קרלסן מפגיז

מאת מערכת האתר | תור קרלסן יורה בראיון בנורווגיה. "אחרי ה2:2 מול מכבי ת"א ידעתי שאני לא ממשיך",  "התקשורת בישראל צהובה יותר מאנגליה"

מי שהיה עד לעונה האחרונה מנהלה המקצועי של מכבי חיפה, תור קרלסן. התראיין בארצו לפודקאסט מקומי והתייחס לתקופתו בארץ.

על התקופה במכבי חיפה אמר: "התחלנו ממש טוב והגעתי לקבוצה עם ראש פתוח, אבל אחרי כמה חודשים הבנתי שחזרנו בדיוק לנקודת ההתחלה. מולנסטיין הביא איתו  אנרגיה מצוינת ושיחקנו טוב עד דצמבר. האמת באוקטובר ונובמבר שיחקנו ממש טוב, אבל פתאום הכל התפרק. עבדתי צמוד עם רנה ואני לוקח אחריות על החלק שלי בכך שדברים לא עבדו. ואז רנה נאלץ לעזוב."

על גיא לוזון: "מאמן חדש הגיע (לוזון) ולא הכרתי אותו. השיטות של לוזון באימונים ובניהול הקבוצה הם גם משהו שלא הכרתי. בסוף חודש מארס כבר הבנתי שבמצב הזה אין שום טעם בשבילי להמשיך את הקריירה במכבי חיפה".

קרלסן הסביר מתי הוא הבין שהוא לא ממשיך במכבי חיפה: "אם לא השער המאוחר של קיארטנסון אני לא חושב שהייתי עכשיו בחזרה בבית בנורווגיה".

על הרכש שהובא בינואר: "זה לא היה אופטימלי שאיולפסון ואזמי הגיעו מחופשה אחרי סיום הליגה בנורווגיה. רנה שמח מאוד משתי ההחתמות האלה, אבל לוזון לא אהב אותם מההתחלה ואפשר לומר שפחות או יותר הם ישר נכנסו לרשימת ההעברות".

קרלסן התייחס לכדורגל הישראלי באופן כללי: "אני חושב שקשה להכין את עצמך לפני שמתחילים לעבוד לראשונה במקום כמו ישראל, צריך לשאול 'למה כל כך מעט שחקנים זרים מצליחים בישראל'? הרבה יותר קל לעבוד במקומות אחרים עם מבנה טוב יותר. במונאקו יש משמעותית פחות לחץ מאשר במכבי חיפה."

על התקשורת המקומית: "יש המון לחץ במכבי חיפה. העבירו עלי ביקורת בתקשורת בישראל על זה שאני העברתי ביקורת בעצמי על התקשורת. הם מאוד צהובים, זה יותר גרוע מאנגליה. לא מבינים בישראל ששחקן צריך זמן להסתגל לסביבה חדשה. זמן ללמוד את האימונים ואיך לתפוס מנהיגות בקבוצה. למדתי הרבה בזמן שלי שם. אם אני צריך להעביר ביקורת על עצמי אז הייתי צריך להיות יותר החלטי בדרך בה נהגנו עם חלק מהשחקנים. אולי היינו נחמדים מדי עם חלקם בישראל רוב השחקנים זקוקים למנהיגות קשוחה".

צילומים: מכבי חיפה האתר הרשמי.
קרדיט על התרגום: אורי קופר/ הכל מקצועי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.