מאחרת להגיע, לכאורה העונה התיישר הבעלים יעקב שחר עם "דרישות" האוהדים, שינה את השדרה הניהולית הביא מנהל מקצועי בעל שיעור קומה, תאמינו או לא הפקיד בידיו את הסמכות המקצועית שחרר המון שחקנים, הביא רכש בסכומים לא מבוטלים ושוב זה מתפוצץ לנו בפנים.

אני חוזר שנייה לפיסקה הראשונה ולמילים בינוניות וסכומים לא מבוטלים. אולי בעצם במכבי לא הפנימו את השינויים שקרו, קורים ויקרו בנוף הכדורגל הישראלי, ברקת וגולדהאר הם לא תופעה חולפת, לפחות לא בשנים הקרובות, זה לא מקרה גאידמק או גד זאבי שבאו להשתולל וללכת, החוקים השתנו, הסכומים הלא מבוטלים שמכבי הוציאה העונה לא מתקרבים לסכומים הלא מבוטלים שהוציאו צמד אבירי השלטון מיץ' ואלונה, למה שאנחנו קוראים שחקנים בינוניים בקריית שלום וטרנר אין להם מקום בתור מביאי כדורים.

הגיע הזמן להפנים, את חוקי המשחק כבר לא מכתיב יעקב שחר, "מלכי הכיתה" מגיעים מת"א וב"ש ואם הם קובעים שעל מגן פוטנציאל מק"ש משלמים והרבה, זה המצב, אם דוידזאדה מגזים בדרישות ובגלל זה הוא לא יהיה במכבי שנה הבאה ובוזגלו יקר עלינו ואצילי יקר עלינו, אז מישהו במכבי צריך לקום ולהגיד את זה, אנחנו לא במשחק, אנחנו בחוץ ואז נסתפק בכוכב עומרי אלטמן ובצמד הלגיונרים הבכיר: אופיר מזרחי ומרואן קבהה וזאת מבלי לפגוע בשחקנים הללו כמובן.

קיימת אפשרות נוספת והיא להפנים ולהשתתף במשחק, העונה על המדף יהיו שחקנים בכירים כדוגמת: בוזגלו, אצילי, דויזאדה, הובאן, איבנדר אולי חמד, רפאלוב, כיאל ועוד. בשביל להשתתף במשחק צריך לשלם והרבה, אין כאן שאלה של היגיון יש כאן עניין של חוקים חדשים, רוצה לנצח? תשחק לפי החוקים. הרי ברור שאם לא יגיעו לכאן לפחות שלושה שחקנים בכירים מוכחים, לא פוטנציאל, לא השקעה לטווח ארוך, מוכחים, הרי שהתוצאה צפויה וידועה, ע"ע העונה האחרונה.

במכבי חיפה צריכים להיות ישרים עם הקהל הגדול שלהם ולא למכור להם אשליות על מלון חמישה כוכבים בוגאס זמן שזה הרבה יותר דומה לבית ספר שדה באילת או אם תרצו בית החייל בק"ש.
צילום: מועדון האוהדים מכבי חיפה.


3 תגובות:

 1. אני איתך הכסף הגדול מדבר עדיף להגיד אין ביכולתינו להתמודד עם מיץ או אלונה ולהתבסס על שחקני בית הבעיה שברגע שיצאו בהצהרה כזו כמות המנויים תקטן לפחות ב 30 אחוז ואם תגיע לפלייאוף עליון זה יהיה הישג איך מתמודדים עם הבעיה קונים כשרונות ומתפללים 6 שנים זה לא עבד מי יודע אולי בעונה הבאה אופיר מזרחי וקבהה לא מתאימים להפועל חיפה על אחת כמה וכמה למכבי בקשר לאלטמן לפי דעתי יש לו כישרון זו השקעה טובה יש להביא קשר 50/50 מוכח!!! ולשלם !! בוזגלו בימין חלוצים יש מספיק לייצב את ההגנה עם בלם נוסף ליד האיסלנדי דקל כרזרבה וזהו.

  השבמחק
 2. אני מבין מה אתה רוצה לומר למרות שאתה קצת סותר את עצמך מפעם לפעם, אתה אומר שצריך לשלם כמו מיץ' ואלונה, אבל אם תראה את שכר השחקנים הכולל של באר שבע, הוא נמוך משלנו, עזוב כרגע שהתקציב הכולל שלנו גבוה משלהם, אם תסתכל על שכר שחקנים נטו, אנחנו משלמים יותר.. השחקן הכי בכיר שלהם עד היום (בוזגלו9 הרוויח 350, אצלנו קהת עם 400, השאלה היא לא כמה אתה משלם אלא למי..

  דבר שני, עוד סתירה שלך, אתה רושם צריך להביא שחקנים בכירים לא עם פוטנציאל, אני מסכים איתך במהות, חייבים להביא את בוזגלו, שחקן עם קבלות, אבל אז אתה רושם "כמו אצילי" אצילי עם קבלות? אתה רציני? עד לפני שנתיים שיחק בראשון, עשה עונה אחת טובה בביתר (בפלייאוף לא שיחק דקה!) והעונה ראינו איך היה בגרנאדה, אז אל תדבר איתי על "שחקן בכיר כמו אצילי", אחרת תקבל קהת 2..

  שורה תחתונה אני מסכים איתך, חייבים שחקנים בכירים, עם קבלות, בלי פוטנציאלים למינהם, בקשר לשכר, אני יכול להסכים שצריך להעלות קצת את השכר, ולשלם קצת יותר, אבל בתכלס? הכסף לא תמיד מדבר הוא מעוור.. מה שאלונה שילמה עכשיו על אלו זה פסיכי ולא מציאותי, אל תשכח שלבאר שבע יש מטרה להגיע לליגת אלופות והם לא רואים בעיניים מבחינת כסף, אנחנו היינו שם פעמיים ולכן יש פחות טירוף..

  דבר אחרון - תשכח מחמד וכיאל , לא יבואו, בקשר לרפאלוב, אני בספק אבל יש מקום לתקווה..

  השבמחק
 3. תחליטו פעם כותבים מכבי פעם מכבי חיפה , די עם הדבר המביך הזה שאתם מנסים בכח פתאום בשנים האחרונות לקרוא לעצמכם מכבי . ״מכבי״ זו הקבוצה מתל אביב ,
  חיפה זו מכבי חיפה , ככה זה הוכתב עוד משנות ה 70 עם מכבי כדורסל ורגל . מביכים !!

  השבמחק

מופעל על ידי Blogger.