אורלנדו מג'יק - מכבי בפיינל פור

מאת בן סער | מכבי "האנטר" חיפה עושה את זה ומעפילה לפיינל פור לאחר ניצחון 99:82 על הפועל חולון וניצחון 3:1 בסדרה כולה. 

באולם מלא עד אפס מקום ואווירת יורוליג, קבעה הערב מכבי "הנטר" חיפה היסטוריה, העפילה לפיינל פור לאחר ניצחון 89:82 על הפועל חולון והייתה לקבוצה הראשונה בהיסטוריה שמדיחה מהמקום ה-8 את המקום ה-1 בעונה הסדירה. הירוקים ניצחו 3:1 בסדרה כולה.
היכל הספורט ברוממה געש היום והאוהדים בירוק נתנו תצוגה אדירה. אורלנדו מנדז ולדז עם משחק אדיר שכלל 24 נקודות וג'ון דיברתולמיאו עם 24 נקודות גם כן, היו המצטיינים בשורות מכבי. גם קווין פינקני הציג משחק נפלא עם 19 נקודות. כעת ממתינה למכבי בחצי גמר הפיינל פור מכבי ת"א.
הירוקים פתחו עם עמית שמחון, עוז בלייזר, גרגורי ורגאס, קווין פינקני, אורלנדו מנדז-ולדז.

הרבע הראשון היה צמוד ומבולגן, כאשר הרבה התאפיין באיבודי כדור בשני צידי המגרש. הרבע הסתיים בתוצאה 22:21 כשבולטים בו ורגאס ודיברתולמיאו.

- לתגובות מהניצחון וחגיגות הפיינל פור - לחצו כאן

הרבע השני המשיך באותה מגמה צמודה, שתי שלשות רצופות של מנדז-ולדז שלהט ברבע השני, העלו את מכבי ליתרון של חמש ודן שמיר ביקש טיים אאוט כדי לנסות לעצור את המומנטום של הירוקים. להגנה של מכבי היה רבע פחות טוב והאורחים לקחו לא מעט ריבאונדים ונקודות עקב כך, אך שלשה מדהימה של בלייזר כמעט עם הבאזר סיימה את הרבע השני ב46:42 למכבי.

מנדז-ולדז הלוהט פתח בסערה גם את הרבע השלישי בשלוש שלשות רצופות, מכבי כבר הובילו ביתרון של 12 נקודות אך חולון לא נשברה וצימקה את היתרון לשש. דווקא שמכבי היו במומנטום, נשרקה לרחימי עבירה טכנית שהחזירה את חולון למשחק. לקראת סיום הרבע מי אם לא, ג'ון דיברתולמיאו קלע שלשה וסחט עבירה תוך כדי, הרבע הסתיים 73:66.

הרבע האחרון המשיך להיות מותח ומורט עצבים כשהאורחים לא מוותרים ולמרות משחק טוב של חניכיו של רחימי שמרו על הפרש סביר. בסופו של דבר מכבי הגדילה את ההפרש, במיוחד לאור יכולת פנטסטית של פינקני ודי ברתולמיאו ומנצחת את המשחק 99:82.

קלעו למכבי "הנטר" חיפה: אורלנדו מנדז ולדז וג'ון דיברתולומיאו 24 כ"א, קווין פינקני 19, עוז בלייזר 12, גרגורי ורגאס 11, ווילי וורקמן 5, ראשון פרימן ועמית שמחון 2 כ"א.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.