שחר: "עטר פנה וביקש לעזוב"

מאת מערכת האתר | יעקב שחר בראיון לאתר הרשמי של מכבי חיפה. "אלירן עטר פנה וביקש לעזוב" על מאור בוזגלו: "אשמח לראות אותו בקבוצה" 

כאמור בראיון פתיחת השנה של יעקב שחר, מספר שחר על כך שאלירן עטר פנה אל המועדון בבקשה להשתחרר. השאלות שהופנו לשחר היו שאלות של אוהדי הקבוצה. 

לקראת העונה החדשה: "ההתרגשות והציפיות עולות כל שנה מחדש, כל שנה אני מרגיש את זה. מי שלא מרגיש ומאבד את זה שיחפש משהו אחר" עוד הוסיף שחר, "בשנים האחרונות אנחנו בתקופה פחות טובה בלשון המעטה, השנה עשינו חריש די עמוק. אני חושב שעלינו על הבעיה והבאנו שחקנים בהתאם. עדיין לא השלמנו את הסגל ואני כבר רואה ניצוצות של חיבור ושל שינוי לטובה, גם על המגרש וגם בחדר ההלבשה."
צילום: האתר הרשמי.
על מערך הסקאוטינג: "סקאוטינג זה לא משהו שעושים בהתנדבות. מועדונים גדולים מחזיקים נציגים בכל יבשת בעולם וזו הוצאה כספית גדולה. אי אפשר להתחרות במועדונים הללו. אנו אנחנו נעזרים בכל מיני אמצעיים, היום יש לנו דרך להשיג המון אינפורמציה על שחקנים שמועמדים אלינו. המגן הקמרוני (מאבוקה) עושה רושם של הצלחה. יש לנו קשרים עם אנשי מקצוע בחו"ל שאנחנו סומכים עליהם".

על החתמת שחקנים לטווח ארוך: "קשה להחתים שחקנים עם אפשרות ליציאה מהחוזה לאחר שנה אחת. וגם אם זה מצליח דבר כזה עולה לא מעט. רוב השחקנים מתעקשים על חוזה לטווח ארוך ואם זה שחקן שאנחנו חושבים שיעזור לנו אנחנו מחתימים אותו."

על הרכש, והאפשרות להתפשר על הכמות אבל לא על האיכות: "השנה אנחנו עושים שינוי רידיקלי מאוד, לא עשינו אותו שנים. הבאנו בשנה שעברה מנהל מקצועי שנתנו לו את היד החופשית להחליט, הרצון שלו היה כן להחליף שחקנים בינואר משום שהוא חשב שהם חלשים מבחינה מנטלית, אבל לא מנענו את ההחלפה של יותר מידי שחקנים. הבאנו שחקנים כמו אלברמן שיכולים לעזור לצעירים. הבאנו את אדילסון שחקן שהוכיח את עצמו שנתיים בארץ. ברור שזה עולה לא מעט כסף והתקציב יהיה מאוד גבוה. אבל כבר במחנה האימונים ראינו שיש סממנים של שיפור לטובה."

על אלירן עטר ומאור בוזגלו: "אלירן פנה אלינו וביקש לבדוק את האפשרות לעבור לתל אביב, אמרנו לו שאם נקבל את מה שנרצה נשחרר אותו, לא נחזיק שחקנים בכח, בינתיים לא קיבלנו והוא שחקן שלנו, כל זמן שהוא שחקן שלנו אני מקווה שהוא יתן את הכל גם במשחקים וגם באימונים. לגבי מאור בוזגלו אבא שלו פנה אלינו והוא נפגש עם אנשים במועדון, הפערים הצטמצמו. אני מאוד את השחקן הזה ולמרות כל "המריבות" שהיו זה לא השפיע על מערכת היחסים בנינו. יש לי הערכה גדולה אליו ואני אשמח לראות אותו אצלנו."

המטרות לעונה הקרובה: "לסיים לפחות באחד משלושת המקומות הראשונים זו תהיה תיחשב הצלחה. אנחנו לא קבוצה שצריכה להצהיר על כוונות לזכות בתארים, זה מובן מאליו למרות שלא תמיד זה מצליח. כבר היו לנו שבע שנים שחונות ואח"כ חזרנו לעצמנו."


על שחקני הבית: "כל שחקן בית שיהיה טוב עם יכולת, בגרות, חוסן גופני ומנטליות יקבל הזדמנות לפני כל שחקן זר שנביא מחו"ל. המעבר לבוגרים לא לכולם יש את החוסן הגופני והמנטלי."

על תרבות הספורט בישראל: "אנחנו מפגרים שנות אור ממדינות אחרות בעולם, אבל יחד עם זאת יש איזושהי תזוזה."

לקהל הירוק: "אני מוכרח לציין ראיתי השנה בסמי עופר את הבגרות של האוהדים, הדבקות בליווי הקבוצה גם שהיא לא במיטבה וזה הזכיר לי כאילו אני באצטדיון באנגליה. שאתה מנהל מועדון כמו מכבי חיפה לא חיים רק על נצחונות והפסדים. זה חלק מהתרבות של המועדון וזה דברים שמשמחים אותי לא פחות מניצחון במשחק."


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.