מסכמים את רעננה, עם הפנים לת"א

מאת אבירן אסולין | החזרה להרכב של סלליך ורוקאביצה עשתה את שלה ותשתלם גם בהמשך, שלומי אזולאי הוכיח שהיה שווה לחכות לו וגם: סיבות לדאגה לקראת מכבי תל אביב

כשקיבלתי את דף ההרכבים אתמול ביציע לפני פתיחת המשחק, דבר אחד קפץ לי מיד בעין, בעצם שניים. סינטיהו סלליך וניקיטה רוקאביצה, שניהם חזרו להרכב של גיא לוזון במעין הודאה של האחרון בטעות מההפסד להפועל עכו רק שבוע קודם. שניהם גם כבשו אתמול ואולי גם גאלו את לוזון מהמחשבות על "התאמת ההרכב לפי היריבה". המחשבה הזאת לפיה מועדון כמו מכבי חיפה עולה כדי להתאים עצמו ליריבה ולא ההפך, קצת תמוהה בעיניי. מכבי חיפה צריכה לשחק בהרכב קבוע, עם שינויים נקודתיים ופרסונליים לפי הצורך ושהקבוצות האחרות יחפשו את הפתרונות. אז אתמול לוזון כאמור הכה על חטא, החזיר את סלליך והחלוץ האוסטרלי שלו להרכב, ואלה מיהרו להוכיח לו שהם חייבים להיות שם. לוזון עלה במערך 4-5-1 או אם ממש תרצו 4-3-3. אחרי הזיגזג בשלושת המשחקים הראשונים, נראה שלוזון סופסוף מצא את האיזון שכל כך דיבר עליו.
צילום: חגית אברהם.
הציוות הזה של רוקאביצה וסלליך, בתוספת ארנסט מאבוקה בהרכב, נותנים למכבי חיפה מימד נוסף שכל כך היה חסר לה בעונות הקודמות: מהירות. מאבוקה הקמרוני היה אתמול השחקן הכי מהיר על המגרש עם ריצה שהגיעה בשיאה ל-35.1 קמ"ש! החלוץ האוסטרלי מצידו היה המוביל במספר הספרינטים עם 63, נתון בהחלט מרשים. אבל מה שאותי יותר הרשים, היא העובדה שאחרי שנים יש לירוקים אגף ימין ברמה גבוהה, כזה שיעשה צרות לכל הקבוצות ויותר מזה, יעזור לחניכיו של גיא לוזון נגד משחק מבוקר של היריבות. המהירות של מאבוקה לצד הפעלתנות והזריזות של סלליך שהיה פשוט נפלא אתמול, תצריך את כל מי שתגיע לסמי עופר "לשבור את הראש" איך עוצרים את השניים.

שלומי אזולאי היה אמור להגיע למכבי חיפה כבר לפני שנתיים, הכל היה מוכן לחזרה של קפטן קבוצת הנוער דאז הביתה, אבל רק משחקי אגו שניטשו בין יענקל'ה שחר לג'ורדי קרויף השאירו את הקשר מתוסכל פעם אחר פעם. בדרך הייתה גם עצירה קטנה בקקית שמונה אצל איזי שירצקי בדרך הטבעית משהו לסמי עופר. אחרי רומן מתוקשר, אזולאי נחת אתמול היישר להרכב של לוזון והוכיח שהיה שווה לחכות לו. מעבר לארבעת הבישולים, (רק שישה לפניו עשו זאת במסגרת הליגה אי פעם) אזולאי הוסיף למכבי חיפה משחק עומק עם נגיעות חכמות בכדור וסתם את הפיות של כל מי שפקפק ביכולת שלו לתרום לירוקים. אז נכון, מדובר רק בהפועל רעננה, אבל זה לא ממעיט לרגע מהמשחק המצוין של הקשר, שהפעם חזר לירוקים מהדלת הראשית.
צילום: חגית אברהם.
ביום ראשון הבא תצא מכבי חיפה למשחק חוץ סופר קשה נגד מכבי תל אביב. מבחינתי מדובר בציון דרך חשוב להמשך העונה של גיא לוזון והשחקנים שלו. ניצחון ואפשר אולי לפנטז על עונה בצמרת הגבוהה. הפסד - והרי לכם שידור חוזר של שש העונות הקודמות. אחרי ארבעה משחקים ולצד מאזן ביתי מושלם, הירוקים עם שני הפסדי חוץ משני משחקים, קרי 0 אחוזי הצלחה ומאזן שערים שלילי של 4-0. כדי שהסטטיסטיקה הזו תשתנה, חיפה תהיה חייבת לעלות אגרסיבית למן השניה הראשונה נגד הצהובים ובעיקר להימנע מהרפיון ההגנתי שראינו אתמול אחרי יתרון ארבעה שערים. קשה לי להאמין שתסריט כמו אתמול יחזור על עצמו, לכן הירוקים יהיו חייבים להשתדרג גם מבחינה מנטלית. שלומי אזולאי אמר אחרי המשחק "הרגשנו נינוחים מדי אחרי היתרון הגדול וספגנו, אסור שזה יקרה". אמר וצדק. מכבי תל אביב היא לא רעננה, עם כל הכבוד לקבוצה מהשרון. אלירן עטר וחבריו יענישו על כל טעות ולוזון יהיה חייב לתת את הדעת על הזחיחות של הקבוצה שלו והעובדה שבמקום לשפר את מאזן השערים שלה היא איפשרה לרעננה לצאת משום מקום עם שני שערי זכות.
צילום: חגית אברהם.
לסיום, אני חייב לכתוב על נקודה שקצת לא מובנת לי, שריקות הבוז לעמרי גלזר. אין ספק שהשוער נמצא בירידה גדולה לעומת היכולת שנתנה לו את אפודת השוער הראשון לעומת העונה שעברה והוא מגיע בכושר לא מספיק טוב לקרב הענקיות בשבוע הבא בנתניה. חוסר הביטחון ניכר עליו כמעט בכל פעולה אבל גם אלה בתוספת ההתמהמהות בשחרור הכדור לא מצדיקים גם הם את חוסר האיפוק ושריקות הבוז לפני כל הוצאת כדור חמש. מועיל זה בטח לא. יש למכבי חיפה שוער מצוין לעוד שנים קדימה. את שכר הלימוד אנחנו משלמים עכשיו, אבל למישהו יש ספק מי שוער העתיד של הליגה השישית בטיבה באירופה?

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.