!Yes we can

מאת יובל מרון | עם סגל מרשים, מאמן יומרני ורצון לשינוי, הפועל חיפה רעבה להצלחה. טור דעה לקראת העונה האדומה הקרובה

"הפועל חיפה רומסת את מכבי חיפה בדרבי בסמי עופר מול 28 אלף צופים", בהתלהבות מלווה בהלם רב, נשמע קולו של לירן שכנר עם כיבוש השער השלישי של שלומי ארבייטמן לרשת הירוקה. האדומים ניצחו בדרבי היסטורי, הגרלה נוחה ברבע גמר גביע המדינה וקרבה לפלייאוף העליון, באמצע חודש פברואר, העתיד נראה ורוד. "לירן כהן, 2-0 זה נגמר, הפועל ר״ג בחצי גמר גביע המדינה", שבועיים וחצי לאחר מכן, כך נשמע קולו של נדב יעקובי בדקה ה-85 באיצטדיון ר״ג.טרם המשחק, אוהדי הפועל כבר החלו לדמיין את מהראן לאלא מניף את הגביע וצובע אותו באדום.
צילום: חגית אברהם.
שני רגעים אלה למעשה מסמלים את העונה אשתקד, לצד משחקים היסטוריים כגון: ניצחון 4-0 על בית״ר ירושלים והדרבי המדובר, נחלה הקבוצה הפסדים מביכים כשהבולט שבהם היה ההפסד הביתי 4-1 להפועל אשקלון. חוסר היציבות בעונה החולפת מתבטא גם בטבלה, האדומים שחורים סיימו רק שבע פעמים בתוצאת תיקו (בדומה לאלופה הפועל ב״ש). על אף חוסר היציבות, בדגש על החלק ההגנתי, תפוקתה של התקפת הקבוצה הביאה אותה בסופו של דבר למקום השמיני, הגבוה ביותר מאז חזרו האדומים לליגת העל.
צילום: חגית אברהם.
לפיכך, עם בניית הסגל לעונה הקרובה ניתן דגש בקריית חיים על עורף הקבוצה. ארנסטס שטקוס השוער הליטאי, בצוותא עם גבריאל תאמאש, הבלם הרומני מסתמנים כרכש נהדר לחלק האחורי של הקבוצה. בקבוצה מצפים מאקס סטיוואה בוקרשט לייצב את ההגנה האדומה ולהיות העוגן בחולייה האחורית. אל חוליית הקישור הצטרף רוסלן ברסקי, הקשר הכישרוני גילה יכולת טובה בעונה החולפת בבית״ר ת״א רמלה, במידה וברסקי יממש את הפוטנציאל הטמון בו ספק גדול אם יזדקקו האדומים לחיזוק בדמותו של דור פרץ.
צילום: חגית אברהם.
חוד הקבוצה השנה, יכלול את ראדו גינסארי, אלון תורג׳מן ומאמון קשוע אשר מצטרפים לעדן בן בסט, עידן גולן וענר שכטר. גינסארי המולדובי הראה ניצוצות ראשונים בגביע הטוטו וכבש את שער הבכורה נגד בני סכנין, ללא ספק מדובר בסוללת חלוצים מרשימה. הפייבוריטים להוביל את חזית הקבוצה הם אלון תורג'מן ועדן בן בסט, ביחד כבשו השניים 77 שערים ב-294 הופעות בליגת העל. שחקן המפתח בסגל של קלינגר הוא חנן ממן, בעונה שעברה סיפק הקשר עונה נהדרת בה כבש 16 שערים ובישל 7 נוספים בכל המסגרות.
צילום: חגית אברהם.
החיסרון העיקרי של קפטן הקבוצה הוא חוסר יציבות תוך כדי משחק, לא פעם חזינו במטוטלת ביכולתו של ממן וביחד עם מסירות גאוניות ובישולים, התלוו גם איבודי כדור שטותיים, על מנת לעשות את קפיצת המדרגה תזדקק הפועל לממן במיטבו.

המטלה העיקרית המונחת על כתפיו של ניר קלינגר היא יצירת יציבות ועקביות. במידה ונבנה הפאזל הנכון להרכבת חוליית ההגנה, הפועל חיפה תהיה מועמדת רצינית וראויה לפלייאוף העליון. בסיכומו של דבר, ניר קלינגר בעזרתו הכלכלית של הבעלים יואב כץ בנה סגל מצויין עם רכישות התואמות את חסרונות הקבוצה מהעונה החולפת. האם בסופו של דבר יצליחו האדומים להתברג בחלק העליון של הטבלה? את התשובה נגלה על כר הדשא בעונה הקרובה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.