על קודקוד האולימפוס: הפועל ראשונה!

מאת יובל מרון | האדומים ניצחו בפעם השלישית ברציפות, הפעם הגיע הניצחון על חשבונה של בני יהודה, בן בסט וברסקי כבשו להפועל, צ׳יבוטה השווה זמנית לאורחת. קלינגר: "המחצית הראשונה - אחת הטובות של הפועל בשנים האחרונות" 

במסגרת המחזור השלישי בליגת העל, אירחה הערב הפועל חיפה את בני יהודה. בעקבות פתיחת העונה המצויינת, האדומים התייצבו על הדשא בסמי עופר מלאי אופטימיות וציפיות להמשך. הפועל עמדה הערב בפניי משוכה קשה, האורחת נחשבת לאחת מקבוצות התקפות המעבר הטובות בליגה, על כן ביצע ניר קלינגר שינוי אחד בהרכב עם שיבוצו של מקסים פלקושצ׳נקו בהרכב על פניו של ראדו גינסארי.
צילום: חגית אברהם.
כמו כן, המפגש המסקרן הפגיש בין שני שוערי נבחרת ליטא, שטקוס וזובאס, שוערה של הפועל זכה לעדיפות בצמד המשחקים במדי נבחרתו בשבוע החולף. טרם המשחק, חתמו אוהדי הפועל על ״אמנת הקהל ההוגן״, תואר בו זכו בעבר. פרוייקט האוהדים קצר פירות וכ-3900 אדומים הגיעו לצפות בהתמודדות.
צילום: חגית אברהם.
כבר בדקה ה-7, כדור קרן של פלקושצ׳נקו מצא את ממן, קפטן הפועל נגח החוצה מקרוב. דקה לאחר מכן, מסירה ארוכה גאונית של ברסקי מצאה שוב את ממן, הקשר בעט חלש אל ידיו של זובאס. בדקה ה-20, בעיטה מחוץ לרחבה של אלון תורג׳מן חלפה בסמוך לקורה. בדקה ה-36 הפועל עלתה ליתרון, שיימן הגביה כדור אל תוך הרחבה היישר לראשו של ברסקי שהסתנן מאחור ונגח פנימה. השוויון לא איחר להגיע, במצב הראשון האורחת גם כבשה, צ׳יבוטה איזן את התוצאה בדקה ה-43.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-53 ממן ניצל טעות קשה של תורג׳מן ובעט מקרוב, זובאס הדף עם הרגל. בדקה ה-59, שוב ברסקי העמיד את ממן במצב מצויין, הקשר בעט ישירות לידיים של זובאס. בדקה ה-64 איציק עזוז הותיר את בני יהודה בעשרה שחקנים. היתרון המספרי בא לידי ביטוי במהרה, בן בסט כבש עם העקב והעלה את הפועל ליתרון בדקה ה-68. על אף היתרון המספרי הן בתוצאה והן בכמות השחקנים על הדשא, הפועל הלכה לאחור ואיפשרה לבני יהודה להחמיץ ולייצר מצבים. בסיום, לאחר דקות מורטות עצבים, הפועל שומרת על מאזן מושלם.
צילום: חגית אברהם.
הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד, רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ׳נקו( 73, ראדו גינסארי), חנן ממן, עדן בן בסט(82, לירן סרדל) ואלון תורג׳מן( 82, מאמון קשוע).

מאמן הקבוצה ניר קלינגר אמר בסיום המשחק:
"לפעמים מגרדים נקודות במקרה ומרגישים טוב, המאמן תמיד יודע את האמת ואני חושב שהדקות האחרונות זה דקות שצריכות להטריד אותי אך אני יכול להבין את השחקנים. ראינו לחץ על כל המגרש, הנעת כדור, אנחנו צריכים ללמוד לגמור משחקים לפני, המחצית הראשונה הייתה אחת הטובות שראיתי מהפועל חיפה שנים ולמרות זאת לא הובלנו במחצית, כדי שנרד עם רגליים על הקרקע, אני מרוצה מהיכולת ומודאג מהנפילה בסוף."

באשר לכובש השער הראשון הוסיף: "אני חושב שרוסלן היה צריך להיות בליגת העל קודם, הוא צריך להמשיך לעבוד קשה והוא בכיוון הנכון, אנחנו מאוד שמחים שהוא איתנו, הוא השתלב בצורה מצויינת."

קלינגר התייחס גם לקהל האדום ואמר: "יש קהל ויש רצון לבוא, הקהל מגיע כי השחקנים מחוייבים ולאו דווקא בגלל כמות הנקודות, היה תענוג לראות את הקהל שלנו במשחקים האחרונים, זה תהליך וכדאי שנראה עוד ועוד צופים."
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.