"לא מכיר את המילה הפסד"

מאת רובי לוי | ווילי וורקמן בראיון לחיפה ספורט. "ידעתי כבר בתחילת הקיץ שאמשיך במכבי חיפה", "אני מצפה מעצמי להיות שחקן מוביל העונה", וגם על הנסיעה הצפויה למשחקי ההכנה בארה"ב. 

בגיל 27 יחל ווילי וורקמן עונה מספר 4 בליגת העל, ושנייה ברציפות במכבי חיפה. אין ספק שהעונה האחרונה שלו הייתה הטובה ביותר בישראל, וורקמן הציג שורה סטטסטית נאה שכללה 6.3 נק', 3 ריב' ובעיקר הרבה עבודה שלאו דווקא נרשמת בדפי הסטטיסטיקה, כל זה ב-17.9 דק' במומצע למשחק. האם העונה הזאת נראה את ווילי שחקן יותר מרכזי במכבי חיפה? האם הירוקים יקבל את וורקמן האנרגטי ממשחקי הפלייאוף, בהם הרים את רמתו והציג משחק הגנה יוצא מן הכלל, לצד קליעות חשובות. בראיון לחיפה ספורט מספר ווילי וורקמן על הכוונה להיות שחקן מוביל העונה, ועל העובדה שהמושג הפסד לא קיים בלקסיקון שלו. ראיון פתיחת עונה.
צילום: ליגת העל בכדורסל.
 איך זה מרגיש להמשיך עונה נוספת במכבי חיפה?

זו השנה שאני הכי מתרגש לפתוח בקריירה שלי. אני שמח להמשיך במכבי חיפה, זו הפעם הראשונה בקריירה שלי שאני ממשיך שנתיים באותה קבוצה.

למה המו"מ בינך לבין הקבוצה התארך?

המו"מ לקח קצת זמן אולי רק בקטע של החתימה הסופית, אבל כבר בקיץ ג'ף רוזן דיבר איתי ואמר לי שהם אוהבים אותי ורוצים אותי בקבוצה. כבר אז הבנתי שיאריכו לי את החוזה. זה נראה שזה לקח קצת זמן אבל זה בגלל שבמקביל התעסקו בבניית הסגל. אני ידעתי שאני אמשיך כבר בקיץ, ככה נאמר לי מתחילתו. השאר נסגר כבר בין הסוכן לקבוצה.

שנה שעברה הגעתם עד הגמר, ניתן לשחזר את ההישג היוצא מהכלל הזה גם העונה?

אני אגיד את זה פשוט מבלי להישמע שחצן או יהיר, חשוב לי שיבינו שאני לא בא מהמקום הזה. אני מאמין בעצמי ובקבוצה שלי. אני לא חושב שאפשר להפסיד במשחק כדורסל, זה אף פעם לא במחשבה שלי להפסיד, לא מכיר את המילה הזו. אתה לא יכול להיות שחקן מקצועי אם יש לך מחשבות על הפסד. אז לענות מה המטרות והסיכויים אני לא יודע, אני כן יכול להגיד שאני יעלה לכל משחק במטרה לנצח, לנצח הכל.
צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל.
איבדתם את וארגס ודיברתולומיאו, פינקני לא בטוח ימשיך. הקבוצה נחלשה יחסית לשנה שעברה.

אולי נחלשנו, אי אפשר לקבוע את זה עכשיו, זה עדיין מוקדם. קח את עונה שעברה לדוגמא, אמנם סיימנו את העונה חזק ועלינו לגמר, אבל תראה את העונה הסדירה היינו ממש למטה ולקח לנו הרבה זמן להתחבר. נכון החתמנו שחקנים חדשים וחזקים (וארגס, פינקני), אבל ההצלחה בכדורסל הישראלי תלויה בחיבור בין הזרים לישראלים, ובחיבור של הקבוצה כקבוצה. אני לא חושב שהיינו הקבוצה הכי מוכשרת והכי חזקה, אבל הצלחנו להתחבר ולהיות יחידה אחת. למדנו לחבר בין הותיקים לחדשים, לישראלים ולזרים ולהיות קבוצה. לכן אי אפשר לדעת אם נחלשנו לעומת השנה שעברה, הכל תלוי בחיבור.

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל.
את העונה האחרונה גם בפן האישי סיימת נפלא והפגנת יכולת גבוהה. אתה חושב שאתה מסוגל להמשיך מאותה הנקודה?

אני מאמין שאני יכול להמשיך מאותה נקודה ואפילו יותר. אני עובד קשה כל הקיץ, אפילו עכשיו במהלך הראיון הזה עצרתי אימון קליעות ואימון אופניים כדי לדבר איתך. אני מקדיש את כל חיי לכדורסל. אני חושב שאני תמיד יכול לשפר ולהשתפר.

אתה חושב שהעונה אתה יכול להיות שחקן חמישייה במכבי חיפה, שחקן מוביל? דיברת על זה עם עופר?

לא רק שאני מאמין שאני יכול להיות שחקן מוביל במכבי חיפה, אני גם מצפה מעצמי להיות כזה. לא דיברתי על זה עם עופר, האמת שלא ממש דיברנו הקיץ למעט זה שאיחלתי לו מזל טוב. קיץ זה זמן למנוחה והנאה לא לדיבורי כדורסל. אני לא חושב שצריך להיות שחקן חמישייה כדי להיות שחקן מוביל. ג'ון דיברתולומיאו נבחר לשחקן העונה והוא לא היה שחקן חמישייה, זה לא אכפת לי להיות שחקן חמישייה או לא.

אתה מצפה מעופר לתת לך את המפתחות להיות שחקן מוביל?

בפלייאוף עופר נתן לי את המפתחות, שיחקתי 25 דקות למשחק. קלעתי  שחקתי הגנה חזקה וגם החטאתי וטעיתי ועופר היה איתי ונתן לי גב, זה מה ששחקן צריך מהמאמן שלו. זה לא עניין רק של לקבל את הדקות, זה גם לקבל גב מהמאמן.

אתה אומר שאתה מסוגל להיות שחקן מוביל במכבי חיפה, באיזה דרך אתה מסוגל להוביל אותה?

אני הייתי הקפטן של הקבוצה שלי בקולג' וקלעתי רק 10 נקודות למשחק, לא הייתי אחד שקולע המון ועדיין הייתי דומיננטי וקפטן. אני לא מסוג השחקנים שההובלה שלהם באה לידי ביטוי רק בקליעות ונקודות, אני מביא אנרגיה לקבוצה לצד משחק הגנה חזק.

אתה חושב שמסע המשחקים לארה"ב הוא נטל או שהוא יכול לעזור לכם?

המסע לארה"ב הוא חשוב. נכון, יש למסע הזה יתרונות ויש לו חסרונות. ישנן הרבה נסיעות ועומס, ארבעה משחקים בשבועיים. אבל יחד עם זאת הנסיעות הללו הן הזדמנות  שאנחנו כשחקנים נוכל להתגבש ולהתקרב אחד לשני, במלון, במגרש, באימונים. מעבר לזה שאתה משחק כדורסל בנבא, מול שחקני נבא, זו חוויה וניסיון שלא שוכחים כל הקריירה.

מה דעתך על ההחלטה לבטל את ההשתפות במפעלים האירופאיים?

בגדול כל שחקן היה רוצה לשחק במפעלים האירופאיים אבל יחד עם זאת זה תלוי ברמת המפעל, יורוליג, יורוקאפ זה מפעלים חזקים, הרמה שם גבוהה והקבוצות אטרקטיביות. כל יתר המפעלים האחרים הם קטנים והרמה לא ממש גבוהה, משחקים בעיירות קטנות ומרוחקות.

לסיום כמה מילים על הקהל הירוק והחשיבות שלו.

הקהל של מכבי חיפה הוא הכל עבור הקבוצה. תראה מי הקבוצות הכי חזקות בליגה, זה קבוצות שיש להן את הקהל הכי טוב ודוחף. הקהל הזה ליווה אותנו למשחקי הפיינלפור בחולון  דחף אותנו, עודד ותמך. אנחנו אוהבים את הקהל שלנו ומחוברים אליו. נעשה הכל כדי להפוך אותם לאוהדים גאים.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.