עאהד עזאם מרגיש נבגד - ראיון

מאת יובל מרון | עם הופעת בכורה בבוגרים בגיל 19, מעבר בכל הנבחרות הצעירות וקריירה שנראתה מבטיחה פציעה קשה שינתה את הכול, עאהד עזאם פותח את הלב

דצמבר 2011, הפועל חיפה דאז ממוקמת במקום ה-14 ומציגה יכולת פושרת למדי, מכבי ת״א בעונה בינונית מגיעה לביקור בקריית אליעזר, הכרוז באיצטדיון מקריא את ההרכבים : ״מספר 19, עאהד עזאם״. האוהדים האדומים מסתכלים אחד אל עבר השני במבט תמוה. בסיום המשחק ניצחו האדומים 2-0,עזאם פותח בהרכב וב-15 משחקים נוספים ומגלה יכולת טובה, עונת בכורה חלומית.
צילום: מתוך יוטיוב.
את עונת 14/15 החל הקשר במדיה של עירוני ק״ש ולאחר שנה בלבד חזר לקריית חיים. עאהד קרע את הרצועה הצולבת ולא שותף במשחקי הקבוצה גם כאשר הוא התאושש מהפציעה הקשה. בעקבות כך בחר השחקן לעבור בינואר האחרון לקבוצת בני לוד מהליגה הלאומית.

עוד מעט נגמרת תקופת ההעברות, אתה ממשיך בבני לוד או שאתה בוחן אופציות נוספות?


"אני לא ממשיך בהפועל בני לוד,כרגע אני בוחן אופציות נוספות וכמובן שאני שואף לחזור לקדמת הבמה,במידה וזה לא יסתדר אני אעשה הכול כדי להוכיח את היכולות שלי."

מה גרם לך לחזור מקריית שמונה להפועל חיפה לאחר עונה אחת בלבד?


"ההחלטה התקבלה נטו בזכות המאמן, אני וטל בנין חברים מאוד טובים גם מחוץ לעולם הכדורגל. רציתי לשחק תחת המאמן שתמיד האמין בי, הרגשתי שזאת השנה שבה אפרח בגדול."

טל הוא גם זה שנתן לך את ההזדמנות הראשונה, מה הרגשת באותו משחק?


״הייתה התרגשות רבה והרבה לחץ ומחשבות, בזכות האמונה שהוא הכניס בי התגברתי על הכול וכששמעתי את שריקת הפתיחה כבר לא הרגשתי כלום.״

אני מחזיר אותך שוב למעבר מקריית שמונה להפועל חיפה ולרגע הפציעה, מתי ואיך זה קרה?


"זה היה באיטליה במחנה האימונים, שיחקתי במשחק האימון השני נגד פאלרמו וזה קרה בדקה ה30 משום מקום, רציתי לשנות כיוון ונפלתי במקום."

מה הרגשת כאשר התבררה חומרת הפציעה?


"ההרגשה הייתה קשה,אמרתי לעצמי שמפה יש 2 אופציות, או שאני מתרסק או שאני משתקם וחוזר מחדש, החלטתי שלא משנה מה יקרה אני עושה ואעשה הכול על מנת לחזור."

אתה מרגיש שקיבלת יחס ראוי מהפועל חיפה בזמן הפציעה?


"ההפך הוא הנכון, הם יודעים לדבר על סמלים ועל שחקני בית אבל ברגע האמת הרגשתי שזרקו אותי כמו שקית זבל, שכחו את כל מה שנתתי ועשיתי בשביל המועדון. כל אחד בוחר את הדרך שלו ועברתי תהליך והסקתי מסקנות בעקבות מה שעברתי, אני לא מאחל לאף אחד שיעבור את מה שעברתי ואת היחס שקיבלתי. כפי שנאמר הכול עובר ואני אתקיים בזכות עצמי ובזכות היכולות שלי ולא בזכותם. אני מבטיח לכל מי שמאמין בי שאני עוד אחזור לקדמת הבמה."

נאמרו פה דברים קשים מאוד אתה יכול לתת לי דוגמא המבטאת את היחס המזלזל שקיבלת לטענתך?


"לא קיבלתי אפילו שיחת טלפון אחת מיואב כץ, היו אנשים שדאגו לי ועזרו לי אבל בעלי הכוח במועדון לא עשו זאת, כל מי שעזר לי לא נמצא במועדון יותר."

שיחקת בלא מעט עמדות: מגן ימני, קשר אמצע, קשר אחורי, כנף ימין. באיזה עמדה אתה הכי אוהב לשחק ומרגיש שאתה תורם בה בצד הטוב ביותר?


"קשר 50-50, אני אוהב לחרוש ולרוץ הרבה במגרש ולהיות משותף בכל חלקי המגרש."

במידה ותקבל הצעה כספית הולמת מהפועל רובי יש אפשרות שתשחק שם?

"זה לא עניין כספי הכסף זה לא הכל בחיים אבל אני לא חושב שמקומי בליגות הללו, אני תומך בהם ואוהב את הקבוצה, אני גם שומר על כושר שם ומתאמן איתם. הקהל שלהם הוא אחד הקהלים הטובים ביותר בכדורגל הישראלי ויש להם הרבה תנאים שאין לקבוצות בליגת העל."

מי הדמות הכי משמעותית עבורך בקריירה עד עכשיו ומאיזה שחקן אתה לוקח השראה?

"כל חיי הסתכלתי על למפארד וג'רארד, לוקח השראה מכל שחקן שאוהב להשקיע והבולט שבהם הוא מודריץ'."

שאלה לסיום : אתה בן 25 אחרי פציעה קשה, איך אתה רואה את המשך הקריירה מכורח הנסיבות, לאן אתה שואף להגיע?

"אני מקווה לחזור כבר העונה לליגת העל, במידה וזה לא יקרה העונה אז בשנה הבאה וכאשר זה יקרה אני אשים לעצמי מטרה חדשה."

התגובה הרשמית של מועדון הפועל חיפה לדברים שנאמרו:


״עאהד עזאם קיבל יחס הוגן וראוי לאורך כל הדרך ואנשי המועדון עמדו איתו בקשר בניגוד למה שהוא טוען. הצוות המקצועי שאימן בשנה שעברה החליט שהשחקן לא נמצא בתכניות המקצועיות שלו מאחר ובאותה התקופה טרם החלים מהפציעה. צר לנו שהשחקן יורק לבאר שהוא שתה ממנה. בכל מקרה מאחלים לעאהד הצלחה בהמשך הדרך."
צילום: מתוך יוטיוב.

2 comments:

  1. חבל שחקן שהיה הבטחה גדולה... התפספס...

    השבמחק
  2. עוד בכיין

    השבמחק

מופעל על ידי Blogger.