הפועל רובי- בן סער מסכם עונה

מאת בן סער | הפועל רובי שפירא חיפה תמשיך לעונה שניה בליגה א' צפון- יש שיטענו שהקבוצה אכזבה במאני טיים ויכלה לעלות לליגה הלאומית, גם דרך משחקי הפלייאוף המורכבים, אך יש גם כאלו וביניהם כותב שורות אלו, הסבורים שהפועל רובי שעלתה רק השנה מליגה ב', עשתה עונה נפלאה כיאה לקבוצה בעונת הבכורה בליגה ועד סוף העונה עדיין הייתה בתמונה העלייה

הפועל רובי סיימה את העונה הסדירה במקום השני עם מאזן שערים 51-24, קבוצה שכבשה הכי הרבה שערים בליגה והקבוצה השניה יחד עם עירוני טבריה שספגה הכי פחות. האדומים סיימו את העונה עם סגל שכל כולו הגיע רק העונה. בתחילת העונה עוד ניתן היה למצוא שלושה שחקנים שהיו שותפים לעליית הקבוצה מליגה ב' (אורן עידו, נתי תורג'מן והשחקן בעל השם המחייב דייגו "דיבי" מראדונה), אך שחקנים אלו עזבו עוד לפני פגרת החורף. לרובי לא היה מגרש "ביתי" כמעט חצי עונה והיא נאלצה לנדוד במגרשים בפריפריה והסביבה עד שחתמה על האירוח באצטדיון העירוני בעכו. למרות זאת, קבוצת האוהדים ניצחה בהרבה ממשחקיה תוך כדי שהיא מציגה משחק שובה עין וכמובן קהל אדוק של מאות אדומים שהגיע אף למשחקי החוץ במקומות "נידחים" יחסית וללא ספק היה אחד הקהלים הצבעוניים בליגה א'  צפון.

הקבוצה הייתה לאורך כל העונה בצמרת ואף דורגה במקוום הראשון, כאשר הייתה במאבק משולש מול הפועל חדרה והפועל איכסל החזקות כמעט עד לסוף העונה. שמונים את כל הנתונים הללו, קשה להכריז שהעונה הזו היא "אכזבה", במיוחד לקבוצת אוהדים שקיימת רק כמה שנים והייתה מרחק נגיעה מהליגה השנייה בישראל.
צילום: אליעד לירון.
מאמן הפועל רובי עודד קוטר, הגיע רק העונה ואתמול אף חתם לעונה נוספת מה שמעיד על שביעות רצון של שני הצדדים מתפקודו העונה, קוטר התראיין לחיפה ספורט וסיכם את העונה מבחינתו: "אני חושב שהעונה הייתה טובה מאוד- סיימנו את הליגה במקום השני ונאבקנו על העליה עד המחזור ה-28 עם חדרה ואיכסל. הייתי מרוצה מאוד מהאווירה במועדון ומחדר הלבשה בריא שנתן את כל כולו למען המועדון והאוהדים .לצד משחקים מצוינים שבהם הכנענו  את היריבות בצורה משכנעת, גם כאלה שנאבקו בצמרת והסיבוב השני היה טוב מאוד, איבדנו נקודות יקרות בייחוד בסיבוב הראשון אבל בסופו של דבר אנחנו מועדון צעיר שעשה עונה טובה וימשיך להוות פקטור רציני מאוד".
צילום: וויסאם גוטאני.
אחד השחקנים המצטיינים, עומר בוארון סיכם מראות עיניו את העונה: "בתחילת העונה היה לנו סגל טוב אך לא באנו בהצהרות, עד ינואר היינו במקום השני ואז  הגיע רכש משמעותי של 4 שחקנים שעזרו לנו להילחם על העלייה, לא הצלחנו לצערי אך אי אפשר לקחת מאיתנו את העונה הגדולה שעשינו, מסתכלים קדימה ואני מאמין שבעזרת השם בעונה הבאה  נעלה ליגה כי אנחנו ראויים יחד עם חומר השחקנים בקבוצה, הניהול והאוהדים אנחנו שווים ליגה לאומית.
צילום: אליעד לירון.
גם איתי אורן, אוהד מסור של הקבוצה המלווה אותה מאז הקמתה התראיין לחיפה ספורט וסיכם את העונה מראות עיניו: "בעיניי העונה היא הצלחה אדירה וזה שהיא הסתיימה עם טעם חמוץ בפה רק מוכיחה את זה. אין אוהד שלא היה חותם על מקום שני והדחה בגמר הפלייאוף בתחילת העונה. התחלנו עונה בפעם הראשונה בליגה א׳ עם סגל חדש לגמרי, בלי אצטדיון ביתי, בלי ״להבין״ את הליגה. מהר מאוד הצלחנו להראות מי אנחנו ומה אנחנו שווים - קבוצות באו להילחם אקסטרא כנגדנו בגלל היוקרה שבמועדון שלנו ולמרות זאת, נלחמנו בצמרת הגבוהה כל העונה. היו כמה רגעים מאכזבים - ההדחה המוקדמת בגביע, הפסדי נקודות לא מחויבי המציאות אך  כל אלה הם בגדר שכר לימוד. יש לבצע תיקונים בסגל ולעבות אותו אך אני בטוח שעכשיו, כשכל הליגה מכירה ויודעת מי זה הפועל רובי חיפה זה יתאפשר יותר בקלות ולא יברחו לנו שחקנים בתחילת השנה כמו שקרה העונה. אני בטוח ששלו ברוור ומאור סיסו מצטערים על ההחלטה שלהם מתחילת השנה. לקחנו קבוצה עם התקציב ה 5-6 בגובהו לשיאים רבים העונה אז כן אני בטוח שזאת הצלחה אדירה וכל שנותר לנו בעונה הבאה הוא לטפס מקום אחד גבוה יותר".

עכשיו נותר לצפות לעונת מלפפונים חמה כאשר קבוצת האוהדים החיפאית הוכיחה כבר שהיא אחת הקבוצות הטובות בליגה ואף משכה אליה שחקנים מוכשרים מהליגה הלאומית.
צילום: הפועל רובי שפירא.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.