הפסד מביך לישראל - בכורה לגלזר

מאת יובל מרון | גלזר רשם הופעת בכורה: הפסד נוסף לישראל השוער הצעיר ערך הופעת בכורה בנבחרת, הנבחרת הציגה יכולת חלשה והפסידה 1:0 למקדוניה, פאנדב כבש לאורחת. אלישע לוי על גלזר: "לא שופט אחרי משחק אחד"

הערב, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018, נפגשו נבחרת ישראל ונבחרת מקדוניה על הדשא בסמי עופר. אלישע לוי ביצע לא פחות משמונה חילופים בהרכב שהובס ע״י אלבניה 3-0 במחזור הקודם, כאשר הבולט שבהם הוא שיבוצו של עומרי גלזר, שוערה הצעיר והמבטיח של מכבי חיפה בהרכב. ההתאחדות לכדורגל ביוזמה נהדרת, אפשרה כניסה חינם לחיילים בהצגת חוגר בכניסה, כ-11 אלף צופים הגיעו לצפות במשחק. זו הייתה הופעה סבירה עבור גלזר, בניגוד לעונה שעברה השוער גילה חוסר ביטחון ביציאות לכדורי גובה, ולמזלו באחת היציאות נפסל שער למקדונים בגלל נבדל שלא היה. הנבחרת ככלל המשיכה את היכולת החלשה מהמשחקים הקודמים, קו האכזבה מהכחולים לבנים ממשיך להתארך.
בכורה סבירה, אך לא יותר מזה. צילום: חגית אברהם.
כאמור בדקה ה-20 יציאה אומללה של שוער מכבי חיפה הובילה לשער מקדוני, למזלו של גלזר השער נפסל בטענת נבדל. בדקה ה-26, טל בן חיים בעט בחופשיות מ11 מ׳, דימיטרייבסקי הדף היטב. אלמוג כהן כמעט וכבש שער עצמי בנגיחה בדקה ה-32, למזלו ניסיון ההרחקה שלו נעצר בקורה. המחצית הראשונה הייתה אנמית למדי, עומרי גלזר לא נאלץ להתאמץ יתר על המידה.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-50, בעיטה טובה של ערן זהבי עברה בסמוך לקורה. שתי דקות לאחר מכן, גלזר שוב תפס אוויר בכדור גובה, חלוצה של גנואה פאנדב נגח החוצה. בדקה ה-60, שוער מקדוניה סיפק שתי הצלות ענקיות ומנע מתומר חמד ודן איינבינדר לכבוד מקרוב. בדקה ה-74 גורן פאנדב העלה את האורחת ליתרון. באופן סמלי, הרגע המסקרן ביותר בנבחרת ישראל לא היה קשור בכדורגל, הקהל הביתי שרק בוז אל עברו של זהבי, כתגובה חלוץ גוואנגז׳ו זרק את סרט הקפטן על כר הדשא.תוצאת סיום, 1-0 לנבחרת מקדוניה.

הרכב נבחרת ישראל: עומרי גלזר, בן ביטון(70,דויד קלטינס), טל בן חיים, שיר צדק, אופיר דויזאדה, אלמוג כהן, מרוואן קבהא, מיכאל אוחנה(46, תומר חמד), טל בן חיים(53, דן איינבינדר), מאור מליקסון וערן זהבי.

המאמן אלישע לוי אמר בסיום: "אין לי כוונה לתרץ, משחק שהלך לכיוון של שער אחד שיכריע הלך לכיוונם, לא ניצלנו את ההזדמנויות.  פתחתי עם הרכב שחשבתי שיבוא בהתאמה למקדוניה עם שחקנים מהירים זריזים וטכניים אך המשחק שלנו דעך בעקבות חוסר נוכחות באמצע. היינו קרובים יותר לגול, בסוף הם כבשו ולא הצלחנו לחזור, מדובר באכזבה ענקית, זו הסיטואציה ונתמודד איתה. אנחנו צריכים להחזיר את העידוד של הקהל ושל המדיה. אני לא רוצה לשפוט את עומרי גלזר בגלל משחק אחד, אנחנו נשב עם השחקן במסודר ונראה מה עושים הלאה."
מאמן השוערים, ניר דוידוביץ'. צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.