ניקיטה את באר שבע

מאת רובי לוי | ניצחון גדול למכבי חיפה על הפועל באר שבע, סלליך כבש בבכורה, רוקביצה הצטיין. לוזון: "שמחים בחלקנו, יודעים שיש מה לשפר" 

מכבי חיפה ארחה הערב את הפועל באר שבע ובתצוגת כדורגל נהדרת, במיוחד בדקות הראשונות של המחצית השנייה, הצליחה להשיג את ניצחונה הראשון העונה על האלופה הפועל באר שבע, 3:1. גיא לוזון הפתיע כאשר פתח עם הרכש החדש סנטיהאו סלליך, והשאיר את קאיו הברזילאי על הספסל, במהלך שהשתלם ללוזון אשר ראה את סלליך כובש את השני. רוקביצה הצטיין בשורות הירוקים עם שער, בישול וסחיטת פנדל שאותו החמיץ. כ-27 אלף צופים מילאו את סמי עופר ויצרו אווירה יוצאת מן הכלל.
המחצית הראשונה התנהלה בעיקרה במרכז המגרש, בדקהה-14 ניסה רוקביצה בעיטה מחוץ לרחבה והכדור שלו עבר סמוך לקורה. בדקה ה-26 מאבוקה הגביהה לכיוונו של קוסטדינוב שנגח סמוך לקורת השער. בדקה ה-29 התפרץ בסמי עופר הר הגעש הירוק, כאשר מאבוקה הגביהה מצד ימין ורוקביצה החליק את הכדור בראשו פנימה, והעלה את הירוקים ל-1:0. בדקה ה-42 באר שבע כמעט והשוותה כאשר וואקמה בעט מתוך הרחבה אך גלזר עצר את הכדור. 1:0 הייתה גם תוצאת המחצית.
המחצית השנייה נפתחה בסערה מבחינת מכבי חיפה, מתפרצת קטלנית של מכבי חיפה העלתה אותה ל-2:0, אופיר מזרחי הוריד נפלא לרוקביצה שנתן רוחב נפלא לסלליך שעשה את ה-2 עבור הירוקים. הירוקים המשיכו עם משחק נפלא, ובדקה ה-51 נשלח רוקביצה נהדר לתוך הרחבה הוכשל על ידי לואי טהא שהורחק, את הפנדל בעט רוקביצה והחמיץ.
בדקה ה-56 אופיר מזרחי כמעט והגדיל את התוצאה כאשר בעט מחוץ לרחבה, אך מצא את חיימוב עירני. בדקה ה-65 איבוד כדור סתמי של הגנת מכבי חיפה איפשרה להפועל באר שבע לצמק את התוצאה ל-2:1, כאשר דן איינבינדר כבש מתוך הרחבה. בדקה ה-70 כדור רוחב נפלא של מאבוקה מצא את דמארי חופשי שמחמישה מטרים בעט החוצה. ככל שנקפו הדקות בסמי עופר הגבירה הפועל באר שבע את הלחץ אך לא השכילו לכבוש, מהעבר השני מתפרצת של מכבי חיפה ברשותם של רוקביצה וורמוט, שמצא את דמארי שעשה את ה-3:1 ונתן את האות לחגיגות הירוקות. בסיום מכבי חיפה 3 באר שבע 1.
מכבי חיפה: עומרי גלזר, ארנסט מבוקה, אליסון דוס סנטוס, דקל קינן, עומרי בן הרוש, גל אלברמן, גיאורגי קוסטדינוב (לביא, 45), גילי ורמוט, סינטיהו סלליך (דמארי, 65), אופיר מזרחי (קהת, 74) וניקיטה רוקאביציה.
בסיום המשחק אמר מאמן הירוקים גיא לוזון: "היה לי ברור שבמצב הנוכחי באר שבע מניעה כדור מצוין ולא נצליח לנצח אותם שם, אלא בחללים שיווצרו במגרש, אני שמח שזה עבד. את המחצית השנייה פתחנו נפלא ואם הפנדל היה נכנס זה היה גמור. כרגע אנחנו שמחים בחלקנו ויחד עם זאת יודעים שיש מה לשפר ונעשה את זה. קוסטדינוב סחב פציעה ועלה עם זריקה, הוא הרגיש שהוא יכול לסחוב ונתנו לו את האפשרות, במחצית הוא הרגיש שהוא לא כשיר וזאת הסיבה שהוא הוחלף, בדיעבד היה טעות לשתף שחקן פצוע."
עוד הוסיף המאמן גיא לוזון: "כדורגל זה משחק של מומנטום, באנו עם רצון גדול לנצח והחמצת הפנדל שינתה את המומנטום לטובת באר שבע. אם היינו מדייקים בפס האחרון אני חושב שכבר היינו סוגרים את המשחק קודם. יש לנו סגל טוב ורחב ונשתמש בכלים שלנו בהתאם למשחק. כבר ביום חמישי ידעתי שסלליך יפתח בהרכב."

צילומים: חגית אברהם - חיפה ספורט.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.