במרחק נגיעה - הירוקים בפיינל פור

מאת רובי לוי | מכבי "הנטר" חיפה תפגוש מחר את מכבי תל אביב במסגרת חצי גמר הפלייאוף, ניצחון שווה גמר. אלפיים ירוקים צפויים להגיע להיכל מנורה 

כאלפיים צופים ילוו מחר (שני, 21:45) את שחקני מכבי "הנטר" חיפה להיכל מנורה, למשחק חצי גמר הפלייאוף על האפשרות להעפיל לגמר על אליפות המדינה. יהיה זה משחק אחד, ניצחון והחלום נמשך. חניכיו של עופר רחימי יפגשו את מכבי ת"א, שמגיעה למפגש בתקופה טובה מבחינתה, לאחר שעברה בשלב הקודם את בני הרצליה עם ניצחון חלק 3:0 בסדרה. מכבי "הנטר" חיפה כזכור גברה על הפועל חולון 3:1 בסדרה, לאחר שאת העונה הסדירה סיימו הירוקים במקום ה-8.
צילום: עומר שטיין - פייסבוק מכבי חיפה.
אצל הירוקים בונים על הכושר הטוב של גרגורי ורגאס שזכה בתואר שחקן ההגנה של העונה. ורגאס במשחקים האחרונים מול חולון פחות כפה עצמו על המשחק, וניהל את ההתקפות של של מכבי חיפה בצורה פנטסטית. גם קווין פינקני הוותיק הציג יכולת יוצאת מן הכלל והוא צפוי לעבוד קשה מול הגבוהים של מכבי ת"א. מי שפחות הופיע לסדרה מול חולון היה עמית שמחון שבחלק מהמשחקים לא היה כשיר במאת האחוזים. שמחון שיחד עם עוז בלייזר קיבל זימון לנבחרת ישראל, ירצה להראות שהזימון לנבחרת הוא לא מקרי. רחימי מבין שעל מנת לנצח את מכבי ת"א הוא צריך את השניים בכושר טוב. גם ג'ון דיברתולומיאו שנבחר לחמישיית העונה, מגיע למפגש מול הצהובים בכושר שיא מבחינתו, לאחר שהציג יכולת מרשימה בסדרה מול הפועל חולון עם 23.25 נקודות במומצע למשחק במהלך הסדרה.
צילום: מנהלת ליגת העל.
העונה נפגשו שתי הקבוצות, שלוש פעמים. בשני משחקים ניצחו מכבי ת"א, במחזור ה-9 ברוממה (83:81) ובמחזור ה-20 בהיכל מנורה (97:96). במחזור ה-28 הגיע הניצחון (79:63) של מכבי "הנטר" חיפה על מכבי ת"א בהיכל מנורה, ניצחון שגם היה הניצחון הראשון של הירוקים בהיסטוריה בהיכל.

הקלעים המצטיינים במשחקים הללו היו: וויל גרייבס עם 14.44 נקודות במומצע למשחק, עמית שמחון עם 12 נקודות במומצע למשחק וגרגורי ורגאס עם 14 נקודות למשחק (נטל חלק רק בשני מפגשים).

צילום: מנהלת ליגת העל.
בפעם האחרונה שנפגשו שתי הקבוצות במסגרת הפלייאוף, היה זה בגמר של עונת 13-14, גמר ששוחק בשיטת בית חוץ, והוכרע בהפרש הסלים המצטבר, מכבי ת"א ניצחה בהפרש של שתי נקודות (77:81 למכבי ת"א בחוץ, 82:84 לאחר הארכה למכבי חיפה בחוץ). עונה לפניכן 12-13, נפגשו שתי הקבוצות בגמר ומכבי "הנטר" חיפה זכתה באליפות היסטורית עם ניצחון 86:79.
צילום: מנהלת ליגת העל.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.