תובנות אחרי ב"ש / גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור יצא מסמי עופר מרוצה, לא מבין לאן נעלמו 3000 מושבים וממליץ ללוזון להחזיר אקס נוסף

1. אחרי תקופה ארוכה, יצאנו מסמי עופר עם חיוך. תאמרו: יופי, הרי ניצחנו ולא "סתם קבוצה". ניצחנו את אלופת המדינה. אם זו מחשבתכם, לא "פגעתם". נכון, זה כיף לנצח. נכון, זה "שווה" יותר כשמנצחים את באר שבע ( לעומת, נניח, אשקלון). אך הדבר 7 ביותר, בעיני, הוא שסוף סוף ראינו משחק כדורגל. כה פשוט, כה ברור, כה אלמנטרי.
2. בניגוד לעדת ה"פרשנים" שאומרים שזה וזה וגם זה "חייבים" להיות בהרכב (אם תספרו תגלו שהקבוצות "שלהם" מונות בדרך כלל יותר מ-11 שחקנים.....), אני מסכים עם דבריו של גיא לוזון שההרכב צריך להתאים ליריבה. זה לא אומר שאנחנו נחותים. להיפך. זה אומר שיש למאמן מבחר מספיק של שחקנים איכותיים שמתאימים לסגנונות שונים. אם השחקנים הללו יהיו גם מספיק טקטיים, ממושמעים ו"יקטינו אגו" למען הקבוצה –אנחנו בדרך הנכונה.

3. אתמול נגד באר שבע, לדוגמא, גילי ורמוט היה החוליה החלשה במחצית הראשונה ואחר לגמרי במחצית השנייה. מסתבר שורמוט צריך לשחק או באמצע או באמצע. האגף "שייך לצעירים". לא נורא אם במשחקים דומים בעתיד נגד יריבות בסדר גודל של באר שבע, ורמוט יכנס במחצית. לדעתי זה יהיה הרבה יותר יעיל.

4. באצטדיון סמי עופר יש 30,696 מושבים. המשטרה "מפקיעה" לצורך הפרדה בין יציע האורחים ליציע הדרומי כמה מאות מושבים. בתקשורת הודיעו לפני פתיחת המשחק שכל הכרטיסים אזלו (Sold Out). היום בבוקר שמעתי בגל"צ שנכחו כ-27,100 צופים. שמישהו יסביר לי את המתימטיקה !

5. בחיים בכלל ובכדורגל בפרט, אתה יכול להשקיע המון ולקבל מאומה. מדוע ? מפני שהיה חסר לך "גרוש ללירה". מישהו יכול לשלוף מהזיכרון מי היו הסגניות שלנו בכל 12 האליפויות ? אחרי 4 משחקי גביע הטוט ו-2 משחקי ליגה, קשה מאד לקבוע מסמרות. אבל "כל ילד" רואה את נקודת התורפה הגדולה שלנו בעמדת המגן השמאלי. אילו הייתי יכול לתת עצה לשחר ולוזון – זו עצתי. רוצים להחזיר את אליפות לכרמל ? תביאו מגן שמאלי תותח. השמועה אומרת שיש אחד כזה בגרמניה. שמו- טאלב טוואטחה...

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.