14 מדושני עונג / גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור על 14 שחקנים לא מחוייבים ומדושני עונג 

1. עונת 1973/4 נפתחה באיחור ניכר בגלל מלחמת יום כיפור.  המלחמה העקובה מדם, נמשכה "רק" כ-3 שבועות אולם צה"ל כולו על כל חיילוי בסדיר ובמילואים נותרו במקומם קרוב ל-6 חודשים. מבין קבוצות הליגה הלאומית ( אז טרם הייתה ליגת על), מכבי חיפה שילמה את המחיר הגבוה ביותר מבחינת היעדרות שחקנים. השוער בומה ויינברג נפצע בקרבות כלוחם בשריון ועד 6 שחקני הרכב ראשון דומיננטיים (למיטב זכרוני: שווגר, רוטנר, אדלר, פורטה, אגמי ושלמה בנאדו) גוייסו לתקופה ארוכה ומדי פעם הגיחו לכמה אימונים או ששותפו בחלקי משחקים ללא אימונים כלל ! במצב זה אך טבעי היה שמכבי חיפה תדשדש ואכן הקבוצה הידרדרה אל מתחת לקו האדום ונאבקה על מקומה בליגה.

2. במצב עניינים זה הגיעה אלינו בחודש פברואר 1974 מוליכת הטבלה מכבי ת"א. בומה התאושש מהפציעה וחזר לשער למרות צליעה קלה. שווגר השתחרר והתאמן מלא. הקבוצה שעד אז התבססה בעיקר על שחקני נוער, שבה לאט לאט ליכולת סבירה. הקהל הירוק, כהרגלו, הפגין נאמנות וקריית אליעזר התמלא ב-15,000 צופים. כולם ציפוי למשחק חד צדדי שבו , רק נס יציל את הירוקים מתבוסה ל"צהבת".

3. אלא שלמגרש עלו 11 לוחמים, תרתי משמע. לא יכולת לדעת מי הקבוצה ה"נוצצת" ומי הקבוצה שליקטה את שחקניה מהמובלעת הסורית , מפאיד שבאפריקה ומקבוצת הנוער. במשך 90 דקות של לחימה בלתי מתפשרת , ביטלנו את היתרון היחסי של התל אביבים ה"ג'ובניקים" ולקראת הסיום כשמוסה עג'מי (משה אגמי) שהגיע מהמילואים ללא אימונים, נכנס כמחליף, הרגשנו שאפשר גם לנצח. מוסה אמנם הגיע למצב של 100% גול אך "נגמר לו האוויר" והמשחק הסתיים 0:0.

4. אמש ראיתי, והתקשיתי להאמין, 14 מדושני עונג, שזכו ללבוש את המדים הירוקים-לבנים, מתבטלים מול היריבה השנואה ( למען הסר ספק –שנואה ספורטיבית ולא ח"וח מעבר לכך !) ומביישים, לא רק את המועדון והאוהדים של 2017 אלא גם ובעיקר את ההיסטוריה והמסורת שעליה נבנתה מכבי חיפה. זה היה שידור חוזר של ה-6:0 המביש לפני שנה וחצי. ההבדל היה רק שהפעם היה לנו מזל.

5. למרות הכל – זה היה בסה"כ משחק כדורגל ולכן חשוב מכך: כידוע יום כיפור אינו מועיל לעבירות שבין אדם לחברו. ולכן אני מבקש לנצל את הבמה הזו ולבקש מכל מי שפגעתי בו, בכבודו, בממונו או חס ושלום בגופו – סליחה ומחילה. גמר חתימה טובה!
תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.