רק כמעט - הפסד למכבי

מאת רובי לוי | מכבי "הנטר" חיפה פספסה הזדמנות לגנוב את הביתיות לאחר הפסד בשתי הארכות לחולון. הלוואי הצטיין בחולון עם 34 נקודות, עמית שמחון במכבי עם 22 נקודות. רחימי: "נפלנו מהרגליים בסוף"

מכבי "הנטר" חיפה מפסידה הערב לאחר שתי הארכות, 104:99 לחולון. במשחק מספר 1 בפלייאוף. שחקניו של רחימי היו קרובים להשיג ניצחון חוץ חשוב, אך שוב מוצאים עצמם מנוצחים במשחק צמוד. גם בסיום הרבע האחרון וגם בסיום הארכה הראשונה, הכדור היה של מכבי להתקפה אחרונה עם אפשרות לנצח, אך בשני המצבים כשל גרגורי ורגאס. בהארכה האחרונה לירוקים די נגמר האוויר ולחולון היה את טרל הולוואי עם 34 נקודות. אצל הירוקים בלטו עמית שמחון עם 22 נקודות וג'ון דיברתולומיאו עם 19 נקודות. דווקא לורגאס היה הערב משחק פושר עם 10 נקודות בלבד. נתון מעניין, הירוקים הלכו הערב לקו רק 10 פעמים בכל המשחק! לעומת 29 פעמים של חולון.

אמנם מכבי הפסידה, אך היא בהחלט יכולה לשאוב עידוד מהמשחק הערב. למעשה הירוקים שלטו במשחק לכל אורכו, אך כל פעם בעטו בדלי מחדש. ביום שבת תגיע חולון להיכל הספורט ברוממה, הירוקים חייבים יציעים מלאים שידחפו את השחקנים על מנת לשמור את הסדרה מול חולון בחיים.
צילום: מנהלת ליגת העל.
מהלך המשחק:

הרבע הראשון נפתח כאשר חולון הייתה טובה יותר, המקומיים הובילו ב-5 נקודות הפרש, אך הירוקים עשו מאמצים הגנתיים וירדו בסיום הרבע רק בפיגור 2, 20:18. ברבע השני מכבי הייתה טובה יותר, הרבה בזכות דיברתולומיאו שקלע סלים חשובים עבור מכבי. הירוקים כבר הובילו ב-8 נקודות הפרש, אבל חולון הגיבו עם משחק הגנתי טוב וצימקו את הפער, במחצית מכבי חיפה הוליכה, 43:39.

ברבע השלישי כל קבוצה שמרה על הסל שלה, והתפתח קרב של סלים מצד לצד, לקראת סיום הרבע חולון לחצו יותר, והצליחו לרדת ביתרון נקודה, 62:61. את הרבע הרביעי פתחה מכבי חיפה מעולה, והצליחה לברוח לחולון בדרך ליתרון 7 נקודות. חולון לא ויתרה וצימקה את הפער לנקודה בלבד, 77:76. שהשעון הראה פחות מדקה לבסיום היה זה השחקן המצטיין של הערב, הלוואי שקלע שלשה אדירה והעלה את חולון ל-82:81. מכבי יצאה להתקפה שהסתבכה איכשהו ורגאס דחף את הכדור לכיוון שמחון שקלע שלשה גדולה והחזיר את מכבי ליתרון 84:82. 30 שניות לסיום יצאה חולון להתקפה בל נשלח לקו וקלע שתיים, בדרך לשוויון 84. ורגאס לקח את הכדור האחרון לא הצליח לייצר מצב קליעה, והקבוצות הלכו להארכה, 84:84.

בהארכה ראינו בעיקר לחץ ומעט סלים, מכבי הובילה 88:85, 17 שניות לבסיום הולוואי הלך לשלשה, שמחון ביצע עבירה והלוואי קלע את שלושת הזריקות והלוח הראה 88:88. שוב ורגאס קיבל את הכדור להתקפה אחרונה שהלוח הראה 17 שניות, אבל לקח זריקה קשה, פינקני ניסה לתקן בריבאונד אבל לא הצליח והקבוצות הלכו להארכה נוספת במצב של 88:88.

בהארכה השנייה חולון הייתה מרוכזת יותר והצליחה לעלות ל-93:90, מנדז ולדז הצליח להגיב בשלשה, אבל שוב הולוואי היה שם כדי לשמור את חולון עם קליעות משוגעות, בדרך ל-100:95, משם היה קשה לשחקנים של רחימי לחזור. מכבי ניסתה לנגוס בהפרש אך ללא הצלחה ובסיום חולון מנצחת 104:99 ועולה ל-1:0 בסדרה.

קלעו למכבי "הנטר" חיפה: עמית שמחון 22 נק', ג'ון דיברתולומיאו 19 נק', עוז בלייזר 18 נק' ו-10 ריב', אורלנדו מנדז-ולדז 13 נק', קווין פינקני וגרגורי ורגאס 10 נק' כ"א, ווילי וורקמן 5 נק', ראשון פרימן 2 נק'.

בסיום המשחק אמר מאמן מכבי "הנטר" חיפה עופר רחימי: "ההבדל במשחק היום הוא הולוואי שקלע סלים קשים, במאני טיים. החטאנו זריקות טובות בסוף.והרגשתי שבהארכות נפלנו מהרגליים. מקווה שברוממה נצליח לקחת את המשחק. השחקנים היו מחוייבים עשו הכל נכון ועבדו טקטית כמו שהתכוננו ורצינו. מקווה שנבוא חזקים מנטלית למשחק הבא וננצח אותו."
צילום: מנהלת ליגת העל.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.