תפאורה באדום

מאת אבירן אסולין | במשחק שנעל את משחקי הפלייאוף התחתון בליגת העל, הפועל מפסידה 1-0 לכפ"ס, ומסיימת במקום השמיני 

אקס הפועל, אלי אלבז, עוד הפיח בקבוצה מהשרון תקוות מחודשות, אולם בתום מחזור דרמטי במיוחד נקבע: כפ"ס חוזרת ללאומית בתום שתי עונות בלבד. הפועל מסיימת במקום השמיני.  ארבייטמן, בהייה וסזאר צפויים לעזוב.

אמש, (שבת) המסך ירד על קבוצות הפלייאוף התחתון בליגת העל. השעה: 20:30 בדיוק. שריקת הפתיחה נשמעת במקביל בכל המגרשים והדרמה בשיאה. הפועל עולה למשחק האחרון של העונה מול כפ"ס המקומית, כשהיא מקווה בעיקר לבטל את הדיבורים על חוסר ספורטיביות ולהפריע למארחים בירוק במלאכת ההישארות. הראש כבר מזמן בעונה הבאה מבחינת האדומים, שעלו מצידם בהרכב החזק ביותר שעמד לרשותם.

כפ"ס שידעה שרק ניצחון ישאיר לה סיכוי קטן, עלתה על לוח התוצאות כשדווקא תוצר מחלקת הנוער של האדומים, אלי אלבז, העניק לה שער שלרגעים מסוימים היה שווה לו ולחבריו מקום בליגה הבכירה. אבל לא להרבה זמן. הפועל תסתפק במקום השמיני וכבר עתה ברור שיהיו שינויים נרחבים במצבת השחקנים.

שלומי ארבייטמן וצמד הזרים אדילסון בהייה וז'וליו סזאר לא צפויים להמשיך באדום. לצד זאת, ניר קלינגר יישאר ככל הנראה על הקווים בעונה הבאה בסמי עופר לאור רצונו הגדול של יואב כץ לראות אותו ממשיך בתפקיד.

מהלך המשחק
איצטדיון לויטה בכפ"ס לבש חג כשהאוהדים המקומיים בירוק נהנו מכניסה חופשית וקיוו אולי, לעשות את הבלתי ייאמן. כפ"ס החלה את המשחק בהתלהבות גדולה כדי להשיג שער מוקדם שאולי ילחיץ את יריבותיה לתחתית אבל סבלה מחוסר דיוק.

בדקה ה-21, הזדמנות ראשונה למארחים: דושאן מטוביץ', מעביר כדור רוחב מאגף שמאל אל אלי אלבז שנמצא לבד ברחבה, אולם החלוץ בועט ברשלנות החוצה. דקה 38: כפ"ס מתקרבת - מאוויס צ'יבוטה שולח פצצה מחוץ לרחבה אבל מוצא רק את הקורה של לבקוביץ'.

דקה 41: האוהדים בירוק בשמיים - כדור ארוך שנשלח לעבר צ'יבוטה מורחק רע מאוד על ידי ניסו קפילוטו היישר לרגליו של אלבז, שבלי לעצור בועט כדור חד ברגל ימין לפינה של לבקוביץ'. 1-0 יקר מאוד לכפ"ס, שכרגע נשארת בליגה.

עד לסיום המשחק האורחים מחיפה בעיקר שמרו על הרגליים וכפ"ס על התוצאה והיא מנצחת אמנם, אבל מתבשרת על חזרתה לליגה הלאומית אחרי שתי עונות בעקבות ניצחונה של הפועל אשקלון. הפועל חיפה מסיימת את הליגה בעקבות ההפסד במקום ה-8.

הפועל חיפה: רובי לבקוביץ’, לירן סרדל, ניסו קפילוטו, אדילסון בהייה (הישאם כיוואן, 72), שמואל שיימן, ברונו פיניירו, דור פרץ, ז’וליו סזאר, מקסים פלקושצ’נקו, עדן בן בסט, מהראן לאלה (עידן גולן, 46).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.