רק בחיפה יש מכבי

מאת רובי לוי | הישג אדיר למכבי "הנטר" חיפה שמדיחה את מכבי ת"א בשלב חצי הגמר ותפגוש את הפועל ירושלים בגמר על אליפות המדינה. פינקני עם 20 נק' הצטיין. רחימי: "אני לא מעכל" 

כ-2000 צופים בירוק ראו הערב בהיכל מנורה היסטוריה, מכבי "הנטר" חיפה עם ניצחון אדיר על מכבי ת"א 85:74, ומתחתית המקום ה-8 הירוקים מגיעים למפגש אחד על כתר האליפות מול הפועל ירושלים. גרגורי ורגאס (14) וקווין פינקני (20) עם משחק ענק, ובכלל החבורה בירוק הראתה משחק לחימה והגנה יוצא מגדר הרגיל. גרגורי וארגס היה רחוק מרחק 2 ריבאונדים ו-2 אסיסטים מטריפל דאבל. גם ווילי וורקמן הציג משחק מעולה בשני צידי המגרש.

החניכים של רחימי שלטו לאורך כל המשחק ולפרקים פשוט התעללו בשחקנים בצהוב, הירוקים הובילו במהלך הרבע האחרון ביתרון 21 נקודות וגם כשמכבי ת"א עשתה קולות של לנסות לחזור, מכבי חיפה לא נתנה להם ושמרה על מרחק בטוח כל העת. ביום חמישי הירוקים יכולים לעשות היסטוריה גדולה יותר, כאשר יפגשו את הפועל ירושלים לקרב על אליפות המדינה.
צילום: מנהלת ליגת העל.
 מכבי "הנטר" חיפה פתחה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני.

את הרבע הראשון פתחו הירוקים מצוין. שמחון עם שלשה וסלים של מנדז - ולדז ובלייזר נתנו למכבי חיפה 7:0 בפתיחת המשחק. החבורה בירוק המשיכה עם משחק הגנה מצוין. בהתקפה היה פינקני שהעלה את הירוקים ל-14:6. בהמשך מכבי חיפה הגדילה את הפער והוליכה כבר 22:8. לקראת סיום הרבע מכבי חיפה התעייפה מעט, ומכבי ת"א צימקה את התוצאה ל-22:14 בסיום הרבע.
צילום: מנהלת ליגת העל.
עם פתיחת הרבע השני השלימו שחקני מכבי ת"א ריצת 10:0, וצימקו את התוצאה ל-22:18. וורקמן עם סל חשוב אחרי ריבאונד וגרגורי ורגאס הגדילו את הפער ל-10. שלשה מטורפת של וורקמן העלתה את מכבי חיפה ל-34:22. אך לקראת סיום המחצית הצהובים לחצו ושמרו טוב בהגנה, גודלאוק צימק ל-37:28. ורגאס יצא להתקפה אחרונה במחצית נשלח לקו וקבע את תוצאת המחצית, 39:30 ירוק.

הרבע השלישי נפתח טוב מבחינת מכבי חיפה שהצליחה לשמור על הפער שלה. בלייזר עם שלשה העלה ל-46:34, אבל מכבי ת"א רצה ל-9:0 וצימקה אתה ההפרש ל-48:43. הירוקים הגיבו עם ריצה משלהם והיתרון חזר ל-10, 53:43. וורקמן עם משחק הגנה ולחימה ללא פשרות, העלה את הירוקים ל-59:44 עם שתי נקודות מהקו אחרי ריבאונד אדיר. ובסיום הרבע השלישי מכבי חיפה ירדה ביתרון מבטיח, 61:47.
צילום: מנהלת ליגת העל.
גם את הרבע הרביעי מכבי חיפה פתחה מצוין, דיברתולומיאו עם שלשה הגדיל את הפער ל-18 הפרש! הירוקים המשיכו להכות במכבי ת"א, ורגאס עם שלשה נוספת העלה ל-21 נקודות הפרש, 75:54. מכבי ת"א עוד ניסתה לחזור למשחק ובעזרת ריצת 8:0, צימקה את הפער ל-75:62, אבל הירוקים לא נתנו למשחק הזה לברוח להם מהידיים, למרות שדקה וחצי לסיום הפער צומק ל-11. הירוקים עמדו בביטחון על קו העונשין, ובסיום ניצחון ענק לחבורה בירוק, 85:74.

קלעו למכבי "הנטר" חיפה: פינקני 20 נקודות ו-9 ריבאונדים, דיברתולומיאו 19 נקודות ו-7\7 מהקו, ורגאס 14 נקודות 8 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, שמחון 10 נקודות, בלייזר ו-וורקמן 9 נקודות כ"א, מנדז -ולדז 4 נקודות.

בסיום המשחק אמר מאמן הקבוצה עופר רחימי הנרגש: "אני לא מעכל, אני צריך להבין שזה קרה. האמנתי בשחקנים שלי, הם מנוסים ועכשיו אנחנו רוצים עוד טיפה. אין לי סוד מקצועי אני בן אדם מאמין ומתפלל הרבה. החילופים שלנו היום היו טובים מאוד, ברגע שאייברסון לא היה, היה לנו קל יחסית. פינקני הוא שחקן בגיל מבוגר שכל הזמן מתעלה ומתקדם, כמובן שמגיע קרדיט אדיר לכולם אבל פינקני מפתיע אותי."

עוז בלייזר שחקן הקבוצה אמר: "הלב והנשמה שלנו רצו יותר. עצרנו את מילר וראד, עשינו עבודה טובה עליהם. זה חוויה אני עדיין לא מעכל. אין לנו אגו, לא אכפת לנו מי קולע מה שמעניין אותנו זה לנצח. הכל אפשרי, אנחנו מאמינים בעצמנו שהכל יכול להיות."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.