הפועל הוכיחה: שווים צמרת

מאת יובל מרון | האדומים עם גילוי אופי אדיר בטדי, השוני בניגוד לעונות הקודמות, וגם מה המטרה האידיאלית ומה חסר בסגל של קלינגר? 

דקה 94, עדן בן בסט לוקח נשימה ארוכה, העידוד האדיר של קהל בית״ר פוסק, כל העיניים נשואות אל עבר החלוץ. הקהל האדום אשר מכיר את החלוץ מכבר השנים יודע בדיוק לאן כובש הצמד מתכנן לבעוט. ההמשך עצמו כמובן ידוע, אוהדי הפועל חוגגים על רקע שתיקה מלווה בקללות מצד אוהדי בית״ר. רגע חדירת הכדור ברשת מסמל את הפועל החדשה, הפועל ״רעה״, הפועל בצלמו של ניר קלינגר שמשאירה את הלב ביחד עם פיסות הדשא על המגרש, הפועל רעבה לצמרת ושביעה מקרבות התחתית.
צילום: חגית אברהם.
מקור העידוד הגדול ביותר עבור ניר קלינגר, הוא העובדה שהפועל לא שיחקה טוב כבשאר המשחקים עד עתה. שלישיית ממן בן בסט ותורג׳מן לא באה לידי ביטוי ברוב שלבי המשחק. הפועל שיחקה אמש מול אחת הקבוצות הטבות ביותר בליגת העל ואף הטובה ביותר בכושר הנוכחי. טרם המשחק, חיבור העובדות כי הפועל לא במיטבה מול 14 אלף צופים בטדי כאשר ההתקפה הטובה ביותר בליגה עומדת מולה, התחזית הייתה ניצחון מובהק וברור לקבוצה מהבירה. בניגוד לעונות הקודמות, הפועל לא ויתרה עד השנייה האחרונה, השחקנים האדומים מאמינים בעצמם וביכולת שלהם וכל הקרדיט על כך מגיע לקלינגר.
צילום: חגית אברהם.
על אף כל זאת, משחק ההגנה אמש צריך להדליק נורה גדולה ובוהקת אצל קלינגר. שלושת השערים של בית״ר הגיעו ממרכז ההגנה לאחר הסתבכויות מיותרות. בנוסף, דור מלול הציג משחק רע בחלק ההגנתי, חן עזרא והייסטר התמודדו איתו בקלות יתרה. זאת ועוד, ניתן לראות בבירור מדוע דור פרץ זכה לחיזורים והצהרות מקריית חיים לאורך כל הקיץ. הפיתרון הזמני עם הצבתו של סויסטאד בעמדת הקשר האחורי אינה תואמת את רמתה האיכותית של הקבוצה. אמנם השבדי עושה את עבודתו בפן ההגנתי אך בלשון המעטה, הוא לוקה בחסר בכל הקשור לחלק ההתקפי ולבניית המשחק מאחור. לא אחת, התקפות האדומים התחילו ברגליו וגם הסתיימו לאחר איבודי כדור ומסירות לא מדוייקות מצידו. כיום, עמדת הקשר האחורי היא העמדה החשובה ביותר בכדורגל המודרני. הפועל של קלינגר היא קבוצה התקפית ויוזמת ובהתאם לכך היא זקוקה לקשר אחורי ברמה הדרושה. 
צילום: חגית אברהם.
חיסרון נוסף ובולט בצד האדום הוא העומק בסגל. החלק ההגנתי מעובה מספיק כאשר פישלר ומגרלשווילי מחכים להזדמנות על הספסל ומנגד הספסל האדום חסר שחקני התקפה. למעשה לאחר הכנסתו של ראדו גינסארי נותר קלינגר ללא אופציות ריאליות וניכר כי השחקנים הצעירים כגון קשוע ושכטר עדיין לא מלוטשים מספיק על מנת להיכנס לנעליהם הגדולות של עדן בן בסט ואלון תורג׳מן.

בסיכומו של דבר, השילוב הנכון בין רוח הלחימה, איזון בחלק ההגנתי, יכולותיה ואיכותה של התקפת האדומים יכולים וצריכים להביא אותה לפלייאוף העליון. שחקניו של יואב כץ לא צריכים לחשוש ולהצהיר: ״אנחנו רוצים וראויים לצמרת ליגת העל.״

תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.