יאללה כולם קדימה / גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור מונה את הטעויות בדרך להפסד מול הפועל עכו, וגם מוצא את האשם 

1. בילדותי שיחקנו כדורגל כמעט כל יום אחר הצהריים במגרש של שיכון הבריגדה בבת גלים. לפני כל משחק "עשינו כוחות". 2 השחקנים שנחשבו הכי טובים היו מתמנים לראשי קבוצות. הגרלה (אבן נייר ומספריים...) והזוכה בוחר ראשון, אחריו המפסיד וחוזר חלילה עד שכל הילדים "מצאו קבוצה". אז תשאלו את מי בחרו קודם ואת מי לאחר מכן ? אצלנו בשכונה, הקריטריון היחיד שנחשב היה היכולת ההתקפית. דהיינו מי ששלט היטב בכדור, מי שידע לכדרר או אפילו לקרקס, ומי שהיה מסוגל להבקיע תמיד, אבל תמיד נבחר ראשון. הגנה ? זה כבר לשמנים ול"עקומים".

2. אחת הטענות הבולטות של גיא לוזון, על הקטסטרופה שקרויה מחזורי הפליאוף העליון בעונה הקודמת, הייתה שהקבוצה שקיבל בירושה, אינה מאוזנת. תוך כדי בניית הסגל של העונה הזו, גיא הדגיש יותר מפעם אחת, שהעונה הזו מי שלא יעשה הגנה, אין מקומו במגרש. ואכן, העדרו של גילי ורמוט מההרכב במשחקי ההכנה, ובהמשך הויתור די בקלות מבחינתו של גיא על אלירן עטר, חיזקו את הרושם שנקבל מכבי חיפה לוחמת ולוחצת.

3. המפנה חל במשחק גביע הטוטו נגדל עכו (כן אותה עכו שכמעט כולם נוטים לזלזל בה). כבר אז יכולנו לראות שורמוט וקאיו מאד אוהבים את הכדור, רק פחות מוכנים להתאמץ כדי להשיג אותו. בהמשך ראינו שגם עומר דמארי חי בסרט שאיזה "גאטוזו" יעשה בשבילו את העבודה השחורה והוא רק יצטרך לשים את הכדור ברשת.

4. אמש בעודנו זוחלים בפקק לכוון עכו, שמענו ברדיו את ההרכב, וגם את הפרשנים שמהללים את גיא על כך שעלה עם הרכב "סופר התקפי". חבריי שהיו עמי ברכב עדים, כבר בשלב זה היה לי ברור שזה או צל"ש או טר"ש. גיא מהמר. "יאללה כולם קדימה" ומה שיהיה , יהיה. מי יילחם על הכדור ? מי ימנע מתפרצות ? מי ייתן מימד של מהירות ? ומי בכלל, מסוגל לסחוב 90 דקות בקצב בחום של 30 מעלות עם 70% לחות ?

5. ההפסד הזה רשום נטו על שמו של גיא. הוא העלה הרכב שמנוגד לעקרונות שלו ולפילוסופיית המשחק שמאפיינת אותו. לא ברור לי מה עובר עליו. לא ברור לי מה או מי משפיע עליו. לצערי, ברור לי מאד מה עובר עלינו.
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.