הפסד להפועל בבכורה

מאת יובל מרון | לעיני כ-1000 צופים ספגה הפועל הפסד ביתי במשחק הבכורה לעונה מול הפועל עכו משער של סם אלישע. קלינגר: "לא נלחץ מההפסד" 

הערב ערכו האדומים ניסוי כלים רשמי ראשון כאשר אירחו את הפועל עכו מלאת הצרות באיצטדיון סמי עופר. ערפל גדול עטף את הכחולים מהצפון לפני המשחק כאשר רק שעות ספורות לפני שריקת הפתיחה, עברו בבקרה התקציבית שלומי דורה וחלק משחקניו.
מנגד קבוצתו של יואב כץ הגיעה למשחק עם אופטימיות רבה לאחר קיץ מוצלח. על אף כל הצרות הפועל עכו לא התבטלה מול האדומים ואף הייתה טובה יותר במחצית הראשונה. הפועל חיפה אמנם שלטה בשאר המשחק אך לא השכילה לנצל את המצבים אליהם היא הגיעה ונענשה על כך. לאחר שסם אלישע כבר את שער הניצחון לזכות הפועל עכו בדקה ה-62.

מהלך המשחק:

האדומים פתחו בסערה וכבר בדקה 1 מקסים פלקושצ׳נקו בעט מ-25 מטרים אך הכדור עלה גבוה מעל השער. בדקה ה-8 התקפה מתפרצת של האורחים מסתיימת בהרמה של גבי קניקובסקי הרכש הטרי ממכבי ת״א, שטקוס מפספס את הכדור באוויר אך מוליץ׳ לא השכיל לנצל זאת. עכו נכנסה לעניינים ובדקה ה-16 בעיטה מסוכנת של וואסב פיספסה במעט את המסגרת. בדקה ה-22 חלוצה של עכו סם אלישע הגיע למצב בעיטה מצויין אך בעט ישירות לידיו של שטקוס שהדף בלי בעיות. השליטה של האורחת נמשכה וכמה שניות לאחר מכן בעיטה של קניקובסקי פגעה ברשת החיצונית. בדקה ה-35 כרטיס צהוב ראשון במשחק נשלף לחובתו של ניסו קפילוטו. על סף המחצית קרן ראשונה של האורחת הגיעה לרגליו של עמית ביטון שהחמיץ מ-5 מטרים.

עם פתיחת המחצית השנייה גם גל שיש ומוליץ׳ נכנסו לפנקסו של יגאל פריד. בדקה ה-58 מצב ראשון במחצית השנייה, קרן טובה של פלקושצ׳נקו מצאה את ראשו של עדן בן בסט שנגח החוצה. דקה 60 חילוף ראשון נרשם בשורות הפועל חיפה, מאמון קשוע החליף את עדן בן בסט. בדקה ה-62 הפועל עכו עלתה ליתרון, כדור ארוך של גל שיש חתך את הגנת הפועל חיפה והגיע לרגליו של סם אלישע, החלוץ עבר בקלילות את שטקוס וגלגל פנימה מול הרשת החשופה. שתי דקות לאחר מכן בעיטה טובה של פלקושצ׳נקו נהדפה לקרן ע״י רם שטראוס. דקה 67 שני חילופים נוספים, בהפועל עכו ינון אליהו החליף את פרחא, מגרלשווילי נכנס במקומו של שיימן בצד האדום.

בדקה ה-71 לירן סרדל החליף את פלקושצ׳נקו. מסכת החילופים נמשכה בדקה ה76, פריירה החליף את פייסל מוליץ׳. בדקה ה-78 כדור מצויין של חנן ממן מצא את גינסארי שהחמיץ באחד על אחד מול שטראוס. המולדובי רשם החמצה נוספת בדקה ה-83 לאחר שבעט לידיו של שטראוס. זוהי גם הייתה פעולתו האחרונה של גינסארי במשחק שהוחלף ע״י כיוואן בדקה ה-84. רם שטראוס הציג משחק נהדר עם הדיפה נוספת לבעיטה של חנן ממן בדקה ה-85. דקה 86 חילוף אחרון מצידו של קלינגר, עידן גולן נכנס במקומו של דור מלול. בדקה ה-89 כיוואן בעט מ-20 מטרים אך שוב שטראוס הדף. בסיום כאמור ניצחון להפועל עכו, 1:0.

הפועל חיפה פתחה עם: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ראסמוס סויסטאד, גבריאל תמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ׳נקו, חנן ממן(ק׳), עדן בן בסט וראדו גינסארי.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "מחצית ראשונה חלשה מאוד, פתחנו חזק ונעלמנו, הבעיות היו ברורות במחצית הראשונה ממן הלך אחורה מדי, במחצית השנייה השתפרנו רם שטראוס היה מצויין. אנחנו לא נכנסים ללחץ והיוזמה שלקחנו והעובדה שניסינו לפרוץ את ההגנה של עכו מעודדת אותי. גביע הטוטו זה המקום לתרגל, אני לא נלחץ מההפסד על אף מערך שלושת הבלמים, אם לא היכולת של שטראוס היינו מנצחים. אנחנו זקוקים לעוד שחקן במרכז ואנחנו גם נביא אותו. אם נמשיך ביכולת גם התוצאות יגיעו. הדבר שהוביל לשינוי במחצית השנייה הוא המיקום של חנן ממן והעובדה שהמגנים החלו לתקוף."

שחקן הקבוצה רוסלן ברסקי אמר בסיום:
"במחצית הראשונה לא נראינו טוב, במחצית השנייה השתפרנו ואני בטוח שנתחבר בעתיד. אני לא חושב שבאנו זחוחים באנו להציג את היכולת המקסימלית שלנו והפעם דברים לא התחברו.בחרתי בהפועל חיפה מכיוון שניר רצה אותי ואני מעריך אותו מאוד."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.