עירוני נשר - סיכום עונה

מאת בן סער | עירוני נשר של עונת 2016-17 בהחלט יכולה להיות מוגדרת כ"תופעה". מורכב יהיה לתאר את כל מה שעבר על הקבוצה העונה שחוותה עליות, ירידות, שמחות וחגיגות בחדר ההלבשה לאחר משחק לצד שתיקות עגומות. בכתבה הבאה תוכלו לקרואאת מה שעבר על הקבוצה בחדר ההלבשה, מאחורי הקלעים ובכלל 

למי שלא יודע, עירוני נשר נוסדה ב2009 על חורבותיה של הפועל תל חנן, בה שיחקו שני בעלי הקבוצה כיום, שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב שבעזרת תמיכת העירייה וראש העיר אבי בינמו, סחפו את הקבוצה מליגה ג' לליגה הלאומית. כאמור, השנה הייתה עונת הבכורה של הקבוצה בליגה.

בנשר החליטו לרענן כמעט לחלוטין את הסגל ולבחור שחקנים שיהוו תחרות לקבוצות הקשות בליגה הזו- להוציא את השוער טל בומשטיין ודניאל ברק ששוחרר בהמשך העונה, בנשר החתימו שחקנים עם עבר בליגת העל כגון אביב חדד(בני יהודה), שי מימון(מכבי חיפה) וגם שחקנים טכניים דוגמת נאור עבודי ורן רול הובאו על מנת לעבות את הקישור, כמו כן ,מגנים בעלי רזומה מכובד כלוהאב כיאל ואחמד שעבאן הצטרפו ובנוסף החתימו שלושה זרים אלמוניים ועוד מספר שחקנים מהליגה לאומית וליגה א'.


פתיחת הליגה הפתיעה אפילו את הנשרים שאמנם לא הרבו לנצח אך השיגו נקודות מול קבוצות עדיפות על הנייר מהם, כאשר הקבוצה מציגה משחק הגנה משובח וממעטת לספוג. במשך חודשיים וחצי הקבוצה לא שיחקה בביתה עקב הכנת האצטדיון ושיפוצו בהתאם לסטנדרטים של הליגה הלאומית  ולראשונה שיחקה בו רק במחזור ה-9.

משטח הדשא באיצטדיון היה נפלא ובשלושת משחקי הבית הראשונים ניצחה בו הקבוצה ונוצר הרושם שיש לנשר מבצר, הקבוצה הגיע כבר למקום רביעי באחד המחזורים ואלדד שביט אף נבחר למאמן הסיבוב הראשון אך אז הגיעה הנפילה- הקבוצה נקלעה לתקופה לא טובה כאשר לאחר המשחק הביתי נגד אח"י נצרת הודיע בפתאומיות המאמן  על עזיבת הקבוצה בטענה שהוא מרגיש שהוא חייב שינוי ולהחליף אנרגיות, לאחר מספר ימים חזר בו מהתפטרותו בעקבות לחץ של גורמים בקבוצה וחזר להדריך את הקבוצה מול הפועל קטמון בטדי, במשחק זה נשר אמנם ניצחה, אך משהו באווירה/אופי של הקבוצה השתנה.

בחלון העברות הקבוצה רצתה מספר שחקנים שיחזקו אותה במיוחד בחלק הקדמי החלש ולבסוף הביאה את אמיר אבו ניל שחזר מתקופת פציעה וכמו שלא מצא את עצמו בקבוצה ממנה הגיע הפועל ראשל"צ, כך גם לא הטביע חותם בנשר, גם זאמה רמבאוונה שהגיע מהפועל רעננה לא הראה ניצוצות של התאמה לקבוצה שהחליטה להפרד מדניאל ברק שהיה בורג מרכזי בעונות העלייה שלה, אך בילה על הספסל לאורך העונה.
אמיר אבו ניל. צילום: פייסבוק.
הקבוצה התחילה לאבד נקודות בדקות קריטיות(חמש פעמים ספגה בדקות 90+), מצאה את עצמה בשיא שלילי של 5 הפסדים רצופים בבית, נתון מדאיג ביותר. גם פציעתו הקשה של המגן לוהאב כיאל, שהיה חלק משמעותי באגף ימין של הקבוצה וסיים את העונה בשלב מוקדם השפיע על העורף של הנשרים ובקבוצה מצאו את עצמם מרכיבים את דיוויד גומז ודודו טוויזר בעמדת המגן הימני, עמדה לא טבעית לשחקנים אלה. אלדד שביט, שעזב את הקבוצה סופית 3 מחזורים לסוף העונה עקב מצבה של הקבוצה שהתדרדרה עד לקו האדום, ניסה בזמנו להסביר את מצבה העגום של קבוצתו בסיבוב השני והשלישי בכך שמשטח הדשא שהיה נהדר, נהרס עקב ריבוי משחקים עליו + חוסר מזל משווע של חלוציו בניצול הזדמנויות מול השער.

בסופו של דבר, מאמן הכושר של הקבוצה הייל חשאן נקרא אל הדגל לשלושת המחזורים האחרונים של העונה והשיג 7 נקודות יקרות ושני נצחונות רצופים אחרי כמעט 3 חודשים ללא ניצחון, שהשאירו את הקבוצה בליגה עם הרבה סימני שאלה להמשך. נשר סיימה את העונה במקום ה-12 כשהיא הכובשת הכי נמוכה בליגה עם 26 שערים( ממוצע של 0.7 שערים למשחק) אך באופן הזוי, עם ההגנה הכי טובה בליגה כשהיא ספגה 35 שערים(ממוצע של של 1.05 שערים למשחק).
שלומי פרץ. צילום: עירוני נשר.
אמיל ושלומי הבעלים בהחלט חוו את שכר הלימוד של הליגה הלאומית העונה וירצו לתקן את הכשלים שביאו קבוצה שהייתה מפתיעת הסיבוב הראשון עד לסכנת ירידה במחזורים האחרונים. נכון לעכשיו, כל השחקנים בקבוצה מסיימים חוזה היות וחתמו לעונה אחת- בנשר ירצו לראות מספר שחקנים ממשיכים בקבוצה, שחקנים שהוכיחו את עצמם הן מקצועית והן חברותית במורל הקבוצה גם ברגעיה הקשים העונה, השחקנים שלא ימשיכו בוודאות הם הקפטן אביב חדד שכבר בוחן מספר הצעות מקבוצות בליגה הלאומית, רן רול, אמיר אבו ניל ושלושת הזרים שנותרו בקבוצה צ'ין,פאנדזה ורמבוואנה- מהם יש אכזבה גדולה כשהנתון הסטטיסטי המפתיע הוא ששני הראשונים סיימו כ"מלכי השערים" של הקבוצה העונה(כל אחד עם 5 שערים).

הליגה הלאומית הינה ליגה דינמית ולא צפויה ובחודשים הקרובים צפויים התפתחויות לא מעטות בפן המקצועי הן בשמירת שלד מסוים בסגל הקבוצה והן בעזיבות והחתמות. בנשר מקווים שעונת 2017-18 תהיה שונה לגמרי וישאפו לבנות קבוצה לחלק עליון ולא להסתבך בחודשים מורטי עצבית בתחתית כמו העונה.
אלדד שביט. צילום: עירוני נשר.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.