כוכב הצפון: הפועל בפסגה

מאת יובל מרון | חנן ממן הקפיץ את הפועל באופן זמני למקום הראשון לאחר ניצחון 1:0 על קריית שמונה,  קלינגר: ״ממן צריך להיות בנבחרת" 

במסגרת המחזור השישי בליגת העל, מפגש שיוויוני ומסקרן חנך הערב את האיצטדיון העירוני בקריית שמונה כאשר חניכיו של חיים סילבס אירחו את הפועל חיפה לקרב צמרת צפוני. הפועל הגיעה למשחק כאשר היא מעודדת מהיכולת אותה הציגה נגד הפועל באר שבע אך חסרה את עדן בן בסט זכר לפציעתו במחזור החולף. את מקומו בהרכב תפס מקסים פלקושצ׳נקו, כאשר בניגוד למשחקים הקודמים בהם תופקד בקישור, הערב צוות ראדו גינסארי בחלק הקדמי של הפועל. כמו כן גל אראל נכלל בסגל האדום לראשונה מאז חתם בקבוצה. על אף אי הנוחות במועד קיום המשחק, כ-1000 צופים נכחו באיצטדיון.

כצפוי, שתי הקבוצות שיחקו כדורגל התקפי וכל אחת מהן יכלה לנצח בהתמודדות. בסיכומו של דבר הפועל שוב מציגה משחק נהדר ורושמת ניצחון משמעותי להמשך הדרך.

הדקות הראשונות של המשחק התאפיינו בחוסר דיוק ואיבוד כדורים סתמיים מצד שתי הקבוצות. בדקה ה-25, הרמה של אחמד עאבד הגיעה היישר לראשו של גוזלן שנגח מקרוב לידיו של שטקוס. חמש דקות לאחר מכן, תורג׳מן כמעט וניצל ערבוביה ברחבה אך איתמר ניצן קלט את הכדור. בדקה ה-38, תורג׳מן בעט מקצה הרחבה, הכדור שוב נעצר בידיו של ניצן.

עם פתיחת המחצית השנייה, תורג׳מן הקפיץ לעצמו בוירטואוזיות ובעט מהאוויר, הכדור חלף סנטימטרים ליד הקורה. המארחת כמעט ועלתה ליתרון בדקה ה-54 אך סוסיטאד בחילוץ אדיר מהקו מנע שער ודאי.  דקה לאחר מכן שטקוס עם התעופפות מדהימה מנע מדוידוב לכבוש מקרוב. בדקה ה-67 הפועל הוכיחה מדוע היא אחת מקבוצות המעבר הטובות בליגה, מתפרצת קטלנית של האדומים שחורים הסתיימה בבישול נהדר של שיימן לחנן ממן שגלגל פנימה מקרוב, 1-0 הפועל. בדקה ה-85, תורג׳מן ניער מעליו את דיניז ושוב נעצר אצל ניצן בקרב המתמשך בין השניים. בדקה ה-90, שטקוס שוב הוכיח מדוע הוא זוכה לאפודת השוער בנבחרת ליטא כאשר סיפק הצלה ענקית והדף נגיחה עוצמתית של דיניז מקרוב. בסיום הפועל מנצחת 1-0 ומבססת את מעמדה בצמרת.
צילום: יובל מרון
מאמן הפועל חיפה ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: ״זה מאתגר שמעמידים אותנו במבחן והשחקנים מגיבים בהתאם, כל הקרדיט הוא אך ורק שלהם. זו הפועל חיפה שאני רוצה לראות גם כאשר האיום ההתקפי הוא לא במיטבו אנחנו משקיעים הרבה לב ונשמה ויודעים להבקיע כשצריך, במחצית הראשונה היה חסר לנו את הפס האחרון ותיקנו את זה במחצית השנייה. צלחנו משחק סופר קשה וסגרנו את קריית שמונה בצורה יוצאת מן הכלל. המבחנים שלנו מתחילים עכשיו בהתמודדות נגד קבוצות שבאות להסתגר ויש לנו משחק מאוד קשה נגד עכו. הפאוזה גרמה לי לקבל את הרעב בחזרה וליואב יש חלק בכך. אני דוגל בקבוצה קטנה ובהרכב יציב שצריך לרוץ, החיסרון של עדן היווה מכה קשה מאוד ולמרות זאת פיצינו על כך. באשר לאי זימונו של חנן ממן: צריך לכבד את החלטתו של אלישע לוי הוא המאמן, לעניות דעתי ממן צריך להיות חלק מסגל הנבחרת.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס סויסטאד, רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ׳נקו(84, לירן סרדל), חנן ממן(92, אופק פישלר), ראדו גינסארי ואלון תורג׳מן(87, מאמון קשוע)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.