מצאה מגן - רכש למכבי חיפה

מאת טל גורן | מכבי חיפה הודיעה רכישתו של המגן הימני ארנסט מאבוקה, השחקן יעבור בדיקות רפואיות ויחתום בקבוצה. לוזון: "מדובר בשחקן שעקבנו אחריו הרבה" 

מכבי חיפה הודיעה הערב כי רכשה את כרטיסו של המגן הקמרוני ארנסט מאבוקה (29) מז'ילינה הסלובקית. המגן הימני גדל בקבוצת לסט אסטרס במולדתו קמרון וב-2010 עבר לז'ילינה הסלובקית קבוצתו היחידה בקריירה עד כה במדיה רשם 205 הופעות בכל המסגרות עם 5 שערים ו-22 בישולים. מאבוקה נחשב לשחקן קשוח ואגרסיבי ולכן ספג כבר 23 כרטיסים צהובים במדיה של ז'ילינה.

עם הסלובקים הוא זכה ב2 תארי אליפות (2012 ,2017) וגביע אחד (2012). הוא אף השתתף עם ז'ילינה בשלב הבתים של ליגת האלופות (2010-11) בבית שכלל את צ'לסי, מארסיי וספרטק מוסקבה. הכדורגל הישראלי לא זר למאבוקה שהודח עם הסלובקים מול קרית שמונה בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות (12-13). הוא נחשב למגן פיזי ולוחם שגם תומך לא מעט בהתקפה. עונתו הטובה ביותר היתה העונה האחרונה בה זכה עם ז'ילינה באליפות ואף רשם 9 הופעות בנבחרת קמרון כולם השנה.

עם הנבחרת הוא זכה באליפות אפריקה שנערכה בחודש ינואר השנה והשתתף עמה בגביע הקונפדרציות האחרון שנגמר בתחילת השבוע.את העונה אחרונה סיים עם 8 בישולים בליגה והיה אחד הגורמים המרכזיים לאליפות של ז'ילינה. נראה שלמכבי חיפה הוא מגיע בשיא הכושר שלו.

המאמן גיא לוזון אמר על השחקן לאתר הרשמי: "מדובר בשחקן שעקבנו אחריו לא מעט התרשמו ממנו הוא השחקן שמתאים לנו הוא שחקן שיוסיף לנו המון בחלק ההגנתי בפרט ולכל הקבוצה בכלל״.

צפו בביצועי השחקן:

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.