הובל אל הגרדום

מאת יובל מרון | הוא מהווה סמל לדו קיום, כבש את שער האליפות של הפועל ת״א, נענש בחומרה ונדחק לפינת הפרישה גוטמן: "לאלא הוא מקצוען", טור דעה

מעטים האוהדים בכדורגל הישראלי אשר עונשו של מהראן לאלא לא נגע לליבם. אמש, לאחר קיץ מלא בדיונים, ספקולציות ולא מעט מתח, פסק בית הדין של ההתאחדות לכדורגל בחוסר התחשבות מוחלט: "אני גוזר על הנאשם עונש הרחקה מכל פעילות לשנתיים ימים."

מסתמן, כי פסיקה זו תסתום את הגולל על המשך הקריירה של החלוץ. כאמור אשתקד, ב13.5.17 לאחר משחקה של הפועל נגד הפועל כפר סבא ערך החלוץ בדיקת שתן, תוצאות הבדיקה גילו חומרים אסורים בגופו של מהראן.
סיפורו של החלוץ מהווה סיפור סינדרלה אשר ייגמר ככל הנראה, בסוף מר. לאלא יליד עוספיא, התחיל את דרכו בליגות הנמוכות במדיהן של מכבי שעריים, הפועל הרצליה והפועל בני טמרה. קפיצת המדרגה הגיעה בשנת 2008, לאחר עונה וחצי טובות במדיה של אחי נצרת בהן רשם 18  כיבושים, צד מהראן את עינו של אלי גוטמן. מאמן הפועל ת״א דאז זיהה את הכישרון הטמון בו והחתים את החלוץ בוולפסון.

בהקשרו אמר אלי גוטמן לאתר חיפה ספורט:
"מהראן לאלא הוא שחקן אהוד, שחקן שכיף לאמן אותו, שחקן מקצוען שתמיד נותן מעצמו. הבאתי אותו להפועל בגלל שהוא עושה תנועה לעומק בלי כדור, יש לו שקט נפשי ויכולת כיבוש אדירה. קשה לי לומר אם ההחלטה הוגנת מכיוון שאני לא מכיר את כל הנתונים."

בשנותיו במדים האדומים, הפך לאלא ליקיר האוהדים בעיקר בזכות אופיו וחדוות המשחק שלו. אחד משעריו הזכורים ביותר בקריירה נכבש בקריית אליעזר, לאלא ניצח את המשחק נגד מכבי חיפה והעלה את הפועל ת״א לראשות הטבלה, השער אותו כבש מהראן הוכתר כשער האליפות. בשנת 2012 עבר לאלא להפועל חיפה, האוהדים האדומים היו נרגשים מהמעבר ומהגעתו של שחקן בכיר בכדורגל הישראלי לקבוצה.

לאלא קיבל את סרט הקפטן, נכנס אל ליבם של האוהדים ושימש כסמל עבור המועדון ומודל לחיקוי עבור השחקנים. לצד אישיותו הערכית, ניחן מהראן ביכולת כיבוש ללא דופי, המבוטאת ב-39 שערים במדי האדומים שחורים בליגת העל, רובם היוו גורם משמעותי בקרבות התחתית והישרדותה של הפועל.

לעניות דעתי, עונשו של מהראן לאלא אינו פרופורציונלי ומטרתו להפחיד את שאר שחקני ליגת העל. החלוץ הובל אל הגרדום למען יראו וייראו וללא טיפת התחשבות בעברו וחשיבותו עבור הכדורגל הישראלי. לא אחת, בין הדין של ההתאחדות לכדורגל אינו מפעיל שיקול דעת והתחשבות בנסיבות. אינני כופר באשמתו ובחומרת מעשיו, נטילת חומרים לא חוקיים מהווה קו אדום בכדורגל הישראלי.

מאידך, בפסיקתו, הדיין גיורא לנדאו הוריד את המסך על הקריירה של החלוץ בן ה-35 והשאיר טעם מר ונפגם. לאלא, צמח על כר הדשא במגרשי הכדורגל ולאחר תרומתו האדירה לכדורגל הישראלי, מן הראוי שחלוץ במעמדו יפרוש באותו משטח ולא בבלטות של בית הדין.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.