אותה גברת, אותה אדרת

מאת אבירן אסולין | 11,345 האוהדים שהגיעו אמש (שבת) למשחק הבכורה העונה בסמי עופר מול עירוני קרית שמונה, ציפו לראות מכבי חיפה שונה אפילו במקצת מזו של השנים האחרונות. בפועל, קיבלנו שיעמומון ורק הכניסה של קאיו אלבס הזכירה שיש משחק כדורגל רשמי במבואותיה הדרומיים של חיפה | טור דעה

התוצאה המאופסת מספרת אולי יותר מהכל את סיפורה של מכבי חיפה  במשחק אתמול. מחד, משחק הגנה שקט ויעיל בראשות אליסון דוס סנטוס, שלטעמי היה אתמול מספר אחת על המגרש. מאידך, ראינו שוב כמה מכבי חיפה אנמית בחלק ההתקפי. אבל כאופטימיסט, תרשו לי להתחיל בדברים החיוביים שהיו אתמול על כר הדשא בסמי עופר. גם לנוכח השינויים הרבים שהקבוצה עברה בסגל השחקנים, ראינו משחק מתואם ברובו, עמידה טקטית טובה ופריסה נכונה על המגרש.חיפה פתחה במערך של שלושה בלמים שבסך הכל עבד טוב.
צילום: האתר הרשמי.
מרכז ההגנה בראשות קינן ודוס סנטוס היה כאמור יציב ושקט, כשהאחרון פשוט חיסל פעם אחר פעם את הנסיונות של האורחים מקרית שמונה והראה שמכבי חיפה עשתה עם הלוזונים עסקה מצוינת. גם הרכש הקמרוני הבינ"ל, ארנסט מאבוקה, עשה עליי רושם בהחלט טוב ונראה כי המהירות האדירה שהוא ניחן בה, תעשה צרות לכל קבוצות הליגה השישית בטיבה באירופה. עומרי בן הרוש היה שקט ובטוח וסתם גם הוא כמה פיות אתמול.
צילום: האתר הרשמי.
בקישור של חיפה קיבלנו שיתוף פעולה טוב בין גל אלברמן לגיורגי קוסטדינוב הבולגרי. על אלברמן אני מניח שאין לי צורך להכביר במילים, השחקן הזה הוא פשוט נכס לכל קבוצה ולידו קוסטדינוב הראה גם הוא שיש על מה לבנות העונה. קשר נבחרת בולגריה לא הפסיק לחלץ כדורים והוביל בסחיטת העבירות.  יחסית למשחק גביע הטוטו, הבולגרי עשה רושם טוב ונראה שחיפה השתדרגה בעמדה שהיא סבלה ממנה שנים.

אבל זהו, פה בערך נגמרות לי המילים הטובות על מה שראיתי אתמול.

שמעתי את גיא לוזון אחרי המשחק אומר שהוא מרוצה מאוד, קצת לא ברור לי למה. אז נכון, תמיד נחמד לא לספוג ולשחק מסודר, אבל כנראה שלוזון שכח שהוא בא למכבי חיפה ופה,זה פשוט לא מספיק. משחק ההתקפה היה אנמי לחלוטין כששוב בלט הצורך בחלוץ 9 אמיתי שפשוט ישים את הכדור בשיפולי הרשת. ניקיטה רוקאביצה שעלה כחלוץ החוד השתדל, אבל זה לא ממש זה. בעצם, עד הכניסה של גילי ורמוט ראינו שוב ושוב נסיונות עקרים של חיפה לייצר משחק התקפה שפשוט נתקע בשליש האחרון של המגרש. המשחק של הירוקים היה פשוט שבלוני וחסר מעוף ולי לפחות הייתה התחושה ביציע שלא ייפול שער גם אלמלא היו משחקים אתמול עוד 90 דקות. חיפה ולוזון יצטרכו לתת את הדעת במשחק נגד הגנות צפופות שכן ראינו אתמול שהבעיה הזאת מהשנים האחרונות, עדיין לא נפתרה. גם בהמשך, כשלוזון הכניס את שון וייסמן ועבר לשחק עם שני חלוצים, ראינו את חיפה מתקשה, אם כי זה היה נראה קצת יותר טוב.

בדקה ה-67 אפשר היה לחוש בתכונה באויר.

מחיאות הכפיים נשמעו היטב מהיציע הצפוני כשקאיו אלבס, הרכש הנוצץ משוויץ, קיבל את ההוראה מלוזון להיכנס.צריך לסייג ולומר, אלבס הגיע חלוד והוא לא בכושר משחק מלא ולכן גם לא עלה בהרכב. מהמעט שיכולנו לראות, ברור לכל שמדובר בשחקן יצירתי שיודע לטפל בכדור ובעל ראיית משחק מצוינת. נגיעות הטאץ' הקטנות של אלבס אתמול הזכירו לי קצת את התחכום במשחק של רובן ראיוס וגם קצת את אלו של ראובן עטר. משהו שבהחלט היה חסר לחיפה אתמול.

מרגע הכניסה של קאיו, חיפה החלה לשחק לעומק ולעניות דעתי יש תחליף בהחלט ראוי לאלירן עטר, אם זה יעזוב, בצד שמאל של ההתקפה. בד בבד, ניכר כי קאיו הוא לא השחקן שיחרוש את האגף שלו בירידה אחרי המגן היריב ולראייה ראינו את אופיר מזרחי ורז מאיר לסירוגין עוזרים לברזילאי במלאכת ההגנה.
צילום: האתר הרשמי.
בסופו של יום, לצערי, לא יצאתי עם בשורה גדולה מהמשחק הראשון של מכבי חיפה העונה לעיני הקהל הביתי בסמי עופר.אם הקבוצה רוצה אחרי שנים שחונות לאיים על סוף כל סוף על הצמרת הגבוהה, היא תהיה חייבת להתחזק לפחות בחלוץ רחבה אימתני ופליימייקר שינווט את המשחק ויכניס קצת ברק למשחק ההתקפה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.