הגיא של הפועל

מאת יובל מרון | תפקידו לקשר בין האוהדים למועדון, הוא הקים את פרוייקט קידום דרך הרגליים ואינו יכול בלי הפועל, היכרות עם מנהל קשרי האוהדים של האדומים: איתמר אלי

אחת מהרכישות החשובות אותה ביצעה הפועל חיפה, קשורה דווקא לצד הניהולי במועדון. האדומים החליטו לצרף את איתמר אלי למועדון על מנת לחזק את הקשר בין הקבוצה לאוהדים ולייצר בסיס טוב יותר להמשך. בראיון לאתר חיפה ספורט מספר איתמר על עצמו, על תפקידו ועל הקשר המיוחד שלו עם הפועל.
צילום: מתוך פייסבוק.
ספר קצת על עצמך.

"אני בן 28, במקור נולדתי בכרמיאל, אני חי כבר ארבע שנים בחיפה. אני אוהד הפועל כבר עשרים ושלוש שנים, במשך שלוש עשרה שנים הייתי פעיל וחלק מארגון ׳שער 5׳ בקריית אליעזר."

מהי מהות התפקיד?

"במסגרת עיסוקי היומיום שלי אני מתעסק הרבה ב׳קהילה׳ וחברה ומשלב את זה עם ספורט. בחצי העונה שעברה התחלתי להגיע יותר לסמי עופר ולנסות לקשר את המועדון לפעילות שלי, היה שיתוף פעולה מוצלח במסגרת הקטנה הזו. בקיץ בהחלטה משותפת של שני הצדדים ניסינו לקחת את זה צעד קדימה ולנסות להרים את זה רמה קדימה, מתוך הבנה שהמועדון והקהל מוכנים לזה, אני כאדם ואוהד חושב שאוכל להצליח בזה."

מהו פרוייקט "קידום דרך הרגליים"?

"מדובר במיזם חינוכי חברתי לילדים ונוער מהפריפריה החברתית וגיאוגרפית במרחב של חיפה לילדים וילדות בכתות א עד ח. במסגרת הפעילות אנחנו מקימים חוגי כדורגל, לצד מרכזי העשרה חינוכיים והילדים מקבלים עזרה בשיעורי בית ומערכי שיעור בעלי ערך:סובלנות וכבוד האדם, בטחון עצמי, הגינות ואמינות וכיוצא בזאת. אנו מתחילים שנה רביעית עם 350 ילדים ב:חיפה, גסר א זרקה, אעבלין, קריית ים, קריית ביאליק וקריית חיים.
הידוק הקשר בין הקבוצה לאוהדים.
מה התוכניות לעתיד?

"כתבנו תכנית עבודה שנתית למנהלת, השנה נרצה בפן הקהילתי לגעת במגזרים רחבים ככל האפשר:נכים, צרכים מיוחדים, קשישים, תלמידים, סטודנטים וכיוצא בזאת. בפן של האוהדים נרצה לחזק את הקשר הישיר ולתת במה למגזרים שונים בקהל: משפחות, אוהדים מהדרום, בני זוג וכיוצא בזאת. חשוב לנו שדעתם של הקהל תשמע יותר וירגישו שיש אוזן קשבת בצד השני, בצד המועדון."

מהי הפועל עבורך?

״הפועל חיפה זה אני, ואני זה הפועל חיפה. אי אפשר להפריד בין הדברים, כל עולם הערכים שלי, האני מאמין והדברים שמובילים אותי ביומיום לקוחים מאותם דברים שעליהם נבנתה הפועל והתגבשו ביציעים בקרית אליעזר. העבודה שלי נובעת מזה, עברתי לחיפה בשביל זה, כל החברים שלי הם אוהדי הפועל, הכרתי בנות זוג ביציע, כל חווית הילדות שלי, הזכרונות, החלומות, התקוות הכל מתנקז לתוך הפועל חיפה. הפועל זה הדבר היחיד שמלווה אותי כל החיים, מגיל 4 ועד היום האחרון. אין אהבה כזו ואין אהבה גדולה מזו, זה כל מי שהייתי, כל מי שאני וכל מי שאני רוצה להיות. אומרים שאדם צורב במוחו 50 תמונות לכל חייו, אצלי 40 הלכו על כדורגל."
עם חניך. צילום: פייסבוק.
מה דעתך על הקהל האדום?

"בתור אחד שעבד עם ומול כל חלקי האוהדים במשך הרבה זמן וגם התחבר עם קהלים אחרים(הפועל פ״ת, הפועל קטמון), אני יכול להגיד בודאות שהקהל של הפועל הוא מהמיוחדים בארץ. יש בו אווירה מאד משפחתית, החיבור לקבוצה והרצון להתחבר לשחקנים ולתת להם אהבה ויחס חם זה דבר שאין בהרבה קהלים בארץ."

איך מחזירים את האוהדים של הפועל למגרשים?

"מה שתלוי בנו כמובן, זה חווית משחק גדולה יותר, בעבור האוהדים שיגיעו אשר יהנו מחווית משחק, כדוגמת עמדת איפור שעשינו, כמו פאנזון שנרצה לעשות. בנוסף חשוב שהקהל ירגיש שהמועדון קשוב אליו. אלו לדעתי 2 פרמטרים שיעזרו להגדיל בחזרה את כמות האוהדים."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.