הכירו את סטפנוס אטנסאידיס

מאת רובי לוי | הוא אמנם טרם חתם במכבי חיפה, אך זוהי שאלה של זמן עד שזה יצא לפועל. בינתיים, הכירו את החלוץ המיועד של מכבי חיפה, סטפנוס אטנסאידיס. הוא מונע מאהבת הקהל, אך עבר עונה ממש רעה. אחד הזרים הטובים שנחתו פה על הנייר, אך האם זה יהיה גם על הדשא? גם העיתונאי טאברוס סאונדטולידיס מהגאזטה מתייחס לשחקן מיוחד לחיפה ספורט 

סימן שאלה ושמו קלאוס. מכבי חיפה מתכוונת להביא את אחד הזרים הטובים שנחתו על אדמת ישראל, אך מביאה אותו אחרי העונה הרעה ביותר בקריירה שלו. לא בכל יום נוחת בישראל חלוץ מוביל מהליגה היוונית המשמש כקפטן ושחקן הנבחרת הלאומית.
צילום:מתוך יוטיוב.
סטפנוס "קלאוס" אטנסאידיס, הוא חלוץ רחבה אמיתי. רוב שעריו נכבשים מתוך הרחבה, תוך שהוא מנצל את נוכחותו ומהירותו. קלאוס הוא לא חלוץ צנום מחד אך, מאידך גם לא חלוץ גדול מימדים (184 ס"מ) בזכות מהירותו וחוש ההתמצאות הוא יודע לפלס לעצמו מקום בין בלמי היריבה ולהגיע לאזורים המסוכנים בתוך הרחבה. קלאוס הוא 9 טיפוסי, כזה שמחפש את השער עם תנועה לעומק ורצון לקבל את הכדור עם התנועה והפנים לכיוון השער. במידה זו, קלאוס מזכיר שחקן אחר שבמכבי חיפה מאוד ישמחו אם הישגיו ישוחזרו וזהו ולדימיר דבלאשווילי. העמדה היחידה אותה שיחק קלאוס היא חלוץ הרחבה. בכל הקריירה שלו שיחק רק שלוש פעמים באגף ימין וכפי הנראה היה זה בגלל אילוצים. בכ-95٪ מהפעמים ששיחק בקריירה שלו עשה זאת קלאוס בתפקיד החלוץ המרכזי.

כבר שהיה ילד בן 8 שיחק אטנסאידיס בבית הספר לכדורגל של פאוק, באחד מטורנירי הילדים שהתקיימו באיטליה, מועדון מקומי בשם טריאסטה הציע לו להצטרף אך היווני התקשה בדינה האיטלקית ועבר למשפחתו שגרה בברלין, גרמניה. אתנסאידיס שיחק באחת הקבוצות הילדים של הרטה ברלין, ושם גם זכה לכינוי "קלאוס". אך גם שם התקשה להחזיק מעמד בתור ילד ועשה את כל הדרך חזרה ליוון לקבוצת פאוק סלוניקי.

צפו בכל שעריו במסגרת האירופאית: 
מכבי חיפה תהיה התחנה הראשונה שלו בקריירה מחוץ לאדמת יוון והקבוצה השלישית בכל קריירתו כשחקן מקצועי. למעשה למעט עונה אחת (2009) בה הושאל לקבוצת פנסריאקוס, כל יתר הקריירה הוא שיחק בפאוק ולא בכדי זכה להיות קפטן הקבוצה ואהוב הקהל. החל מעונת 11-12 ועד עונת 15-16, כבש קלאוס בליגה במספר דו ספרתי.  בשיאו בעונת 11-12 הוערך קלאוס בשווי של 4.5 מ' אירו, כיום מוערך השחקן בשווי של 2 מ' אירו. בנבחרת היוונית קלאוס הופיע 12 פעמים בהם לא ממש השפיע, ולא הצליח למצוא את הרשת.

אם מנסים לחפש קשר בין קלאוס למכבי חיפה, הרי שאפשר למצוא אותו באופן עקיף. מאמנו בתחילת העונה הנוכחית היה לא אחר מאשר אלכסנדר סטנוייביץ' אשר אימן במכבי חיפה לפני כמה עונות, אך הקמפיין הסתיים מוקדם מהצפוי בפיטורים.

צפו בביצועי החלוץ:
את עונתו האחרונה במדי פאוק (16-17) ירצה הקפטן היווני למחוק מזכרונו, עם 0 כיבושים במסגרת הליגה היוונית ועוד חמישה כיבושים בגביע היווני ובאירופה, החלוץ שבר שיא אישי שלילי בכך שלא כבש ולו שער ליגה אחד. באותו עונה ספג קלאוס את הכרטיס האדום הראשון והיחיד שלו בכל הקריירה בליגה היוונית. אגב, התואר הקבוצתי היחיד שלו הושג דווקא בעונה האחרונה והוא הגביע היווני. דבר נוסף שניתן לומר לזכותו של קלאוס החלוץ, הוא שאינו שחקן פציע. בכל ההיסטוריה שלו לא נרשמה היעדרות ארוכה כלשהי שנבעה מפציעה טורדנית וארוכה. היווני לבש עד עונת 2011 את הספרה 28 על הגב, אך מאז הוא נושא בספרה 33.
צילום: מתוך יוטיוב.
על המנטליות של השחקן ישנן חילוקי דעות, בכלי התקשורת ביוון נכתב כי קלאוס מיצה עצמו בפאוק וזה הזמן הנכון עבורו להמשיך הלאה. אחרים גורסים כי העונה הרעה הזו פגעה בו וספק אם יצליח להתאושש ממנה. לשחקן כזכור הייתה הצעה גם מהליגה הראשונה בטורקיה אך הוא הגיע למסקנה שבליגה הישראלית הוא יכול לבוא לידי ביטוי ולשוב לכושרו הטוב. אגב ביולי השנה הוזכר קלאוס כמועמד לקבוצת אסטון וילה האנגלית.

העיתונאי טאברוס סאונדטולידיס מהגאזטה, שבעברו היה איש צוות בפאוק סלוניקי סיפר לחיפה ספורט: "קלאוס הוא המנהיג, הלב, הקפטן והנשמה של פאוק סלוניקי. אבל ברגע שהוא לא הצליח לכבוש כמעט בעונה האחרונה ולא קיבל את תמיכת הקהל הוא הפך לבעייתי. המון בעיות מנטאליות השפיעו עליו ולוו בכעסים, וזו למעשה הסיבה שהוא רצה לעזוב את פאוק. ואם אתה שואל אותי זה הדבר הנכון ביותר עבורו. להתרחק מפאוק ולחזור לעצמו במקום אחר."

עוד הוסיף סאונדטולידיס: "העונה הנוכחית במוקדמות ליגת האלופות החמצות גדולות שלו נגד אייאקס, מנעו מפאוק העפלה לשלב הפלייאוף של ליגת האלופות ודבר זה עורר את זעמם של האוהדים כלפיו, שיצאו נגדו ברשתות החברתיות ודרשו ממנו לעזוב את הקבוצה."

לסיום אמר  סאונדטולידיס: "קלאוס הוא אחד הגדולים אין ספק. עם 106 שערים ו-20 שערים מתוכם באירופה ברוזמה שלו אי אפשר להתווכח, תוסיף לזה את העובדה שהוא רק בן 28. אני חושב שמכבי חיפה, וחיפה העיר יכולה לעשות לו טוב."
טאברוס סאונדטולידיס בתקופה שעבד בפאוק. צילום: יוטיוב.
אחד מאוהדיה של פאוק סלוניקי, יואניס סאפנוס אמר לחיפה ספורט: "החיבור של קלאוס לאוהדים הוא הכרחי, הוא שחקן שאוהב לקבל אהבה ומחזיר אותה על המגרש. קלאוס הוא רוצח של שערים, בגלל שבעונה שעברה הוא לא כבש אני מאמין שהעונה בישראל הוא יהיה מעולה".

לסיכומו של שחקן, הרי שמכבי חיפה הביאה חלוץ איכותי שנמצא בתקופה פחות טובה, אך בהחלט לא מעבר לשיא. קלאוס בסה"כ בן 28 בלבד.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.