הפועל חיפה: מהפכה זרה-חלק ב׳

מאת יובל מרון | לאחר שנים שאוהדי הפועל חיפה מפנטזים על זרים ברמתם של ג׳ף טוטואנה ומזואה אנסומבו האם סוף סוף זה יקרה? מבט מקרוב על הזרים החדשים של הקבוצה

בכתבה הקודמת מהפכה זרה-חלק א׳ התייחסתי לעובדה ששלושה מתוך ארבעת הזרים החדשים משתייכים למערך ההגנה.המרכיב האחרון של מערך ההגנה בפאזל הזר החדש ואולי המרשים ביותר הוא הבלם הרומני גבריאל תמאש. היתרון המשמעותי ביותר של תמאש ביחס לשאר הבלמים בליגת העל הוא גובהו והיכולות הפיזיות שלו. 1.88 מ' של אגרסיביות מצפים לשחקני ליגת העל בעימותים עם הרומני. קשה להתעלם מהרקורד האירופאי המרשים של הבלם,הוא נדד בין לא מעט קבוצות ברחבי היבשת ושיחק במועדונים גדולים כדוגמת: ספרטק מוסקבה,סלטה ויגו וגלאטסראיי. זאת ועוד רשם תמאש 45 הופעות פרמייר ליג במדיה של ווסט ברומיץ ו-29 הופעות בליגה הספרדית במדים התכולים של סלטה.
מרכיב נוסף וחשוב הוא הניסיון של השחקן. הוא שותף ב342 משחקים(לא כולל משחקי נבחרת), רובם בחלק מהליגות הטובות והמתוקשרות ביותר באירופה כגון: הפרמייר ליג, הצ׳מפיונשיפ(ליגה אנגלית 2), הליגה הספרדית, הליגה הצרפתית והליגה הרוסית. בשנת 2008 בגיל 24 הגיע תמאש עם נבחרתו למשחקי היורו, הנבחרת הרומנית הוגרלה לבית המוות בזמנו שכלל את צרפת, איטליה והולנד. הרומנים אמנם לא השכילו לנצח בשלב הבתים אך הפסידו רק פעם אחת לנבחרת הולנד כאשר הבלם משלים 90 דקות בכל המשחקים.

הרזומה הבינלאומי של תמאש כולל 4 שערים ב-56 הופעות במדי נבחרתו. כאשר משכללים את כל סכומי ההעברות ששולמו על הבלם מגיעים לסכום עתק של 11 מיליון יורו. איך שחקן עם נתונים כ״כ מרשימים הגיע לסגל של ניר קלינגר? כמות השערוריות העוטפת את השחקן מרשימה לא פחות מהרקורד של תמאש. את אדריאן מוטו ״הילד הרע" של הכדורגל הרומני״ מרבית אוהדי הכדורגל זוכרים. בשנת 2011 אירחה סן מרינו את נבחרת רומניה למשחק ידידות, ערב המשחק בחרו תמאש ומוטו להשתכר ובעקבות כך הושעו מהנבחרת.

ככל הנראה רואה הבלם במשחקי ידידות של הנבחרת הזדמנות טובה להשתכר, שנתיים לאחר אותו מקרה לפני משחק ידידות מול טרינידד וטובגו נאזק תמאש ע״י המשטרה הרומנית בבוקרשט בעקבות דיווחים על אדם שיכור שמשחית רכוש בעיר, השוטרים מצאו אותו כשהוא שוכב על הרצפה שיכור. קצת אחרי אותו מקרה חותם הבלם במדיה של קלוז׳ הרומנית ומשוחרר מהקבוצה לאחר שבוע בלבד, נשיא המועדון אמר בהקשרו: ״הוא הגיע, הוא שתה, הוא הלך״.

בשנת 2015 חזר תמאש לשחק ברומניה. ג׳יג׳י בקאלי הבעלים של סטיוואה בוקרשט ודמות צבעונית בכדורגל הרומני הכריח את השחקן לבוא איתו בכל יום ראשון לכנסייה בטענה שאם תמאש לא יפסיק לשתות הוא לא יוכל לעמוד על הרגליים.
תאמש מוטו ומאמן נבחרת רומניה.
במערך שלושת הבלמים קלינגר מייעד את הרומני בן ה33 לעמדת הבלם המרכזי ומצפה ממנו להנהיג את קו ההגנה של הקבוצה. הפועל חיפה תקווה שהבלם יתעסק אך ורק בכדורגל, במידה וזה יקרה תמאש יכול להיות שובר השוויון במאבק על הפלייאוף העליון.

צפו בתאמש:
בניגוד להגנה דווקא בצד ההתקפי רשמו האדומים עונה מוצלחת עם 39 כיבושים (מקום 6 בליגה). מי שמצטרף לחוליית ההתקפה של הפועל הוא ראדו גינסארי בן ה-25. ספק גדול אילולא נבחרת מולדובה לא הייתה פוגשת את נבחרת ישראל ביוני האחרון אם גינסארי היה מגיע  לקבוצה של כץ. שחקן ההתקפה המולדובי מתנשא לגובה של 1.79 מ׳ ויכול לשחק בכמה עמדות כאשר המרכזית שבהן היא ״חלוץ שני״ כלומר חלוץ שמגיח מעט מאחור.
הוא רשם 114 הופעות בליגה המולדובית, מרביתן באלופה שריף טיראספול. בעונה החולפת כבש גינסארי 4 שערים ב26 הופעות. עונת השיא של החלוץ הייתה בעונת 12-13 בה הרשית 12 פעמים ב-18 הופעות במדיה של הקבוצה מקישינב אקדמיה. בסך הכול כבש החלוץ 31 שערים ובישל 13 שערים נוספים בליגה המקומית. המולדובי, בדומה לתמאש ושטקוס גם הוא שחקן בינלאומי. אלישע לוי הוא לא היחיד שזכה לראות את גינסארי מבקיע במדי נבחרתו, החלוץ המולדובי נמצא בכושר מצויין בנבחרת כאשר הוא כובש כבר שלושה משחקים ברציפות, כולל שער נגד נבחרתו של פתיח טרים טורקיה.הרזומה הכללי של הרכש הטרי בנבחרת הוא 4 שערים ב17 הופעות בנבחרת.

למעשה גינסארי מצטרף לקבוצה במקומו של אדילסון בהייה, הברזילאי שיחק בכמה עמדות בעונה החולפת וברוב המשחקים הוא הוצב בעמדת הכנף. כפי שזה נראה המולדובי צפוי לשחק בעמדת הכנף הימנית והוא יהווה חלק משמעותי ברוטציה ההתקפית של הקבוצה.

צפו בגינסארי:
קשה לחזות מראש האם קלינגר צלח בהבאת הזרים אבל ניתן לומר בוודאות ששחקני הרכש משתייכים לעמדות בהן הפועל חיפה הייתה זקוקה לחיזוק. עונה מרתקת צפוייה לנו בצד האדום כאשר השאלה המרכזית היא האם אחרי כל כך הרבה שנים תצליח הקבוצה להגיע לפלייאוף העליון? 

תגובה 1:

  1. מצוין! סוף סוף תקשורת ספורט שסופרת גם את הפועל ולא רק את מקקי! אדום עולה!

    השבמחק

מופעל על ידי Blogger.