נווה שאנן מסיימת עונה עם תשיעיה

מאת מערכת האתר | ביום שישי 14.4.2017, במסגרת ליגה ג' שומרון של ההתאחדות לכדורגל התקיים משחק בו אירחה למשחק אחרון העונה "מכבי נווה שאנן אלדד" את "מועדון ספורט הפועל מנשה" למשחק מסקרן במגרש "אתו"ס" בחיפה. החיפאים מנווה שאנן, עלו למשחק בידיעה שגם משחק זה לא עומד להיות קל כשמולם קבוצת עיקשת ומסוכנת, אך נווה שאנן מצידה הייתה נחושה לרדת בסוף המשחק כשהיא מסיימת את העונה בצורה יפה ומכובדת ביותר, כשידה על העליונה ובאמתחתה עוד 3 נקודות ליגה האחרונות והחשובות שבקופה וניצחון 

תנאי מזג האוויר ששררו במגרש "אתו"ס" שבחיפה היום קשים למשחק, רוחות עזות וגשם הפריעו לשחקני הקבוצות, אך המשחק נפתח עם יתרון קל לאורחים כשהם מנצלים את ההזדמנויות שלהם גם לכיבוש 2 שני שערים מהירים לטובתם עד הדקה-12, אך מנגד, שחקני נווה שאנן לא אמרו נואש ולא הרימו ידיים כשבדקה ה-19 היה זה ינון ברקוביץ שבבעיטה חופשית לרחבה מוצא את ראשו של הראל ג'ורנו שבנגיחה מדוייקת לשער מצמק את התוצאה ל 2:1 לנווה שאנן, חמש דקות לאחר מכן בדקה ה-24 ניסן כהן עובר במהירות שחקן יריב ומוסר את הכדור בבעיטת רוחב לנתנאל (נתי) לוי שללא היסוס קובע את השיויון במשחק 2:2, לאחר מכן בדקה ה-27 מוחמד חטיב עובר שחקן יריב ברחבה ומוסר פס מדוייק שוב לרגליו של הראל ג'ורנו שמוצא את עצמו אחד על אחד מול השוער, בועט לפינה הימנית של השער וקובע 2:3 לנווה שאנן!


עוד לפני סיום המחצית, שחקני נווה שאנן המשיכו לתקוף גלים גלים וללא הפסקה את שערה של רמות מנשה ובדקה ה- 38 היה זה אלעד לידור שמקו מחצית המגרש עובר שני שחקני יריב וממרחק של 20 מטר בועט בחוזקה ברגל ימין לשער וקובע 2:4 לנווה שאנן ! ולקראת סיום המחצית בדקה ה-41 נתנאל (נתי) לוי עובר שחקן יריב ומוסר את כדור לאיתיי שפיגל שממרחק של 12 מטר בועט לשער, כובש גם את שערו הראשון העונה בליגה וקובע את תוצאת המחצית 2:5 לנווה שאנן והשחקנים ירדו להפסקה.


עם פתיחת המחצית השנייה, המשיכו שחקני נווה שאנן במומנטום החיובי החזק בהתקפותיה כשהם שוב תוקפים גלים גלים וללא הרף את שערו של נימר אבו-עוביד מ"הפועל רמות מנשה" כשגם השערים לא מאחרים לבוא, כשבדקה ה-53 שוב היה זה נתנאל (נתי) לוי שבפס מדוייק מוצא את ינון ברקוביץ שבועט לפינה של השער מכניע את השוער וקובע 2:6 לנווה שאנן!


שחקני נווה שאנן ממשיכים במשחק טקטי יפה של מסירות מרגל לרגל ו-3 דקות לאחר מכן, בדקה ה-56 נתנאל (נתי) לוי עובר בלם ובועט שוב לשער, כובש את שערו השני במשחק וקובע 2:7 לנווה שאנן. בדקה ה-66 של המשחק מחליט לשלב מאמנה של נווה שאנן את יובל פוקס שחקנה המצויין של קבוצת הנוער של המועדון, שנותן כוחות מחודשים להתקפות הקבוצה ובדקה ה-68 מוחמד חטיב מוסר כדור טועה, לרגלי ינון ברקוביץ שבחוזקה בועט טיל אל בין חיבורי הקורות כובש, מגדיל את התוצאה וקובע 2:8 לנווה שאנן, כשעוד לפני שריקת הסיום בדקה ה-71 תום כפיר מנווה שאנן מוסר כדור עומק לרגליי ינון ברקוביץ שעובר בקלות את השוער מכניע אותו בקלות, כובש את שערו השלישי במשחק וקובע גם את תוצאת המשחק 2:9, ניצחון ענק ומרשים לנווה שאנן !


שחקניו של באסם עבד אלפתאח, מאמנה של הקבוצה המנצחת מנווה שאנן שיחקו כדורגל טקטי יפה לעין ברוב 90 הדקות ועם סיומו של המשחק, אמר בראיון ל"חיפה ספורט":
"תנאי מזג האוויר הקשים שהיו במגרש, הרוח החזקה והגשם הטורדני חיבלו לנו בתחילה בתוכנית המשחק ו"הפועל רמות מנשה" ניצלה זאת ואף עלתה ליתרון ראשון של 2:0, אבל שחקנינו גילו נחישות רבה ומשמעת טקטית וידעו לחזור במהרה מהפיגור ולרדת למחצית ביתרון מוחלט של 2:5. בדקה ה-60 הרגשתי בירידת מתח בקבוצה והחלטתי להעלות על כר הדשא את הקשר האחורי המצויין של קבוצת הנוער של המועדון יובל פוקס שהזרים אנרגיות חדשות למרכז השדה ובסופו של דבר עם משחק מצויין של כל שחקני הקבוצה סיימנו עם עוד ניצחון גדול וענק של 2:9. ברצוני להודות לכל אחד ואחד מהשחקנים, ליו"ר הקבוצה מר יואב תנעמי, למנהל המועדון הצעיר והאמביציוני מר אלי פסו, למאמן השוערים המוכשר והמנוסה אורן משולם שעמד לצידי לאורך הקווים ועל כל האמון המלא שנתנו לי לאורך כל הדרך מהרגע שנתנו לי את המושכות באימון הקבוצה".


אלי פסו מנהל מועדון הכדורגל של "מכבי נווה שאנן אלדד" אמר:
"השנה זאת השנה הראשונה שאני מנהל את המועדון והיה זה לא קל בכלל, קשה מאוד היה להיכנס לנעליו הגדולות של יוסף שריקי ז"ל ממייסדי ומקימי המועדון וותיק זה קרוב ל 65 שנה בכדורגל הישראלי, הקבוצה שמרה על המסורת והייתה מחויבת לכך מתחילת העונה ועד סופה כששיחקה רק בימי שישי. לקבוצה היה מאמן מנוסה, מאמן כושר מקצועי, מאמן שוערים איכותי ומערך דוברות עם קצין תקשורת וותיק שלא מביישים אף קבוצת בליגת העל כיום, אין לאף קבוצה בליגה ג' ואפילו בליגות האחרות כיום מערך מקצועי ואיכותי כזה. נכון, שהיו גם קצת טעויות בדרך במינוי מאמן ובחירת שחקנים, אך זאת עונתי הראשונה וזה הוא שכר הלימוד שלנו וכל טעות לומדים לתקן, בטוחני שעם חומר השחקנים הקיים היינו מסוגלים לעלות גם לליגה ב', אך הפסדנו נקודות במשחקים שהיינו על הנייר לנצח אותם. נווה שאנן היא הקבוצה היחידה בליגה שניצחה את כל קבוצות הצמרת בהם גם "בני פראדיס" ו"בית"ר פרדס-חנה", זהו חלק מעולם הכדורגל ואני מאוד שמח שעד סוף העונה עבדנו קשה ותמיד בכל אימון הייתה נוכחות מלאה של שחקנים. ניקח קצת חופש על מנת לבנות בשנה הבאה קבוצה חזקה יותר שתתמודד גם על העלייה לליגה ב', נמצא ונחזק את הקבוצה בכמה שחקנים טובים וחזקים. בקרוב אכנס את חברי ההנהלה ונחליט ונגבש מאמן וצוות מקצועי לעונה הבאה שיצעיד את הקבוצה להישגים. העיר חיפה זה לא רק מכבי והפועל, אלא גם "מכבי נווה שאנן אלדד". דבר נוסף אציין כי חשוב לי שהקמנו בהתאחדות לכדורגל גם קבוצת נוער לתפארת על שמו של שריקי מייסד המועדון, והשקענו רבות בשחקני הנוער של המועדון וזאת על מנת לבנות קבוצת נוער טובה יותר וחזקה יותר לעונה הבאה, רק עם עבודה קשה והתמדה הוכל להגיע להישגים וזה רצוננו". ברצוני להודות לחברי ההנהלה והצוות המקצועי שנתנו לי אמון מלא בהובלת המועדון, ליו"ר יואב תנעמי, לחבר ההנהלה אלי דהן, למאמן השוערים אורן משולם, למאמן באסם שהרים את הקבוצה באמצע העונה, למנהל קבוצת הנוער אבי פוקס, למזכיר ודובר הקבוצה אדיר יזירף, ולאיש המשק צ'קול גאפין שעשו את מלאכתם נאמנה לאורך כל העונה".


גם אנשי נווה שאנן לא דמיינו שבסיום 90 הדקות שחקניהם ירדו מכר הדשא כשהם צוהלים ושמחים, כשתוצאת הסיום היא 2:9 לזכות קבוצתם. יש לציין, כי שופט המשחק אדיסו אייגנהו שלט במשחק ושפט בדייקנות רבה ללא טעויות ובהגינות, עוד בתחילת המשחק החל לרדת גשם זלעפות, ובהחלטה נכונה ומוצדקת הפסיק את המשחק למספר דקות וזאת על מנת לשמור על בריאותם של השחקנים על כר הדשא.


צילומים: חגית אברהם - דוברות מכבי נווה שאנן.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.