מכבי חיפה מפסידה את האליפות

מאת בן סער | מכבי האנטר חיפה מפסידה את האליפות להפועל ירושלים במשחק שעד הרבע השלישי עוד היה צמוד, ג'נקיס ודייסון הפגיזו בשלשות לירושלמים, ורגאס בלט בחיפה עם 30 נק'. 

בהיכל מלא עד אפס מקום, נתנו קהלי שתי הקבוצות ,תצוגת עידוד ופירוטכניקה מרהיבה עם אווירה שלא הייתה מביישת משחק ב N.B.A. בסופו של דבר, ידם של הירושלמים הייתה על העליונה כשההבדל היה קבוצה שהגיעה חדה ומפוקסת למשחק. מכבי האנטר חיפה נשארת עם המחמאות על תצוגה נהדרת בפלייאוף עד המשחק הזה , כאשר בדרך היא עושה  שתי הסטוריות בעליה למעמד הזה לאחר שסיימה את העונה הסדירה במקום ה-8. השחקן הכי חם במכבי בחודשים האחרונים, ג'ון דיברתולמיאו  לא "הופיע" למשחק הזה כמו גם עמית שמחון שסיים את המשחק עם נקודה בלבד, מה שהוסיף לחוסר המחץ אצל הירוקים.

מכבי פתחה עם החמישייה הרגילה שלה לאחרונה בלייזר,שמחון, פינקני, מנדז- ואלדז ו-ורגאס. ירושלים פתחה טוב יותר את הרבע הראשון והייתה חדה יותר כאשר הובילה 10-4. אז, נכנס גרגורי ורגאס למשחק כשקלע שלשה ולאחר מכן השיג עוד שלוש נקודות כשקלע מקרוב וסחט עבירה אותה לא החטיא מהקו. מכבי התעשתה והצליחה לסיים את הרבע הראשון ביתרון נזיל של 14:13.

מנדז ולדז פתח את הרבע השני כמו סופה כאשר קלע למכבי 8 נקודות רצופות שכללו שתי שלשות. ורגאס ביצע עבירה טעל האוול ואז הרוחות החלו להתלהט כששני השחקנים קיבלו עבירות טכניות, ירושלים ניצלה זאת להשוות את התוצאה ל26:26. ורגאס ופינקני שהיו מצטייני הרבע, המשיכו במשחק הקבוצתי הנהדר שלהם והחזירו את מכבי ליתרון אך ירושלים פצחה במפגן שלשות מרשים וכבר חזרה להוביל ב3 נקודות ,אך אז הגיע מנדז ולדז שסיים את הרבע באותה צורה שפתח אותו והמחצית מסתיימת בשוויון 41:41 .

תמונה באדיבות מנהלת הליגה


ברבע השלישי הייתה רק קבוצה אחת על המגרש, הפועל ירושלים, שלהטה מהתקפה להתקפה כשנראה כשכמעט כל זריקה נכנסה פנימה ואילו מכבי נכנסה להלם וכנראה גם רחימי שלא לקח פסק זמן כשהיה צריך. רוב הנקודות שמכבי קלעה היו מהעונשין, מה שמספר את סיפורו של הרבע הזה שהסתיים ביתרון דו ספרתי לירושלים 65:52.

ברבע הרביעי מכבי התעוררה טיפה והצליחה לצמק לשבע הפרש 67:60 אך ירושלים לא ויתרה וכשיש שחקן כמו דייסון שתפס יום מהסרטים, המשחק הלך רק לכיוון אחד וירושלים מנצחת 83:76.

הפסד מרגיז למכבי האנטר חיפה שהייתה מרחק נגיעה מאליפות חלומית, אך ללא ספק, אם מסתכלים לאורך העונה, רחימי הוציא משחקניו את המקסימום ואף יותר בפלייאוף בלתי נשכח עם קבוצה מאוחדת שמציגה כדורסל שובה עין.

קלעו למכבי: ורגאס 30 נק', מנדז-ולדז 14 נק', פינקני 13 נק', וורקמן 8 נק', די ברתולמיאו 6 נק', בלייזר 4 נק', שמחון 1 נק'.תמונה באדיבות מנהלת הליגה


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.