האם הנשר ימריא?

מאת יובל מרון | ללא תמיכת העירייה, תקציב נמוך ומאמן חדש על הקווים, מהפכה שלמה בסגל וקפטן שנשאר להוביל את חוליית ההגנה, עירוני נשר מועמדת בטוחה לרדת לליגה א'. שלומי פרץ: "אנחנו מועמדים מספר אחד לרדת ליגה העונה"   

את העונה שעברה של עירוני נשר ניתן לחלק לשתיים, החצי הראשון היה הצלחה משגשגת כאשר הקבוצה הצליחה להתברג בפלייאוף העליון ונראתה כהפתעת העונה. אמנם התכולים מהצפון לא השיגו מספר רב של ניצחונות אך כמעט ולא הפסידו והתאפיינו בעיקר בתוצאות תיקו בעקבות משחק הגנה חזק ורוח מלחמה גדולה בקרב השחקנים. לאחר מכן חל שינוי של 180 מעלות והקבוצה החלה להפסיד משחקים כאשר היא מתקשה לכבוש ובעקבות כך נלחמו הנשרים עד הסוף והצליחו להבטיח הישארות מעשית רק במחזור האחרון.
הרכש הנוצץ של העונה, שמעון הרוש. צילום: עירוני נשר.
העונה לקבוצה ישנן המון מחלוקות מול עיריית נשר שלא מתקצבת את הקבוצה, ונדמה שלולא הצמד שלומי ואמיל נשר הייתה כבר נושרת מהליגה הלאומית עוד, טרם תחילת העונה. אבל הצמד האהוב בעיר נשר, לא מוותר ומנסה בכל כוחו לגייס כספים על מנת להעמיד תקציב וסגל ראוי, שינסה לשרוד עונה נוספת בליגה הלאומית.

מי שיוביל את הספינה מלאת שחקני הרכש הוא צחי טיאר, על כתפיו מונחת משימה לא קלה בכלל, מרבית הסגל עזב ובין השחקנים שנשארו ניתן למצוא את שי מימון, דיוויד גומז ונאור עבודי. מרבית אוהדי הכדורגל מכירים את הבלם והקפטן מימון לו עבר מרשים בליגת העל, ולאחר עזיבתו של אביב חדד שהיווה בורג מרכזי בקבוצה ובצוותא עם מימון הנהיג הגנה יוצאת מן הכלל, בעיקר בחצייה הראשון של העונה, נותר הקפטן לבדו והוא יצטרך לסחוב את ההגנה על גבו ולהנהיג את השחקנים הצעירים מסביבו.

בפן ההתקפי יש חשיבות גדולה ליכולת אותם יגלו דיוויד גומז עמית אמזלג ונאור עבודי, גומז ידע שנים יפות בכדורגל הישראלי עם מספר כיבושים לא מבוטל. אך בשנים האחרונות הוא לא מספק את הסחורה ושנה זו מהווה שנת מבחן עבורו, גומז לא לבד והוא יעזר ביכולותיו של נאור עבודי הכישרוני שכמו עמית אמזלג, כבר הראה ניצוצות ויכולת טובה בעונה הקודמת, הם יצטרכו לשאת בנטל בעקבות עזיבתם של מרבית שחקני התקפת הקבוצה מהשנה שעברה.

בגזרת הרכש ובניית הסגל קשה לנחש האם טיאר מעדיף שחקנים מהליגות הנמוכות או שזה מכורח הנסיבות והעדר תקציב, מרבית שחקני הרכש הגיע מקבוצות מליגה א׳, והבולט שבהם הוא שמעון הרוש אשר עד לא מזמן שיחק בליגת העל והגיע לקבוצה מהטוענת לכתר בליגה א' צפון הפועל רובי שפירא.

סוגיה מעניינת נוספת היא בעמדת השוער, טל בומשטיין שגילה יכולת טובה עזב, ואת אפודת השוער קיבל דניאל מכלוף אשר הגיע לקבוצה מהפועל קטמון, שם שימש כשוער שני. ולמעשה הוא מגיע ללא ניסיון והוא יצטרך להוכיח את עצמו בקדמת הבמה.  ממבט מהצד אין ספק שהקבוצה נחלשה ויהיה מרתק לראות כיצד ישתלבו שחקני הרכש החדשים שמרביתם לא רגילים לשחק בליגה הלאומית, אך אולי עוד יפתיעו את כולנו.
שלומי פרץ. צילום: עירוני נשר.
שלומי פרץ מבעלי הקבוצה התראיין לחיפה ספורט ואמר: "אנו מודעים לכך שכרגע אנחנו מועמדים מספר אחד לירידה, ואם זה יקרה זאת לא תהיה הפתעה. אבל מצד שני נעשה הכול כדי להישאר, אנו בונים השנה קבוצה מתקציב קטן בטח הכי קטן בליגה." עוד הוסיף פרץ: "אנו בונים אך ורק מהכסף הבטוח שיש לנו. נבנתה קבוצה צעירה עם שלושה ארבעה שחקנים מנוסים ונקווה להישאר בליגה כנגד כל הסיכויים."

פרץ התייחס לסוג השחקנים שהגיעו לקבוצה ואמר: "אנו מביאים שחקנים בגבול התקציב שלנו וחשוב לומר שלא הבאנו סתם שחקנים, הבאנו שחקנים צעירים מוכשרים ורעבים שיכולים לפרוץ השנה ויש להם את הכישורים לכך, הם קיבלו צ'אנס בליגה הלאומית דבר שלא קרה עד עכשיו אף פעם, וחובת ההוכחה עליהם."

בנושא התקציב אמר פרץ: "חשוב להדגיש שהעונה אנחנו מתבססים על תקציב בלי שקל מהעירייה. העירייה לא תרמה את חלקה וכל הכספים הגיעו מהטלויזיה, טוטו, ספונסרים וכסף פרטי. אנחנו לא בונים על תקציב העירייה לשנת 2018 שאותו אנו אמורים לקבל בינואר 18. כפי שזה נראה כרגע עם כל המלחמות הפוליטיות בעירייה זה לא הולך לקרות וחבל, אנחנו באים אך ורק על מנת לקדם את הכדורגל בעיר ואת מחלקת הנוער וחבל שמערבבים מלחמות פוליטיות שאינן קשורות לכדורגל."

אלירן גולדמן חבר ההנהלה ואחראי על הקשר עם האוהדים התייחס אף הוא לעונה הצפויה: "המטרה כרגע זה לשחק כדורגל חיובי והתקפי עם הצעירים הרעבים והוותיקים המנוסים (בכל זאת גומז, מיימון, הרוש ועבודי זה שחקני ליגת על). להנות ולתת לאוהדים לשטוף את העיניים עם כדורגל איכותי ולנסות להפתיע ולהשתלב בפלייאוף העליון."

3 תגובות:

מופעל על ידי Blogger.