קאיו חתם רשמית - מי אתה קאיו?

מאת רובי לוי | הקשר הברזילאי חתם במכבי חיפה באופן רשמי. מי אתה, קאיו סזאר אלאבס דוס סנטוס? כתבת פרופיל על הקשר המיועד של מכבי חיפה. הצביעו בשאלת הסקר בסוף הכתבה - קאיו, סיפור הצלחה או כישלון ידוע מראש?

כאמור הקשר הברזילאי קאיו חתם במכבי חיפה באופן רשמי. צפו בדברים הראשונים שאמר הקשר לאתר הרשמי של מכבי חיפה. קאיו מסר לאתר הרשמי: "שמח מאוד להצטרף למכבי חיפה. הייתי בישראל והבנתי שזה מועדון ענק. הייתי בסיור באצטדיון והבנתי שיש פה קהל מדהים. מחכה כבר למשחק הראשון". גם מאמן הקבוצה, גיא לוזון, התייחס להחתמתו של הקשר הברזילאי: "קשר קדמי שיוסיף לנו הרבה עוצמות וחכמה בחלק הקדמי, קשר שכובש שערים בעל יכולת בעיטה אדירה, עוד כלי שיעזור לנו לפרוץ הגנות צפופות".

מכבי חיפה החתחימה זר שהרבה זמן לא היה לה. קאיו או אם תרצו  קאיו סזאר אלאבס דוס סנטוס, הקשר הברזילאי בן ה-31 שצפוי לחתום בקבוצה, הוא סוג השחקנים שהיה חסר למכבי חיפה כבר שנים. קאיו שאת עיקר הקריירה שלו עשה מאגף שמאל מסוגל לשחק גם בצד ימין של הקישור ואפילו מתחת לחלוץ. הוא לא שחקן ששורף את הקו במהירות אימתנית, אבל הוא שחקן שניחן בראיית משחק, טכניקה גבוהה ויכולת ליצור מצבים עבור חבריו. אפשר להגדיר את קאיו כרובן ראיוס משופר, בניגוד לראיוס, קאיו משחק הרבה יותר באזורים "המסוכנים" במגרש, והנוכחות שלו במהלך העונה היא הרבה יותר דומיננטית.

צפו בקאיו בתקופה שלו בפאלמיירס

אחד הדברים הבולטים לעין בכל וידיאו של הקשר, זה יכולת הבעיטה שלו. לקאיו טכניקת בעיטה ויש לו רגל ימין מדויקת להפליא. אחד הפרמטרים החסרים במכבי חיפה בשנים האחרונות זה העדר ניצול מצבים נייחים ויכולת איום מחוץ לרחבה, אין ספק שעם הצטרפותו של קאיו המשוואה הזו עשויה להשתנות. קאיו אוהב לחפש את השער בבעיטות מפתיעות מחוץ לרחבה. לכן אל תתפלאו שתראו אותו יורה לעבר השער גם מ-30 מטר, כן הוא כבר כבש מהמרחקים האלה.

קאיו שהחל את קריירת הבוגרים שלו בקבוצות קטנות בברזיל, עשה את קפיצת המדרגה כאשר חתם בקבוצת פאלמיירס, בעונתו היחידה שם כבר 9 שערים ב-27 הופעות. דבר שגרם לקבוצת פרנקפורט מהבונדסליגה לרכוש את השחקן בסכום שמעורך בכ-3 מיליון אירו. בארבעת עונותיו במדי פרנקפורט קאיו לא הצליח לפרוץ ותמיד היה קרוב לפריצה אך לא הצליח לייצר יציבות, לאחר 4 עונות בהם כבש 8 שערים, חזר קאיו לברזיל לשתי עונות בהם לא ממש הצליח לחזור לעצמו, חלק מהזמן הוא היה פצוע וגם כאשר שיחק הוא לא ממש הצליח.

קאיו כובש במדי פרנקפורט

בגיל 27 הגיעה ההזדמנות של קאיו, גרסהופרס רכשה את השחקן בסכום נמוך שמוערך בכ-200 אלף אירו, במהלך שהוכיח את עצמו. קאיו מצא לעצמו בית בליגה השווצרית והחל לספק קבלות. קאיו הפך להיות אחד השחקנים האהובים בקבוצה. אחד כזה שבשבילו משלמים על כרטיס. בארבע עונותיו בגרסהופרס הציג קאיו שורה סטטיסטית מרשימה שכללה, 44 שערים ב-109 הופעות ומעל ל-20 בישולים. בעונתו האחרונה בקבוצה, שיחק קאיו 34 משחקים מהם 33 משחקים בהרכב הראשון! וכבש 14 שערים.

אגב, בניגוד לדיווחים שונים על כך שיש חשש מכיוון שקאיו הוא שחקן פציע, הרי שרק הסתכלות במספר המשחקים שלו בעונה החולפת, מבטלת את החשש. כאמור בעונה האחרונה שיחק קאיו 34 פעמים במדי גרסהופרס מהם 33 כשחקן הרכב, ורק פעם אחת נכנס כמחליף. ב-28 פעמים מתוך 34 ההופעות שלו הוא סיים 90 דקות.

עונת 2015-2016 במדי גרסהופרס
אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה הביא את גרסהופרס לשחרר את השחקן? ויתרה מזאת למה לו, לקאיו להגיע למדינת היהודים? התשובות הן לא חד משמעיות. אך אין ספק שלגילו (31) ולעובדה שהשחקן אמור היה לסיים חוזה בעונה הבאה, היה משקל משמעותי בהחלטה של גרסהופרס למכור אותו וכן להרוויח כסף על שחקן שכפי הנראה כבר מיצה עצמו בקבוצה וזקוק לאתגר חדש. ובאשר לשחקן עצמו, הרי שהשכר אותו הוא יקבל במכבי חיפה גבוה הרבה יותר ממה שקיבל בגרסהופרס.

אז האם מכבי חיפה עשתה עסקה טובה? נדע רק שתתחיל העונה. אז נגלה האם קאיו יבוא לישראל כדי לסיים את הקריירה עם ניואנסים של כוכב או יתייחס להזדמנות במכבי חיפה כאתגר ויצליח להביא את היכולות המרשימות שלו לליגה הישראלית.

עונתו האחרונה של קאיו במדי גרסהופרס


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.