אנחנו יודעים גם לשנוא / גילור בירוק

גילור בירוק | שמעון גילור מסביר לשחקני מכבי חיפה, האהבה שלנו היא לסמל ממכם צריך מחויבות אחרת נראה לך כמה אנחנו יודעים לגם לשנוא 

1. "כָּל אַהֲבָה שֶׁהִיא תְלוּיָה בְדָבָר, בָּטֵל דָּבָר, בְּטֵלָה אַהֲבָה. וְשֶׁאֵינָהּ תְּלוּיָה בְדָבָר, אֵינָהּ בְּטֵלָה לְעוֹלָם" ( משנה , מסכת אבות). האהבה שלנו ל'מכבי חיפה' אינה תלויה בדבר ולכן לעולם לא תיפסק. אולם האהבה שלנו לשחקנים תלויה במחויבות, בהשקעה, בלחימה ובנאמנות ל"סמל".

2. בעונת 1964/5 התחלתי להיות אוהד פעיל של מכבי חיפה. היית בסה"כ ילד בן 7 וחצי  ובסופה של העונה ירדנו לליגה א', אבל הבנתי מהמבוגרים שמסביבי שהתוצאה חשובה, אבל הנאמנות חשובה יותר. למרות שירדנו ליגה, היו לנו שחקנים שבקלות יכלו למצוא מקום בהרכב הראשון של כל קבוצה בישראל. שמילו, שווגר, גרשגורן, גוזלן, גרשוני, בוסטוני, עלמני, רוטנר, זוננשטיין וחבריהם, לא העלו בדעתם, שבעת הזו כשהספינה שוקעת, הם יברחו, יינטשו או ידאגו לעצמם. והם , אלה שגרמו לירידה, גם דאגו לעליה , ולא סתם עליה אלא, חזרה לצמרת הליגה הלאומית (אז הליגה הבכירה).

3. באותה עונה, בליגה א' צפון, הם אמנם איבדו שנה של תהילה אישית, אך בתמורה הם זכו לדבר שלא יסולא מפז. הם זכו לאהבתנו לעולם.

4. אותם שחקנים שהזכרתי, לא היו יכולים אפילו לחלום על התנאים שלכם. הם לא יכלו לפנטז על שכר כמו שאתם מקבלים. הם שיחקו במגרשים שאינם ראויים להיקרא אצטדיון, על משטחי דשא שלא ראויים אפילו למרעה פרות ולמרות זאת הם סיפקו את ה"סחורה".

5. אתם, חבורת מדושני עונג, חסרי עמוד שדרה, נעדרי מחויבות, מפוצצים בכסף שיענקל'ה שחר שופך לכיסכם, וגרועים על המגרש. אתם שמקבלים מאיתנו, חרף כל זה אהבה בלי קץ, אל תופתעו אם יום אחד תתחילו להרגיש מאתנו משהוא אחר. לא תאמינו עד כמה אנחנו יודעים גם לשנוא.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.