נשר שורדת

מאת בן סער | עירוני נשר מבטיחה עוד עונה בליגה הלאומית  לאחר ניצחון 2-0 על היורדת מכבי שעריים. גומז ועבודי כבשו, כל אחד את שערו השלישי העונה. נשר תחפש מאמן לעונה הבאה כאשר חשאן יחזור לתפקידו הקודם, פרץ:"היו רגעים שכבר איבדתי את התקווה"

עירוני נשר הייתה תלויה אך ורק בעצמה במחזור האחרון של הליגה הלאומית- כדי לא להסתבך, הקבוצה הייתה צריכה לנצח והיא אכן עשתה זאת ובגדול, למרות הפסד של הפועל נצרת עילית בבית לראשל"צ ותיקו של הפועל ירושלים מול הפועל עפולה שהוריד את הירושלמים לליגה א' ושלח את את הפועל נצרת עילית למבחנים מול כפר קאסם. מזג האוויר החם במיוחד ששרר סמוך לפתיחת לא השפיע ומאות צופים באו לעודד את הנשרים ולתמוך בקבוצה במאבקה להישאר בליגה.
נשר פתחה עם אותו הרכב שפתח בניצחון על מכבי הרצליה בשבוע שעבר- כבר בדקה השניה נרשם איום ראשון על שערה של שעריים כשאמזלג בעט מחוץ לרחבה כדור שחלף ליד המשקוף. כמה דקות חלפו ואמיר אבו ניל קיבל כדור באמצע המגרש ומצא את עצמו לבד מול מגן בודד של שעריים, אבו ניל כדרר  ורץ לכיוון השער אך בסופו של דבר הסתבך והכדור חולץ על ידי הגנת האורחים ממש על סף הרחבה. בדקה ה-35 זה הגיע-  כדור שנכנס לתוך הרחבה של שעריים הורחק לא טוב, דיוויד גומז דחק רגל וכבש, 1-0 לנשר, גומז ממשיך בכושר הטוב בו הוא נמצא בשבועות האחרונים. בדקה ה-42 כדור קרן הוגבה לשחקן של שעריים שנגח לפינה הגבוהה אך בומשטיין בזינוק מדהים הוציא את הכדור מהחיבורים והציל שער בטוח.
המחצית השנייה לא התעלתה לרמה גבוהה אבל התקפה אחת טובה הספיקה לעירוני נשר לכבוש את השני, בדקה ה-78 דיוויד גומז מצא בכדור עומק את נאור עבודי שהתקדם בתוך הרחבה ובעט  פצצה לרשת העליונה, 2-0.

עירוני נשר מנצחת בביתה לראשונה מזה 5 חודשים  ומצליחה עם הגב לקיר להישאר בליגה הלאומית. בסופו של יום נשר מסיימת במקום ה-12, לאחר שעברה את מכבי הרצליה בטבלה בזכות יחס שערים טוב יותר. לבעלים שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב מצפה עבודה רבה בהכנת הקבוצה לקראת העונה הבאה, גם בפן המקצועי ברענון סגל הקבוצה וכמו כן משטח הדשא הגרוע באיצטדיון. הייל חשאן, מאמן הכושר שהוזעק לעמדת המאמן לפני שבועיים לאחר שאלדד שביט עזב את הקבוצה, סיים את העונה עם מאזן מחמיא של 3 משחקים בהם ניצח פעמיים, סיים בתיקו אחד עם יחס של 4-0, ללא ספיגת שערים.

חשאן התראיין לחיפה ספורט וסיפר על המאבק של השבועות האחרונים בהישארות בליגה והאם הוא רואה את עצמו ממשיך בעמדת המאמן: "אני שמח שהבקענו בשני המשחקים האחרונים ושמרנו על רשת נקייה והשגנו את המטרה, לא חושב שהשתנה משהו בקבוצה חוץ מזה שהשחקנים הבינו שחייבים לקחת נקודות והם עשו את זה, מי שבנה את הקבוצה הזו זה אלדד שביט ומגיע לו כל הקרדיט ומפה מגיע לו שאפו גדול, אני מאוד נהנה מהתפקיד והעשייה שלי בתור מאמן כושר, אם הקבוצה תצטרך אותי בתפקיד כזה או אחר כמובן שלא אסרב, מה יהיה בעתיד כרגע לא רלוונטי, היום אנחנו חוגגים".

כובש השער הראשון ומבשל השער השני דיוויד גומז, דיבר לאחר המשחק על התקופה האחרונה ועל עתידו בקבוצה: "כשהגעתי לקבוצה בתחילה עשיתי הכנה לא טובה, לכן גם נפצעתי בהמשך 3 פעמים, פציעות שפגעו בכושר שלי ומנעו ממני לשחק טוב ולשחק בכלל, בישראל אם אתה לא משחק כל משחק טוב שוכחים לך את מה שעשית מקודם, אני אוהב מאוד את המועדון, כיף, מסודר שנותן לך חשק לעבוד, מקווה שאשאר פה עונה הבאה".

אחד מבעלי הקבוצה, שלומי פרץ שחרר הרבה אוויר, ובראיון נדיר לחיפה ספורט אמר: "סלע ירד לנו מהלב היום לא אבן, לפני 3 שבועות כבר איבדתי את התקווה, הכדורים לא נכנסו, ספגנו משום מקום, כלום לא הלך. תמיד אמרתי שאחרי שיכנס הראשון יבואו עוד וראינו שאחרי שכבשנו בשבוע שעבר נגד מכבי הרצליה את הראשון, הכל התחיל להיפתח, זה אושר גדול, בשבילי, זה אושר גדול כמו להעלות ליגה, זה היה קשה אך כל ך מתוק, תמיד אמרתי שאולי נגזר עלינו מלמעלה לקבל את הגולים בדקה ה-90 כדי שנישאר בליגה גם בדקה ה-90, השחקנים פה עברו תקופה קשה ונחמו כמו גברים, האמינו עד הסוף, הקהל גם הגיע בהמוניו מקווה שעונה הבאה נבה קבוצה שלא תגיע למצבים של הישרדות."

עוד הוסיף פרץ: "הייל מאמן כושר ברמה גבוהה, בעונה הבאה הוא לא יאמן על הקווים, בשבוע הבא נתחיל כבר לחפש מאמן, הבעיה שלנו העונה לא הייתה מקצועית אלא בעיקר מבחינת מזל, הסיבה שאלדד הוחלף היא בעיקר כי חיפשנו להחדיר לשחקנים אמונה ומוטיבציה, בדיעבד זה עזר ונשארנו בליגה, הראנו בשלושת המחוזירם האחרונים שלנשר יש קבוצה טובה. לא היינו אמורים ךלהגיע למצב של היזרדות במחזורים האחרונים אבל זה היה כדור שלג ולא הלך לנו, אני ואמיל קיבלנו השנה חתיכת "שכר לימוד" בליגה הזאת, נעשה את שיעורי הבית שלנו, נתקן את הכל ונביא גם שחקנים בשביל לתת עונה טובה, חלק מהשחקנים גם ישארו כי מגיע להם."


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.